Trzy najlepsze miejsca we Włoszech, które warto zobaczyć!

Trzy najlepsze miejsca we Włoszech, które warto zobaczyć!

Włochy to jedno z najczęściej odwiedzanych państw przez turystów, bowiem przyciąga nie tylko wyśmienitą kuchnią, ale także piękną architekturą. Jest wiele miejsc, które warto zobaczyć ale jeśli zaplanowany jest city break to przedstawimy top trzy miejsc, które warto rozważyć.

1. Rzym

Stolica Włoch to bardzo klimatyczne miasto, pełne zabytków. Podczas wypadu do tego miejsca warto zobaczyć słynną fontannę di Trevi oraz Colosseum od wewnątrz. Natomiast niezwykle uliczki pełne starych budynków nadają klimatu, dzięki którym można na chwilę odetchnąć. Jeśli jest to dłuższa podróż niż weekend to również ciekawym miejscem będzie Watykan.

2. Wenecja 

Jedno z najpiękniejszych miast na świecie, niezwykle romantyczne oraz pełne klimatu. Warto zrobić sobie spacer po urokliwych uliczkach ale także zobaczyć plac św. Marka.

3. Sycylia

Od lat jest jedną z najpopularniejszych wysp nie tylko w Europie, ale także na świecie. To właśnie Sycylia jest tłem wielu książek oraz filmów, ze względu na specyficzny klimat oraz piękno natury. Jeśli planujesz połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem na plaży to warto wziąć pod uwagę to miejsce.

Dodaj komentarz