Toruń: Prezydent zachęca do szczepień

Toruń: Prezydent zachęca do szczepień

Prezydent Torunia Michał Zaleski apeluje do mieszkańców o to, aby zaszczepili się na COVID-19. Według informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia Narodowy Program Szczepień ma rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2021.

Szczepionka na COVID-19, chorobę którą powoduje koronawirus SARS-CoV-2, ma być punktem zwrotnym w walce z pandemią. Prezydent zachęca mieszkańców, aby wzięli udział w programie szczepień.

– Apeluję o to, abyście byli Państwo przekonani, że szczepienia są wielką szansą dla każdego z nas. Poddanie się szczepieniu to jest obowiązek wobec własnego organizmu, wobec najbliższych i dbanie o swoje zdrowie na kolejne lata. Ponieważ wciąż nie wynaleziono leku na COVID-19, szczepionka jest jedyną szansą na skuteczne powstrzymanie pandemii. Ważne jednak, by zaszczepiło się jak najwięcej osób – wtedy mamy szansę wrócić do normalności, za którą chyba wszyscy już bardzo tęsknimy. Wsłuchuję się w głosy specjalistów i wierzę, że szczepionki, które trafiły do produkcji, są sprawdzone i bezpieczne – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Szczepienia podzielono na kilka etapów. Najwcześniej zaszczepić się będą mogli lekarze i personel medyczny oraz pracownicy aptek. Szczepionkę będą mogli przyjąć w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który został wytypowany jako „szpital węzłowy”.

Kwalifikacja oraz szczepienia będą się odbywały w budynku administracji (Zespół Poradni Przyszpitalnych) – wejście od ul. Batorego, od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 14:00.

Podmioty zainteresowane mogą przesyłać zgłoszenia pod adres e-mail: mstrahl@med.torun.pl do dnia 18 grudnia 2020 r. do godziny 14:00.

W Toruniu szczepić na COVID-19 w ramach narodowego programu będzie kilkadziesiąt placówek.

Fot. Małgorzata Litwin

Dodaj komentarz