W jaki sposób otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?

W jaki sposób otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?

Zablokowanie drzwi w samochodzie to sytuacja, z którą zmierzyć się musi niejeden kierowca. W jakiś sposób warto postępować, gdy kluczyki do auta się zgubią bądź gdy zostaną zatrzaśnięte wewnątrz pojazdu? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Najprostsze rozwiązanie – zapasowy klucz

Zdecydowanie najskuteczniejszym i najprostszym rozwiązaniem w przypadku zgubienia kluczyków bądź ich pozostawienia w aucie, w efekcie czego dochodzi do zablokowania drzwi pojazdu, jest skorzystanie z dodatkowego egzemplarza kluczyków. Na ratunek w tej formie można jednak liczyć jedynie w konkretnych sytuacjach. Po pierwsze opcja ta sprawdzi się, gdy posiadamy duplikat kluczyków, a nie każdy kierowca nim dysponuje. Po drugie musimy przebywać blisko domu bądź mieć możliwość dostarczenia zapasowego duplikatu przez bliską osobę. Jeśli nie spełnimy powyższych przesłanek, trzeba się liczyć z koniecznością znalezienia innego rozwiązania problemu.

Samodzielne zastosowanie narzędzi do otwierania auta – czy to bezpieczne?

Kierowcy, którzy z różnych powodów nie mogą dostać się do swojego pojazdu, często zaczynają nerwowe poszukiwania sposobu na otworzenie drzwi auta bez zastosowania kluczyków. Próbują wykonać awaryjne otwieranie samochodu przy pomocy narzędzi, które znajdują się w zasięgu ich ręki, często kierując się znalezionymi w Internecie poradami. Wiele osób dzwoni również do znajomych, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną, chcąc skorzystać z ich pomocy. W przypływie nerwów niektórzy wybijają także szybę samochodową. Żadne z wymienionych rozwiązań nie jest jednak potrzebne, a wręcz przyczynia się do powstania uszkodzeń, często kosztownych w naprawie, a także do zmarnowania sporej ilości czasu i narastania frustracji.

Pomoc specjalistów – kiedy z niej skorzystać?

W każdej sytuacji awaryjnej, która uniemożliwia otworzenie drzwi własnego pojazdu, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy Pogotowia zamkowego – https://www.pogotowie-zamkowe-zabrze-24h.pl/.  Działająca w branży od ponad 30 lat firma posiada w swojej ofercie usługę awaryjnego otwierania samochodów, która polega na otworzeniu drzwi pojazdu za pomocą specjalistycznych narzędzi w sposób całkowicie bezinwazyjny. Po realizacji zlecenia przez doświadczonego i wykwalifikowanego ślusarza na karoserii auta nie pozostaną najmniejsze uszkodzenia. Korzystając z pomocy Pogotowia zamkowego nie marnuje się również czasu ani nie traci nerwów. Do wykonania powierzonego zadania fachowcy przybywają niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, a działania przeprowadzają w sprawny sposób.

Dodaj komentarz