Układanie Pasjansa: Jak ułożyć grę by wygrać? Wskazówki i strategie

Układanie Pasjansa: Jak ułożyć grę by wygrać? Wskazówki i strategie

Układanie Pasjansa to zabawny i relaksujący sposób na rozrywkę przy niskich kosztach. Do gry potrzebujesz tylko talii kart. Możesz także grać na stronach internetowych np. na Pasjanse Online i wybrać grę z szerokiej gamy propozycji. Dzięki tej metodzie gra jest wygodna i łatwa w niemal dowolnym miejscu. W tej zabawnej grze możesz się dobrze bawić, jednocześnie stymulując komórki mózgowe. Zwiększysz swoje umiejętności w zakresie pamięci krótkotrwałej, pracując nad zapamiętaniem kolejności kart. W miarę przechodzenia przez grę i rozwijania swoich strategii poprawisz również swoje umiejętności rozumowania. Za nim jednak dojdziemy do praktyki, przejdźmy do teorii, by układanie pasjansa przychodziło Wam z lekkością i przyjemnością.

Spis treści:

 1. Układanie Pasjansa: Wstęp
 2. Układanie Pasjansa: Rozmieszczenie kart
 3. Układanie Pasjansa: Jaki jest cel gry
 4. Układanie Pasjansa: Przenoszenie kart
 5. Układanie Pasjansa: Jak korzystać z niewykorzystanych kart?
 6. Układanie Pasjansa: Jak i kiedy wygrywamy?
 7. Układanie Pasjansa: Jakie są warianty gry?
 8. Układanie Pasjansa: Wskazówki i strategie
 9. Jak ułożyć pasjansa Klasycznego?
 10. Jak ułożyć pasjansa Pająk?
 11. Jak ułożyć pasjansa Freecell?
 12. Jak ułożyć pasjansa Piramida?
 13. Podsumowanie

Układanie Pasjansa: Wstęp

Układanie pasjansa to rozrywka ponadczasowa. Pasjans jest jedną z najbardziej znanych gier karcianych wszechczasów, wielu fanów wraca do tej konkretnej gry, gdy inne gry karciane stają się zbyt powtarzalne lub przytłaczające. W końcu czysta losowość i potencjalne podejścia, które można zastosować w pasjansach, zdecydowanie stanowią zachwycającą łamigłówkę pomimo uproszczonej mechaniki gry.

Układanie Pasjansa: Rozmieszczenie kart

Układanie pasjansa rozpoczniemy od rozmieszczenia kart. Choć może się to wydawać podstawową radą, ważne jest, aby w pełni wiedzieć, jak w pasjansie działa technika układania kart. Pomaga zrozumieć naturę stosów w grze, aby „bawić się” i majstrować przy ich implikacjach. W jego rdzeniu stosy są następujące:

Tableau: To siedem rzędów kart na stole. Gracze budują każdy stos, najpierw odkrywając jedną kartę, a następnie umieszczając sześć innych w zakrytych pozycjach. Następny rząd będzie miał odkrytą kartę na drugim stosie obok pięciu innych zakrytych kart. Powtórz to, zawsze przesuwając się w dół o jedną kolumnę, aż siódmy stos się skończy.

Fundamenty: Są to cztery stosy, przez które muszą być zbudowane wszystkie cztery kolory, przy czym każdy zaczyna się od asa i kończy na królu. Te podstawy są puste na początku gry. Za każdym razem, gdy gracze zdobędą asa w Tableau, karta trafia do Fundamentu. Tylko podstawa z asem może być akceptowana.

Zasoby : Nazywane również „ręką”, są to dodatkowe karty, które nie trafiają do Tableau na początku gry. Po rozpoczęciu gry te karty są tasowane i kładzione jako zakryte.

Szpon: Nazywane również „Odpadami”, są to karty z Zasobu, których nie można użyć. Są one umieszczane obok w pozycji odkrytej.

