Ta branża wchłonie w przyszłości kilkadziesiąt tysięcy pracowników

Ta branża wchłonie w przyszłości kilkadziesiąt tysięcy pracowników

Jakie są najpopularniejsze obecnie kierunki? Niezmiennie od lat dużym zainteresowaniem cieszy się informatyka, ale też psychologia, zarządzanie i prawo. Jednak czy ukończenie jednego z tych kierunków daje pewność pracy? Niestety nie. Wielu psychologów czy informatyków poszukuje innych dróg zawodowych. Bo fachowcy potrzebni są w innych branżach. Gdzie?

Nawet 70 tys. miejsc pracy w przyszłości

Warto słuchać prognoz, bo dzięki temu w przyszłości nie zasilimy grona osób zarejestrowanych w urzędzie pracy i sfrustrowanych. Wybierając się na studia można jednocześnie skończyć atrakcyjny kurs i zabezpieczyć się drugim zawodem. Może być to również pomysł na życie, gdy mamy średnie bądź zawodowe wykształcenie. A mowa o branży odnawialnych źródeł energii. Według szacunków ekspertów zapotrzebowanie na fachowców w tej branży w przyszłości będzie duże. Rynek wchłonie ok. 70 tys. specjalistów OZE. Statystyki znajdziesz na stronie viessmann.edu.pl. Również wywiad z ekspertem, który szerzej przedstawia perspektywy pracy. Zawód można zrobić w półtorej roku- co do pięcioletnich studiów wydaje się być kuszącą perspektywą.

Zawód Instalator OZE to propozycja dla każdego, kto interesuje się nowoczesną technologią, ochroną środowiska i nowoczesnymi systemami grzewczymi. Poza tym chce pracować w branży, w której ciągle coś się dzieje, ma się styczność z nowinkami i ciągle uczymy się czegoś nowego.

Aby zapisać się na kurs nie jest konieczne posiadanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii. Tego wszystkiego dowiesz się podczas kursu.

Gdzie na kurs?

Instalator OZE jest obecnie popularnym kierunkiem, wybierając kurs warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

  • co zyskujemy po kursie,
  • kto nas będzie uczył,
  • w jakim trybie odbywają się zajęcia,
  • gdzie można odbyć praktykę.

Cena również ma znaczenia. Biorąc pod lupę jedną z ofert, Szkoła Partnerska Viessmann oferuje nie tylko kurs w dobrej cenie (można oszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych), ale również bezpłatnie zdobędziesz uprawnienia do montażu urządzeń firmy Viessmann. Jest to czołowy producent urządzeń grzewczych, więc nie ma wątpliwości, że znają się na rzeczy. A kadrę stanowią osoby z wieloletnim doświadczeniem i praktyką.

Wygodne są obecnie kursy online, oczywiście jeśli chodzi o teorię. Bo w przypadku takich kierunków jak instalator OZE równie ważna jest praktyka.

Już teraz możesz wypełnić formularz, zapisując się wstępnie na najbliższy semestr w Szkole Partnerskiej Viessmann. Zapisy trwają do końca września. Nie warto czekać na ostatnią chwilę, ponieważ kierunek jest obecnie bardzo popularny.

Dodaj komentarz