Vasco wprowadza na rynek kompaktowy rekuperator do mieszkań i domów

Vasco wprowadza na rynek kompaktowy rekuperator do mieszkań i domów

Rekuperacja w mieszkaniu? Teraz to możliwe! Vasco wprowadza na rynek energooszczędny i inteligentny rekuperator 225 Compact LE stworzony do mieszkań, apartamentów i mniejszych domów jednorodzinnych.

Zalet rekuperacji nie sposób przecenić. Ten energooszczędny system wentylacji mechanicznej pozwala nie tylko zaoszczędzić na energii grzewczej, ale też cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w domu przez cały rok. Odzyskując ciepło z wywiewanego powietrza w znaczny sposób obniża rachunki, dzięki zaś specjalnym filtrom powietrze nawiewane oczyszczone jest z alergenów i zanieczyszczeń. Cicha praca rekuperatora pozwala zachować pełen komfortem akustycznym we wszystkich pomieszczeniach, a płaski system kanałów wentylacyjnych łatwy do montażu i minimalistyczne anemostaty nie zakłócają ich estetyki. Dodatkowo rekuperator może być wyposażony w czujnik dwutlenku węgla, który automatycznie reguluje stężenie CO2 w pomieszczeniu, zapewniając jego komfortowy poziom. Do tej pory jednak wszystkimi tymi korzyściami, płynącymi z instalacji systemu rekuperacji cieszyć się mogli jedynie właściciele średnich i dużych domów.

Teraz z walorów wentylacji mechanicznej mogą korzystać także właściciele mieszkań, apartamentów i mniejszych domów jednorodzinnych oraz niewielkich lokali usługowych. To za sprawą inteligentnego rekuperatora Vasco 225 Compact LE, który właśnie pojawił się na rynku. To niezwykle energooszczędne, zrównoważone rozwiązanie zapewnia doskonały klimat, czyste i świeże powietrze na niedużych powierzchniach mieszkalnych i użytkowych. Jest też odpowiedzią Vasco na rosnące zapotrzebowanie rynku na kompaktowe rozwiązania wentylacyjne.

Kompaktowy i energooszczędny

Rekuperator 225 Compact LE to nie tylko wyjątkowo kompaktowe, ale także energooszczędne rozwiązanie, które gwarantuje zdrowy klimat w pomieszczeniach, w których jest zastosowany system wentylacji. Vasco opracowało ten produkt specjalnie z myślą o ograniczonych powierzchniach mieszkalnych, w których dotychczas zainstalowanie wentylacji mechanicznej po prostu było niemożliwe. Dzięki małym rozmiarom kompaktowego urządzenia (jedynie 54,7 cm szerokości) można je zamontować dosłownie wszędzie – w kuchennej szafce, zabudowie meblowej w holu, garderobie, a nawet łazience. Nieduże gabaryty rekuperator nie oznaczają jednak ubytków w jego funkcjonalności. Wręcz przeciwnie, nowe urządzenie, choć mniejsze, niczym nie ustępuje pozostałym modelom z oferty marki, zapewniając optymalną efektywność – wyskoki odzysk ciepła przy niskim poziomie hałasu i poborze mocy przez wentylatory. Jedyna różnica tkwi w wartości przepływu maksymalnego, która nie może przekroczyć 225 m²/h przy 150 Pa.

Zapotrzebowanie rynku na mniejsze rekuperatory ogromnie wzrosło. W asortymencie Vasco skupialiśmy się do tej pory na średnich i większych systemach dla domów mieszkalnych. Aby uzupełnić ofertę, opracowaliśmy kompaktowy model o dobrze znanej jakości i niezawodności Vasco. Dzięki niewielkim wymiarom, 225 Compact LE można łatwo zamontować, np. w zabudowie kuchennej, szafie, czy garderobie – nie stanowi problemu brak osobnego pomieszczenia technicznego w domu. System zapewnia doskonały klimat wewnątrz domu i robi to bardzo dyskretnie dzięki swojej cichej pracy – mówi Rob Jehoul, kierownik ds. badań i rozwoju Vasco.

Przemyślana konstrukcja, łatwa instalacja

Nowy system wentylacji z odzyskiem ciepła Vasco, który filtruje powietrze zewnętrzne i odzyskuje ciepło zimą, a chłód latem, wykorzystując wymiennik ciepła, jest niezwykle łatwy w instalacji. Model 225 Compact LE jest odwracalny i wyposażony w dodatkowe dolne przyłącze nawiewu, co zapewnia maksymalną elastyczność i uniwersalność w instalacji. Wbudowany bypass sprawia, że system jest wyjątkowo energooszczędny, a funkcje nocnego chłodzenia w lecie, czy dziennego dogrzewania wiosną lub jesienią, zawsze zapewniają optymalny klimat w pomieszczeniu. Dodatkowo nie pozwala też na przepływ powietrza przez wymiennik ciepła, gdy nie jest to opłacalne (np. w słoneczny zimowy dzień).

225 Compact jest bardzo dobrze przemyślany pod względem technicznym, szczególnie metalowa obudowa i bezprzewodowe akcesoria. System automatycznie reaguje i przełącza się na wyższe natężenie przepływu w razie potrzeby – na przykład, jeśli czujniki CO2 (dostępne jako opcja) zarejestrują, że w domu jest więcej osób. Podobnie, jeśli weźmiesz prysznic, a wbudowany w rekuperator czujnik wilgotności zarejestruje większą wilgotność, system automatycznie zwiększy wentylację. W ten sposób Vasco po raz kolejny sięga po inteligentne, kompleksowe rozwiązanie zapewniające optymalny klimat w pomieszczeniach – dodaje Rob Jehoul.

Zespół Vasco w Dilsen kieruje europejskim projektem

Nowy system wentylacji jest wynikiem pierwszej współpracy na dużą skalę w ramach działu HVAC grupy Arbonia. Belgijski zespół badawczo-rozwojowy Vasco Dilsen prowadził prace rozwojowe i intensywnie współpracował z firmami Kermi (Niemcy), Sabiana (Włochy) i Prolux (Szwajcaria). W ten sposób w ramach grupy zgromadzono więcej wiedzy i kompetencji niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodaj komentarz