Uniwersalność i energooszczędność: zalety oświetlenia ledowego

Uniwersalność i energooszczędność: zalety oświetlenia ledowego

Planując oświetlenie do domu, biura czy hali przemysłowej warto rozważyć zainwestowanie w światła LED. Jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z tego typu źródeł światła?

Oświetlenie LED działa nieco inaczej niż tradycyjne żarówki. Ich główną zasadą działania jest przetwarzanie za pomocą związków półprzewodnikowych energii elektrycznej w światło. Ten sposób funkcjonowania niesie za sobą kilka wymiernych korzyści sprawiających, że oświetlenie LED coraz częściej stosowane jest zamiast innych typów oświetlenia. Przyjrzymy się zatem bliżej korzystnym właściwościom systemów LED, dostępnych na stronach takich firm jak https://swiatlolux.pl/.

Lampy LED – sposób na zaoszczędzenie energii

Jedną z największych zalet lamp LED jest niższy pobór energii, który pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z opłatami za prąd. Co więcej, lampy led są też bardziej wytrzymałe. Jak dowodzą badania, żywotność przeciętnej lampy led to od 10 000 do nawet 50 000 godzin użytkowania. To znacznie więcej, niż w przypadku np. zwykłych żarówek.

Lampy ledowe a kwestia bezpieczeństwa

Lampy ledowe są również bezpieczniejszym rozwiązaniem niż inne typy oświetlenia. Wynika to z faktu, iż lampy ledowe wydzielają bardzo mało ciepła nawet przy długim użytkowania. Dzięki temu maleje nie tylko ryzyko poparzenia się w przypadku dotknięcia lampy, ale i również wywołania pożaru w przypadku awarii. 

Moduły ledowe – idealne do reklam

Kolejną zaletą oświetlenia ledowego jest także jego precyzja – łatwo zamontować je tak, by włączone oświetlało ściśle wybrane przez nas punkty. Tą zaletę znakomicie obrazują moduły led, które są popularnym rozwiązaniem marketingowym. Używa się ich do oświetlania np. gablot z plakatami reklamowymi. W przypadku innych typów oświetlenia światło mogłby się zbytni rozprzestrzeniać, moduły led gwarantują jednak dokładne oświetlenie typu punktowego.

Oświetlenie LED: uniwersalne i elastyczne

Warto mieć na uwadze, że choć dokładność jest silną stroną cechującą oświetlenie ledowe, istnieją również warianty lamp emitujące światło w promieniu 360 stopni. Oświetlenie LED można bowiem bardzo łatwo dostosowywać do różnego rodzaju potrzeb czy też pomieszczeń. Z tego względu lampy i moduły ledowe są popularne w wielu różnych branżach: oświetlenie ledowe spotykamy zarówno na hala produkcyjnych i magazynach, jak i w biurach czy restauracjach. Nie brakuje również osób które instalują lampy LED do użytku prywatnego w swoich własnych domach.

Oświetlenie ledowe we wszystkich kolorach

Ostatnią istotną zaletą (poniekąd przyczyniającą się do sporej uniwersalności oświetlenia LED) jest łatwość z jaką można uzyskać dowolny kolor lampy led. Dzieje się tak za sprawą systemu RGB, zawartego w większości systemów LED. Łącząc kombinacje natężenia trzech kolorów RGB (czerwony, zielony oraz niebieski) można szybko i sprawnie uzyskać punktowe oświetlenie w dowolnej barwie.

Systemy oświetlenia ledowego takie jak naświetlacze led czy panele led znajdują zastosowanie w wielu miejscach pracy, a także w różnego rodzaju lokalach czy też prywatnych domach. Swoją popularność zawdzięczają takim cechom jak ekologiczność, energooszczędność oraz długi czas pracy.

Dodaj komentarz