W jaki sposób szukać atrakcyjnych nieruchomości?

W jaki sposób szukać atrakcyjnych nieruchomości?

W dzisiejszych czasach nieruchomości można szukać na wiele sposobów. Przeglądając internet, gazety, odwiedzając biura nieruchomości czy nawet śledząc licytacje komornicze. Warto jednak wiedzieć, gdzie można znaleźć te najbardziej atrakcyjne oferty.

Kto pierwszy ten lepszy, czyli jak szukać dobrych okazji w sieci?

Trzeba przyznać, że internet pod wieloma względami zrewolucjonizował rynek ofert nieruchomości. Dziś, by kupić mieszkanie w Bielsku-Białej, nie trzeba czekać na wydanie lokalnej gazety ogłoszeniowej. Można skorzystać z innych narzędzi, dostępnych w sieci. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: „mieszkania Beskidy” albo „biuro nieruchomości bielsko”, by pojawiły się te najlepsze czy najnowsze oferty w sieci.

Dobrym źródłem informacji są też wszelkiego typu portale ogłoszeniowe, gdzie ofert jest naprawdę sporo. Trzeba jednak pamiętać, że z takiego samego sposobu korzystają tysiące potencjalnych inwestorów, a to oznacza, że jeśli w ogłoszeniach pojawia się atrakcyjne mieszkanie, to szybko znajduje się też wielu chętnych do jego zakupu.

 To oznacza, że internet trzeba przeglądać na bieżąco, a na szukanie nieruchomości poświęcić sporo własnego czasu. Można jednak podejść do tego metodycznie i skorzystać z opcji szukania nieruchomości na życzenie. Taką alternatywę oferuje naprawdę dobre biura nieruchomości. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług. Wówczas to agent nieruchomości, według określonych wytycznych, będzie szukać korzystnej oferty na rynku.

Czy opłaca się licytować nieruchomości na aukcjach komorniczych?

Niska cena wywoławcza zawsze kusi i to często nawet skutecznie. Kwota jest tak rażąco niska, że z pewnością wielu inwestorów nie chce przepuścić wyjątkowej okazji. Nie jest trudno dowiedzieć się o takich aukcjach, ponieważ informacje o nich pojawiają się na stronie internetowej kancelarii komorniczej, na stronie urzędu miasta i obowiązkowo muszą być wyeksponowane w lokalnej gazecie. Łatwo je znaleźć też w sieci, wpisując np. „mieszkania żywiec” z dopiskiem „licytacje komornicze”. Czy warto?

Czasem rzeczywiście można wylicytować interesujące mieszkanie w dobrej cenie. To jednak jest licytacja, a więc obowiązuje zasada: „kto da więcej”, a to z kolei oznacza, że cena wywoławcza wcale nie musi być tą ostateczną. Może się więc okazać, że inwestor stracił wiele cennego czasu, uiścił wadium, na które być może zmuszony był zaciągnąć już kredyt, a na koniec okazało się, że cena nie jest już tak atrakcyjna albo że mieszkanie kupił ktoś inny.

Nabywanie mieszkania z pośrednikiem, czy warto?

Szukanie nieruchomości jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Nawet jeśli zakup dotyczy mieszkania z rynku pierwotnego, to kwestie formalne, sprawdzenie lokalizacji czy warunków umowy zabiera sporo czasu. Trudniej jest jeszcze na rynku wtórnym. Takich ogłoszeń np. pod frazą: „domy żywiec” albo „działki bielsko” można znaleźć naprawdę sporo. Jeśli wszystko z pierwszego opisu wydaje się być atrakcyjne, to przyszłego właściciela czeka jeszcze sporo godzin spędzonych przy telefonie bądź na zwiedzaniu poszczególnych lokali.

Ten pierwszy etap weryfikacji można sobie zaoszczędzić, zlecając wyszukanie nieruchomości profesjonalnemu pośrednikowi. Po pierwsze dysponuje on już całkiem imponującą bazą lokali, przez co nie trzeba szukać i sprawdzać ich stanu, a po drugie lepiej się orientuje na rynku, zna deweloperów i wie, gdzie korzystniej zawrzeć umowę na kredyt czy ubezpieczenie nieruchomości.

Kupię działkę – czy takie ogłoszenia mają sens?

Tego typu anonse często pojawiają się w portalach ogłoszeniowych. Trzeba jednak pamiętać, że sprzedający rzadko zadają sobie trud, by na nie oddzwaniać, zwłaszcza jeśli ich nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem. Lepszym pomysłem jest więc znalezienie konkretnych ogłoszeń, wpisując w wyszukiwarkę: „działki żywiec”, czy „działki Beskidy” albo „domy w Bielsku-Białej”. To hasła, które otwierają wielkie wrota internetu do najlepszych ofert w regionie. W wyszukiwarce pojawią się zarówno biura nieruchomości jak i portale ogłoszeniowe, które posiadają w swojej ofercie domy, działki czy mieszkania z okolic Beskidów. Można też tego typu frazy wykorzystać, by wiedzieć, gdzie zamieścić informację o chęci kupna mieszkania, dzięki czemu jest większa szansa na to, że ktoś oddzwoni.

Dodaj komentarz