Szyta na miarę klasyczna moda męska od Cafardini

Szyta na miarę klasyczna moda męska od Cafardini

Moda męska klasyczna to niezwykle rozbudowany temat. Wbrew pozorom nie tylko kobiet dbają o to, by ubrania doskonale leżały na ich sylwetkach. Moda męska klasyczna rewelacyjnie sprawdza się podczas wyjątkowych sytuacji, wielkich uroczystości, własnego ślubu, wesela czy innych nietuzinkowych zdarzeń. Warto zapoznać się z zaletami szycia na miarę oraz ewentualnymi kosztami, jakie się z tym wiążą.

  1. Jak wygląda szycie garnituru na miarę?
  2. Dlaczego warto szyć garnitur na miarę?
  3. Moda męska klasyczna – czy szycie na miarę jest kosztowne?

Jak wygląda szycie garnituru na miarę?

Nie wszyscy mieli do czynienia z szyciem ubrań na miarę, dlatego warto zdradzić z czym to się wiąże. Szycie na miarę jest wieloetapowym procesem, który może się różnić w zależności od wybranego krawca. Szycie garnituru na miarę obejmuje minimum 4 indywidualne spotkania, podczas których profesjonalista zdejmuje miarę, a ponadto odbywa szczegółową rozmowę ze swoim klientem. Zadaniem rozmowy jest wydobycie wszelkich oczekiwań od klienta oraz preferencji dotyczących kroju, stylu garnituru, jego przeznaczenia oraz materiału, z jakiego powinien zostać uszyty.

Spotkanie z krawcem pozwala na wykonanie szablonu, według którego na późniejszych etapach odbywa się szycie. W pierwszej kolejności powstaje marynarka, a dokładniej jej część – bez rękawów oraz zbędnych dodatków. Jeśli wszystko dobrze leży, krawiec przymierza się do doszycia rękawów oraz ostatecznej obróbki marynarki. W drugiej kolejności szyte są spodnie, zaś na ostatniej przymiarce brany jest pod uwagę nawet krawat.

Dlaczego warto szyć garnitur na miarę?

Zalet szycia ubrań na miarę jest wiele. Przede wszystkim, garnitur szyty idealnie według miary pobranej z mężczyzny, pasuje do sylwetki jak ulał. Wyklucza to możliwość niedopięcia guzika czy zbyt luźne, za długie rękawy. Garnitury szyte na miarę leżą na mężczyźnie fantastycznie, dzięki czemu prezentuje się on niczym prawdziwy profesjonalista. W przypadku tradycyjnych garniturów z marketu czy butiku widać wiele niedociągnięć – załamywanie się klap, skręcone rękawy, odstające kieszenie spodni. Szyjąc na miarę można śmiało o tym zapomnieć i cieszyć się wyjątkowym, nietuzinkowym wyglądem.

Szycie garnituru Cafardini na miarę to doskonały wybór dla mężczyzn, którzy charakteryzują się specyficzną budową odbiegającą od przyjętej normy. Garnitur szyty na miarę dedykowany jest bardzo wysokim, atletycznie zbudowanym mężczyznom, którzy nie mogą znaleźć nic dla siebie w butikach czy sklepach z uszytą już modą męską.

Moda męska klasyczna – czy szycie na miarę jest kosztowne?

Klasyczna moda męska potrzebna jest zawsze. Każdy mężczyzna przynajmniej raz w życiu potrzebuje tak eleganckiego ubioru, jakim jest garnitur. Nie wszyscy jednak korzystają z szycia na miarę. Dlaczego? Zazwyczaj argumentowane jest to zbyt wysoką cena. Różnica w cenie pomiędzy garniturem szytym na miarę, a garniturem kupionym w sklepie jest diametralna. Wszystko jednak zależy tak naprawdę od ceny konkretnego krawca. Jeden wymaga od klienta ok. 1500 zł za dobrze dopasowany garnitur szyty na miarę, inny zaś inkasuje kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dokładna cena zależy od doświadczenia danego krawca, jak i miejsca, w którym szyje. Wiadomym jest, że krawiec z niewielkiego miasta będzie cenił swój garnitur niżej, niż krawiec pochodzący ze stolicy i szyjący dla biznesmenów.

Niezależnie od tego, ile kosztuje konkretny garnitur, warto czasem wydać troszkę więcej pieniędzy i mieć stylowy, pasujący idealnie garnitur, niż ubranie, które w wielu miejscach nieestetycznie odstaje i, zamiast wyglądać elegancko, sprawia wrażenie taniego i tandetnego.

Dodaj komentarz