Te meble tworzą salon

Te meble tworzą salon

Każdy dom lub mieszkanie posiada wydzielone strefy, które służą różnym celom. Wyznaczamy miejsce do spania, jedzenia, codziennej toalety i spędzania czasu wolnego. Salon jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. W niektórych domach pełni on również funkcję sypialni i jadalni. Jednak niezależnie od sposobu użytkowania salonu, powinny się w nim znaleźć trzy zasadnicze rodzaje mebli. Chodzi o meble wypoczynkowe, stolik oraz komodę.

Meble wypoczynkowe

Meble wypoczynkowe do salonu mogą występować pod kilkoma postaciami. Może to być narożnik, sofa, zestaw foteli. Popularne jest również tworzenie zestawów mebli do salonu. Warto wspomnieć, że obecnie w sprzedaży występują meble o różnych gabarytach, które można dopasować do wielkości oraz kształtu pokoju.

Narożnik sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i w większych pomieszczeniach. Mebel ten prezentuje się świetnie w obszernym salonie willi oraz w saloniku niewielkiego mieszkania. Wszystko zależy od wybranego modelu. A wybór modeli narożników jest naprawdę szeroki. Wystarczy spojrzeć na ofertę firmy Jurpol. Znaleźć tu można zgrabne narożniki, które nie zajmują wiele miejsca i oferują funkcję spania. W sprzedaży jest także wiele tego rodzaju mebli w wersji deluxe. Na uwagę zasługuje szeroki wybór tapicerek w modnych kolorach.

Nie ma przeszkód, aby meblem do siedzenia w salonie była sofa, nazywana również kanapą. Tak samo, jak w przypadku narożników, również sofy dostępne są w różnych wielkościach (na przykład: dwuosobowe, trzyosobowe). W sklepie Jurpol znaleźć można sofy w wydaniu nowoczesnym i tradycyjnym oraz w różnych kolorach. Mamy tu sofy nierozkładane i rozkładane. Przy zakupie sofy rozkładanej warto zwrócić uwagę na sposób rozkładania tego mebla. Dostępne są bowiem kanapy z siedziskiem rozkładanym jak wersalka lub siedziskiem wysuwanym.

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie salonu bez co najmniej jednego fotela. Jest to mebel, który gwarantuje spokojny i wygodny wypoczynek. Fotel może występować w komplecie z narożnikiem lub sofą. Może być również meblem całkowicie samodzielnym. W ostatnim czasie szczególnie popularne są fotele tapicerowane stylizowane na starodawne fotele uszaki. Te meble do salonu świetnie wyglądają w komplecie z pufą lub podnóżkiem.

Meble stołowe

Trudno wyobrazić sobie salon bez stołu, stolika lub ławy. Przebywając w salonie, często spożywamy różne przekąski oraz popijamy ulubione napoje. Trzeba je przecież gdzie odstawić.

Stolik to także miejsce, na które odkładamy pilot od telewizora, książkę lub gazetę. Z całą pewnością w salonie przyda się stolik z zamontowaną u dołu półką, na której można położyć rzeczy, których akurat nie używamy, ale chcemy, aby w każdej chwili były pod ręką.

Komody, szafki

W pierwszej trójce mebli, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić salon, jest komoda. Komoda to szafka uniwersalna. W wielu salonach komoda jest miejscem, na którym stoi telewizor lub sprzęt grający.

Firma Jurpol sprzedaje wiele rodzajów komód do salonu. Mebel ten może składać się z samych szuflad, ale także może posiadać półki lub drzwiczki. Do wyboru pozostaje także rodzaj i kolor materiału, z którego wykonano korpus i drzwiczki. Większość modeli posiada także oświetlenie LED.

fot. jurpol-meble.pl

Dodaj komentarz