Jak ułożyć pasjansa
Fot.: Achim Raschka

Opierając się na radach dotyczących nauki gry przy, gracze powinni również pamiętać, jak działają karty podczas gry w pasjansa. Ponieważ gracze mniej więcej wiedzą, które karty zostały odkryte podczas budowania Tabeli, powinni mieć pojęcie o tym, jakich kart lub kolorów brakuje zarówno w podstawach, jak i ich Tablicy. Oto, jak może to wpłynąć na podstawową technikę:

 • Tableau zaczyna się od królów: Gracze mogą stworzyć zupełnie nowy stos w Tableau, pod warunkiem, że mają króla. Możliwe jest odtworzenie pustego stosu Tableau, o ile wszystkie zaczynają się od króla.
 • Tylko alternatywy w Tableau: Gracze mogą poruszać się po kartach w Tableau, pod warunkiem, że są one uporządkowane i w osobnych kolorach. Na przykład Czerwona 9 (R9) może wejść na czarną 10 (B10), ale nie odwrotnie.
 • Przenieś cały stos w Tableau: Gracze nie mogą przenosić pojedynczej karty znajdującej się w stosie Tableau. Wszystkie karty po nim również muszą zostać przeniesione. Na przykład gracze mają stos B10, R9, B8 i R7. Jeśli gracze chcą przenieść R9 do innego stosu Tableau, muszą przenieść wszystkie pozostałe karty poniżej tego stosu (w tym przypadku B8, R7). Podobnie R9 musi znajdować się na szczycie odkrytego stosu Tableau, jeśli chce przenieść go do Fundamentu.
 • Można zagrać tylko wierzchołkiem: kiedy gracze nie mogą nic zrobić z Tableau, dobierają kartę z zasobów. Mogą zagrać tę kartę lub dobrać inną kartę. Nie mogą zagrać żadnej karty poniżej aktualnie dobranej karty z Zasobu. Mogą zagrać tę kartę ponownie dopiero wtedy, gdy wszystkie karty podstawowe zostaną zagrane, umieszczone w Szponie, przetasowane i wymienione.

Układanie Pasjansa: Jaki jest cel gry

Układanie pasjansa ma swój główny cel. Istnieją różne wersje pasjansa, ale wszystkie obracają się wokół tych samych podstawowych zasad. W formacji występują różne rodzaje kart. Wszystkie te karty służą innym celom i działają na różne sposoby.

Celem tego samego jest wypełnienie stosów według koloru. Te cztery stosy zaczynają się od asów na dole, gdy przechodzisz przez wszystkie karty w określonym kolorze. Są to tak zwane stosy asów i wygrywasz grę, wypełniając wszystkie cztery.

Twój stos karciany służy do dodawania kart do swoich stosów. Gdy je podniesiesz, możesz zdecydować, które jest lepsze. Ważne jest, aby przetasować cały stos, aby wykorzystać całą talię.

W trakcie gry przenosisz swoje karty do stosów naprzemiennie czerwonymi i czarnymi kartami. Karty mogą być ułożone kolejno od góry do dołu w kolejności odwrotnej. Ważne jest, aby mieć dobrą strategię i być ostrożnym w operowaniu kolejnymi kartami.

Jedynym sposobem na odniesienie sukcesu w grze jest układanie pasjansa w taki sposób, aby odkryć wszystkie zakryte karty. Te karty są zakryte na szczytach twoich stosów. Przesuwając i umieszczając swoje stosy na stosach asów, możesz odwrócić swoje zakryte karty i wprowadzić je do gry.

Po zapoznaniu się z kartami możesz zacząć opracowywać strategie. Możesz połączyć te strategie, aby wypracować własny styl i rutynę. Te wskazówki sprawią, że gra będzie przyjemniejsza i zwiększą Twoje szanse na wygraną.

Układanie Pasjansa: Przenoszenie kart

Przenoszenie kart jest podstawową strategią, od której każdy amator musi zacząć. Za każdym razem, gdy znajdziesz się w sytuacji, w której musisz wybrać między wyborem karty z talii lub uwolnieniem karty zakrytej, konsekwentnie wybieraj tę drugą opcję. Dobieranie kart z talii jako pierwszy ruch, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych strategii startowych, z której korzysta prawie każdy. Kiedy zaczynasz, dobierz kartę z talii! Ma to na celu zapewnienie sobie większego wyboru, dzięki czemu możesz skuteczniej układać karty. Kiedy otrzymasz asa lub dwójkę, zagraj je natychmiast. Oprócz tego, że są podstawą, pomogą ci odkrywać różne karty i zmniejszać karty, które masz na ręce.

Pamiętaj że, króle to jedna z głównych kart w pasjansie. Czemu? Ponieważ mogą zajmować wolne miejsca. Biorąc wszystko pod uwagę, konsekwentnie staraj się zachować miejsce dla jednego króla, więc kiedy król się pojawi, możesz uwolnić tę przestrzeń, co daje ci o wiele więcej opcji.

