Tanie perfumy – czy warto ich używać?

Tanie perfumy – czy warto ich używać?

Czytając tytuł tego artykułu, należy zwrócić uwagę na fakt, że słowo „tanie” ma te kluczowe znaczenie, gdyż w zależności od tego, jak je rozumiemy ,z takimi też zapachami możemy się spotkać. Jakby nie patrzeć dla jednych osób „tanio” to może być 500 zł, dla innych 50 zł. Załóżmy jednak, że w tym przypadku „tanie” to cena do 100 zł. Czy więc takim zakresie możemy zakupić interesujące perfumy i czy w ogóle jest godne poświęcenia naszego czasu, gdyż może tylko niepotrzebnie marnujemy pieniądze. Na te i na kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, dlatego też zapraszamy do lektury.

Czy tanie to złe?

Tanie perfumy to zazwyczaj perfumy, które są w pewien sposób wybrakowane. Słowo “zazwyczaj” ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż nie bierzemy w tym momencie pod uwagę nowych marek, które próbują wybić się na rynku poprzez doskonałą jakość, a zarazem znacznie obniżając cenę w stosunku do swoich konkurentów. Niemniej jednak takie sytuacje zdarzają się dość rzadko W efekcie czego tanie perfumy to perfumy o niższej jakości, nieco mniejszym składzie, co będzie przekładało się na mniejsze doznania zapachowe. Nie oznacza to jednak, że dostajemy tutaj coś mnie wartego uwagi, gdyż nawet w tak obniżonej poprzeczce istnieje szansa na to, że uda nam się znaleźć naprawdę interesujące propozycje. Zacznijmy jednak od podstaw.

Tanie perfumy – wody kolońskie i wody toaletowe

Jakby nie patrzeć zaliczające perfumy do tanich musimy skupić się na produktach nietrwałych, a w szczególności na wodach toaletowych. Dodając do tego też odpowiednio niższą pojemność, mamy szansę żeby perfumy damskie do 100 zł. Czy ma to jednak sens? Otóż wiele zależy od samego wyboru zapachu perfum. Jak by nie patrzeć wody toaletowe o wiele lepiej sprawdzą się w bardziej letnie dni, gdzie wyższa temperatura pozwoli na to, aby skutecznie uwolnić ich głębie zapachowe i dłużej utrzymywać się na wybranych elementach ciała. Ma to też swój drugi, duży plus, gdyż w zależności od warunków pogodowych, czy też okazji, mamy możliwość zakupić znacznie większej ilości rodzajów perfum, które dostosują się do naszych potrzeb. Patrząc w ten sposób, faktycznie ma to sens.

Tanie, czyli nieznane

Tanie perfumy damskie to też perfumy, które często spotykamy w różnego rodzaju drogeriach lub też sieciach handlowych i kojarzą nam się bardzo często z tandetą. Niemniej jednak nigdy do końca nie wiesz, jaki mamy w pełni skład tych perfum, a co za tym idzie, czy też czasem nie są one dość ubogie w olejki eteryczne. Nie oznacza to jednak wcale, że dostaniemy gorszej jakości zapachy. Doskonałym tego przykładem są perfumy od marki Adidas gdzie zarówno u kobiet, jak i mężczyzn możemy spotkać się z produktem jakim jest Adidas Get Ready, stanowiący idealną wodę toaletową dla obu płci. Tak naprawdę stykamy się tutaj z bardzo prostym zapachem pełnym świeżości, energii i radości, który ma sobie tylko kilka nut. Współgrają one na tyle bardzo, że pozostawiają na skórze orzeźwienie i zapach, który utrzymuje się dość długo, a to wszystko za cenę kilkunastu do kilkudziesięciu zł w zależności od pojemności, jaką wybierzemy. Czy więc możemy określić taką perfumę za słabą? Otóż nie. Dostajemy tutaj naprawdę interesujący zapach, który sprawdzi się idealnie podczas wyjść na treningi, czy też po wyjściu z siłowni, jak i dla młodych nastolatek i nastolatków. Takich przykładów jest o wiele więcej. Ponadto możemy dostać tutaj naprawdę rozbudowane rodzaje kombinacji zapachowych. Innym przykładem jest Bruno Banani Pure Woman również sprzedawany w postaci wody toaletowej, które w granicach do 100 zł możemy zakupić i cieszyć się bardzo przyjemnym, świeżym zapachem na ciepłe dni. Co więcej, jest on na tyle unikalny, że czuć go z daleka i jest swego rodzaju pociągający i przyjemny dla nosa. Wszystko to za sprawą frezji, porzeczki i cytrusów, a także elementów mango, piwonii, jak i fiołka, które znajdują się we flakonie. Tutaj podobnie jak w przypadku poprzednika również stykamy się z naprawdę interesującą propozycją, która zaskakuje pod wieloma względami.

Co może mieć wpływ na niską ceną?

Te dwa przypadki dosyć jasno pokazują, że dostajemy często tanie rozwiązania, które są dobre. Oczywiście nie są one aż tak trwałe, jak wody perfumowane, co nie zmienia faktu, że stosunek jakości do ceny, jest na tyle solidny, że można sobie pozwolić na taki wydatek. Warto podkreślić, że bardzo często ta niska cena jest również spowodowana kwestią wyglądu flakonów. Choć obie perfumy mają interesujące zapach godny polecenia, to flakony nie należą już do najpiękniejszych, czy najbardziej wyróżniających się spośród tłumu. Gdyby więc przelać taki zapach, do nieco bardziej luksusowy buteleczkach, cena automatycznie, by się podniosła, a także nasze wrażenie, że dostarczamy tutaj naprawdę bogate doznania za drogie pieniądze, również by się zmieniło. Jak można zauważyć, ma to istotny wpływ na odbiór danych perfum. 

Kilka słów podsumowania

Zastanawiając się więc nad zakupem tanich perfum warto się pod uwagę w szczególności marki takie jak np. Adidas. Jakby nie patrzeć Chanel czy Dior sprawdzają się idealnie w wielu sytuacjach, ale  czasem potrzebujemy czegoś prostego, taniego, czego nie będzie nam żal użyć idąc np. na siłownię, czy też do innych zadań, bądź miejsc niewymagających tak luksusowego zapachu. Dlatego też zawsze warto mieć alternatywę w swojej toaletce, choć nie zawsze trzeba przepłacać, co pokazują te tanie rozwiązania.

Dodaj komentarz