W jaki sposób dokonać wyboru zasłon?

W jaki sposób dokonać wyboru zasłon?

Zasłony to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych niezależnie od pomieszczenia. Nieco kłopotliwy może okazać się jednak ich wybór, ze względu na to, że rynek tekstylny oferuje wiele różnorodnych krojów. Zalecamy jednak, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji. Jakie zasłony wybrać – lekkie czy ciężkie? Co jest lepszym rozwiązaniem – zasłony marszczone czy podpięte? Jakie zasłony będą najbardziej optymalne do kremowych ścian? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Jakie zasłony wybrać – lekkie czy ciężkie?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że gramatura w dużym stopniu zależy od tego, jak układa się dany materiał. Decydując się na pluszowe zasłony musimy pamiętać, że są one dość ciężkie i grube jednocześnie, natomiast poliestrowe charakteryzują się delikatną, przewiewną strukturą, a także ponadprzeciętną lekkością. Kiedy chcielibyśmy urządzić pomieszczenie w stylu skandynawskim, gdzie skupimy się na dostarczaniu do wnętrza dużej ilości światła, wówczas najbardziej optymalnym rozwiązaniem okażą się tkaniny delikatne. Do stylu skandynawskiego doskonale pasują odsłonięte okna- przytulna oprawa jest zbędna. Miękkie zasłony są także zalecane do pokojów dziennych o nieco mniejszych gabarytach, dzięki czemu nie pomniejszymy wizualnie danego pomieszczenia. Nieco inaczej wygląda to w przypadku wysokich wnętrz- pluszowe wariacje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Godne uwagi z pewnością są zasłony wykonane z aksamitu i weluru.

Co jest lepszym rozwiązaniem – zasłony marszczone czy podpięte?

W wielu przypadkach ważną kwestię odgrywa upięcie zasłon. W zdecydowanej większości przypadków domownicy wybierają marszczony materiał. Jest to świetnie rozwiązanie, jeśli jesteśmy zainteresowani optycznym podwyższeniem. Decydując się na podpięcie firan, możemy zebrać je po obu stronach okna. Prezentuje się to fantastycznie w salonach, które stylizowane są na pomieszczenia glamour, prowansalskie lub francuskie.

Jakie zasłony będą najbardziej optymalne do kremowych ścian?

Jak wiadomo- kremowy kolor z reguły kojarzy nam się z ciepłymi wnętrzami. Doskonałym uzupełnieniem mogą okazać się zasłony, które są w różnych odmianach brązu i zieleni. Tego typu wnętrze będzie ciekawie prezentować się pod względem wizualnym. Jeśli zależy nam na łagodniejszym efekcie, wówczas warto rozważyć zasłony w białym lub perłowym kolorze.

zasłony

Dodaj komentarz