Fot.: Petri Damstén

Ważne jest korzystanie z niskich kart np. 5, 6, 7, 8, te karty o średniej wartości są idealne, jeśli chodzi o tasowanie stosów, aby spróbować odblokować kartę. Oddzielenie kolumn od tych wartości może otworzyć inne ruchy i umożliwić postęp w niektórych przypadkach. To fajna sztuczka, kiedy działa, więc zawsze bądź otwarty na dzielenie swoich stosów na wypadek, gdybyś utknął lub stracił ruchy. Jeśli Twoim głównym celem jest uzyskanie wysokiego wyniku, zawsze staraj się budować równe stosy. Pozwala to otworzyć planszę i zrobić miejsce dla większej liczby okazji do zbliżania się do łańcuchów punktów i szybszego zakończenia gry.

Układanie Pasjansa: Jak korzystać z niewykorzystanych kart?

Często na stole będą się znajdować karty, które utknęły i nie można ich nigdzie przenieść. Zamiast zostawiać je w spokoju i pozwolić im zrujnować kilka następnych ruchów, przesuń swoje ustawione kolumny, aby spróbować „odkleić” tę kartę i kontynuować grę.

Całym celem pasjansa jest próba odwrócenia jak największej liczby zakrytych kart. Nadając priorytet graniu odkrytymi kartami w pierwszej kolejności, zasadniczo narażasz się na porażkę. Zamiast tego spróbuj najpierw użyć zakrytych kart. Skupienie się na odwracaniu kart zakrytych pomoże ci szybciej odkryć karty, co pozwoli lepiej zaplanować kolejne ruchy.

Innym częstym błędem popełnianym w Solitaire jest to, że ludzie nie mogą dowiedzieć się, co zrobić ze swoimi istniejącymi królami, jeśli są uwięzieni lub nie mają swojego odpowiedniego miejsca. W tym momencie ignorowanie ich nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zawsze możesz zmienić swojego asa w tymczasowego króla.

Jest mnóstwo błędów, które można popełnić podczas gry w pasjansa. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy kimś, kto gra od lat, błędy się zdarzają. Ważne jest zrozumienie powagi błędu i wyciąganie z niego wniosków, aby nie robić tego ponownie.

Układanie Pasjansa: Jak i kiedy wygrywamy?

Układanie pasjansa to z pewnością interesująca gra karciana, w którą większość ludzi grała przynajmniej raz w życiu. Możesz grać w pasjansa samodzielnie lub w formacie wieloosobowym. Jeśli grasz w wieloosobową grę w pasjansa, staraj się układać karty w sekwencje w stosy w jak najmniejszej liczbie ruchów, w jak najkrótszym czasie. Jeśli chcesz nauczyć się, jak pokonać graczy w pasjansa w konkurencji, użyj w swojej grze poniższych sztuczek pasjansowych i zacznij wygrywać każdą grę.

W Solitaire możesz zagrać w grę na Pasjanse online. Oto kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci pokonać wyzwania w grze i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: Jak wygrywać w pasjansach?

 • Najpierw odkryj większe stosy – jeśli zastanawiasz się, jak wygrywać w pasjansa, zacznij od wykonania tej prostej sztuczki w pasjansa. Zawsze zaleca się, aby zacząć od kolumn z większymi stosami. Odnalezienie kart ukrytych w tych kolumnach tak szybko, jak to możliwe, daje większą szansę na zdobycie przydatnych kart.
 • Nie opróżniaj pozycji bez króla – musisz mieć świadomość, że tylko król może być pierwszą kartą na pustym miejscu. Jeśli nie masz króla, który może wypełnić puste miejsce, zdecydowanie zaleca się, aby nie usuwać wszystkich kart z tego miejsca, ponieważ w przeciwnym razie to miejsce pozostanie puste, ponieważ tylko króle mogą wypełnić te pola. Wielu graczy popełnia ten błąd, opróżniając stare miejsca bez króla w ręce. To po prostu blokuje całą kolumnę, dopóki nie będziesz miał szczęścia, aby znaleźć króla wśród innych twoich kart.
 • Nie tasuj kart bez powodu – gracze wciąż szukają informacji o tym, jak rozwiązać grę w pasjansa, ale zapominają o bardzo prostej wskazówce na temat tasowania. Przenoszenie kart z jednego stosu na drugi jest zawsze kuszące, ale zablokowanie cennych kart o różnych kolorach za niższymi kartami jest często przyczyną przegranej. Powinieneś przenosić karty tylko wtedy, gdy istnieje wyraźna korzyść lub odsłonić ukrytą kartę. W przeciwnym razie będziesz tylko budować stosy.
 • Asy i dwójki – za każdym razem, gdy znajdziesz w stosie asa lub 2 (dwójkę), powinieneś zagrać to zamiast dobierać coraz więcej kart z banku. Jest uważany za jeden z najlepszych trików pasjansowych w grze. Asy mogą iść do fundamentów, a dwójki wkrótce potem.
 • Pamiętaj o kolorze karty – jeśli szukasz sztuczek, jak rozwiązywać wyzwania związane z grą w pasjansa, musisz o tym pamiętać. Decydując, którym królem zagrasz, pomyśl kilka kroków do przodu. Może to pomóc w odkryciu większości twoich kart. Wybór czerwonego lub czarnego króla, aby wypełnić puste miejsce, to poważna decyzja. Dlatego warto dokładnie rozważyć, które króle i walety są dostępne, aby później zapewnić sobie łatwe układanie
 • Najpierw odwróć kartę pierwszej talii – chcesz dowiedzieć się, jak pokonać przeciwników w pasjansie? Oto jak to zrobić. Jako pierwszy ruch zawsze powinieneś odwrócić pierwszą kartę z talii. Daje to dodatkowy zestaw opcji budowania pokładów fundamentowych lub budowania stosów. Posiadanie większej liczby opcji jest zawsze dobrym pomysłem w pasjansie. Wydaje się to być proste, ale wielu graczy popełnia błąd polegający na budowaniu stosów i przesuwaniu kart po stole przed odwróceniem pierwszej ukrytej karty w górnej talii. Nie chcemy, żebyś popełnił ten błąd.
 • Uważnie buduj stosy asów – może się to wydawać sprzeczne, ale przenoszenie kart do wyższych stosów asów nad głównym miejscem może w rzeczywistości powodować problemy, jeśli potrzebujesz tych kart, aby przenieść swoje stosy poniżej. Zawsze myśl, zanim zbudujesz swoje stosy asów, ponieważ karty, które przeniesiesz do tych stosów, nie zawsze mogą zostać odzyskane i mogą pozostawić cię w beznadziejnej sytuacji, jeśli nie będziesz ostrożny. To ważna sztuczka pasjansa, która pomoże ci w późniejszych etapach gry.
 • Przenieś karty z kolumny z najwięcej ukrytymi kartami – jeśli dostępne są różne ruchy, które można wykonać, dobrym pomysłem jest przeniesienie kart z największego stosu zakrytych kart. Lepiej go przesunąć i spróbować obrócić jak najwięcej z nich. Ta sztuczka z pasjansem pomoże ci odkryć więcej przydatnych kart, których możesz użyć do budowania stosów już odkrytych kart.

Nauka takich sztuczek pomoże ci zrozumieć, jak częściej wygrywać w pasjansa. Dobre ćwiczenie tych sztuczek w grze Solitaire powinno dać ci dobre wyniki i zwiększyć procent wygranych. Układanie pasjansa staje się co raz bardziej zrozumiałym procesem.

Układanie Pasjansa: Jakie są warianty gry?

Układanie pasjansa, bez względu na wariant, jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Wygrywając, jeszcze bardziej cię to zadowala gdy wybierasz trudniejsze warianty! Jednak, podobnie jak większość gier karcianych, Solitaire to nie tylko szczęście, ale także umiejętności. Pasjans nie jest tak skomplikowany, jak współczesne gry, ale wciąż ma zestaw wariantów, które dokładnie określają, w jaki sposób należy grać. Zrozumienie i dokładne rozszyfrowanie tych zasad jest zatem pierwszym krokiem do stania się dobrym graczem.

Układanie Pasjansa: Wskazówki i strategie

Jak widać, opanowanie zasad pasjansa może okazać się dość trudnym zadaniem. Na szczęście istnieje kilka strategii, których możesz użyć, aby ułatwić opanowanie pasjansa. Gdy opanujesz te strategie, będziesz na dobrej drodze do zostania profesjonalnym graczem. Oto kilka wskazówek dotyczących podboju pasjansa.

– Skoncentruj się na grze – Kiedy grasz w pasjansa, możesz łatwo rozpraszać się innymi rzeczami, które dzieją się w pokoju. Aby mieć pewność, że pozostaniesz skoncentrowany na grze, spróbuj grać w porze dnia, kiedy jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz zdekoncentrowany.

– Nie spiesz się – układanie pasjansa często trwa dłużej, niż można by się spodziewać. Dlatego ważne jest, aby grać w spokojnym tempie. Jeśli spróbujesz spieszyć się przez grę, możesz popełnić nieostrożne błędy, które będą cię kosztować przegraniem partii.

– Śledź, gdzie jesteś – Kiedy grasz w pasjansa, możesz łatwo stracić orientację, gdzie jesteś w grze. Dlatego powinieneś śledzić, jakie karty znajdują się w każdym stosie. Pomoże ci to śledzić, gdzie jesteś w grze, aby nie popełnić błędu.

– Zresetuj grę – Granie w samotności jest nieskończone, co oznacza, że ​​w pewnym momencie przegrasz. Dlatego ważne jest, aby zresetować grę, aby móc spróbować ponownie. Możesz to zrobić, oddając wszystkie karty z powrotem do talii i rozpocząć grę ponownie

Jak ułożyć pasjansa Klasycznego?

Jak ułożyć pasjansa Klasycznego, znanego również jako Klondike Solitaire, a potocznie także Piano Solitaire? Gra rozpoczyna się siedmioczęściową aranżacją. Tyle samo masz przed sobą kolumn z rosnącą liczbą elementów – tak więc pierwsza od lewej ma tylko jedną kartę, a ostatnia w kolejności siedem. Zwróć uwagę, że tylko ostatnia (a zatem w pierwszej części jedyna) karta jest skierowana w twoją stronę, a wszystkie niższe karty pokazują ci swoje rewersy. Możesz wybrać wzór spośród wielu wariacji tej gry online, aby była zabawna. Dostosuj go do swojego gustu.

Ważnym elementem początkowej konfiguracji jest również bank kart, zwany inaczej, w zależności od regionu kraju i konkretnej odmiany. Jest to narzędzie pomocnicze – gdy trudno Ci wykonać jakikolwiek manewr w obszarze roboczym, możesz przejrzeć stertę, aby sprawdzić, czy Ci się przyda. Tradycyjnie, w wersji „na żywo” rozpoczyna się od przeskakiwania co trzy karty, a następnie przewija się przez pojedyncze karty. Upewnij się jednak, że dokładnie sprawdziłeś, jak działa ten mechanizm w każdej wersji pasjansa – może się okazać, że bazę można sprawdzić tylko raz lub dwa razy, a jeśli to nie pomoże, gra nieuchronnie się skończy.

Teraz, gdy znasz już cel gry (sortowanie kart na cztery kolorowe sekcje), nadal musisz dowiedzieć się, jaką mechanikę ma sama gra. Otóż ​​w części roboczej możesz łączyć je ze sobą w rzędy, stosując zasadę naprzemiennych kolorów – oznacza to, że piki i trefle (kolory czarne) zmieniają się w dowolnej kombinacji z kierami lub karo (czerwone). Ważna jest również kolejność.

Ma on charakter malejący, więc zaczynając od czarnego waleta możesz umieścić czerwoną dziesiątkę, czarną ósemkę, czerwoną siódemkę itd. Możesz swobodnie poruszać tymi rękami, jeśli jest na nie miejsce. Co ważne, na pustym polu możesz umieścić tylko króla lub sekwencję z nim na dole – żadna inna karta nie ma do tego prawa!

Jak ułożyć pasjansa Pająk?

Jak ułożyć pasjansa Pająk: w Spider Solitaire gra się dwiema taliami kart, które różnią się od pozostałych odmian. Dwie talie sprawiają od samego początku wiele trudności, łącznie z konfiguracją gry. Są nieco prostsze wersje Spider Solitaire, w których używasz tylko jednego koloru lub dwóch kolorów, ale na razie najlepiej, jeśli poznajesz ogólną ideę, zanim ją zmienisz. Jeśli zdecydujesz się na zmianę na inne warianty kolorów, będziesz potrzebować więcej niż dwóch talii kart do uzupełnienia wykluczonych kolorów z twoich talii. Twoim celem w grze jest stworzenie sekwencji kart w tym samym kolorze, w kolejności od króla do asa w poszczególnych kolumnach. Po utworzeniu całej sekwencji możesz przenieść sekwencję do jednego z gniazd fundamentowych. Kiedy wykorzystasz wszystkie swoje karty i stworzysz osiem pełnych sekwencji, gra jest wygrana.

Jak ułożyć pasjansa Freecell?

Jak ułożyć pasjansa Freecell – celem gry (który jest taki sam w większości pasjansów ) jest zbudowanie czterech komórek (HomeCell) dla poszczególnych kolorów w porządku rosnącym, zaczynając od króla, a kończąc na asie. Każda komórka HomeCell (zwana również stosami podstawowymi) może pomieścić tylko jeden kolor kart (tj. kiery, karo, pik i trefl).

Zacznij budować HomeCells tak szybko, jak to możliwe. Każda komórka HomeCell musi zaczynać się od asa. Oznacza to, że możesz go przenieść, gdy tylko as stanie się dostępny. Twoim celem jest stworzenie jednej komórki HomeCell na każdy garnitur. Nie umieszczaj jednak karty na stosie bazowym, jeśli uważasz, że może ci się przydać później. Dzieje się tak, ponieważ gdy karta znajduje się w HomeCell, nie można jej ponownie przenieść.

Podczas rozgrywki często natrafisz na scenariusze, w których potrzebna karta jest zablokowana za inną kartą w stosach na stole. W takim przypadku masz dwie możliwości: Przenieś kartę do FreeCell lub przenieś ją do innej kolumny. Musisz jednak przestrzegać określonych zasad FreeCell podczas przenoszenia karty z jednej kolumny do drugiej, takich jak: Karty należy układać w malejącej kolejności od króla do asa.

Podobnie jak w grze karcianej Klondike, karty muszą naprzemiennie zmieniać kolory (tj. czarny na czerwony lub czerwony na czarny). Kolor karty nie ma znaczenia przy przenoszeniu kart z kolumny do kolumny na stole. Na przykład, możesz położyć czarną siódemkę kier na czerwonej ósemce karo lub czerwoną dziesiątkę pik na czarnym wale trefl. Można też użyć pustych kolumn. Załóżmy, że zagrałeś wszystkie karty w jednej kolumnie. W takim przypadku możesz przenieść pojedynczą kartę z innego stosu do pustej wcześniej kolumny.

Każda komórka FreeCell może posiadać jedną kartę na raz. Ogólnie rzecz biorąc, możesz przenieść karty ze swojego stołu do wolnej komórki w dowolnym momencie gry. Możesz także użyć kart siedzących w jednej z czterech komór FreeCell z powrotem do stołu lub HomeCell, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Należy jednak pamiętać, że nie można go ponownie przenieść po umieszczeniu w HomeCell.

Wygranie gry FreeCell Solitaire wymaga ukończenia wszystkich czterech HomeCells (po 13 kart każda), z każdym kolorem od asa do króla w kolejności rosnącej. Należy jednak pamiętać, że wygrywanie nie zawsze jest łatwe. Wiele gier FreeCell kończy się blokami, ale to jest fajna i atrakcyjna gra. Regularne wygrywanie gier FreeCell wymaga dużo strategii, cierpliwości, odrobiny szczęścia i bystrego oka.

Jak ułożyć pasjansa Piramida?

Jak ułożyć pasjansa Piramida i rozpocząć ciekawą przygodę z ta grą? Głównym celem gry jest parowanie odkrytych kart w kombinacjach o łącznej wartości 13. Każda karta ma indywidualną wartość, którą trzeba zapamiętać:

 • Asy: 1 punkt
 • 2-10: wartość nominalna
 • Walety: 11 punktów
 • Królowe: 12 punktów
 • Królowie: 13 punktów

Króle można usunąć bez parowania.

Pasjans Pyramid idealnie się sprawdza w wersji internetowej, dlatego nic dziwnego, że możesz grać w Pyramid Solitaire za darmo online. Obejmują one nawet funkcje takie jak Cofnij i wbudowane zegary, co zapewnia wygodniejsze korzystanie z komputera.

Podsumowanie

Skuteczne wykorzystanie omawianych strategii wymaga pewnej praktyki. To się nie stanie, gdy po raz pierwszy zagrasz w pasjansa. Układanie pasjansa wymaga teorii ale i praktyki. Będziesz musiał znaleźć swoją ulubioną wersję i zainwestować trochę czasu w poznanie taktyki, aby zobaczyć satysfakcjonujące wyniki. Kiedy to zrobisz, będziesz niepowstrzymaną siłą pokonania pasjansa.

Dodaj komentarz