W jakich wnętrzach sprawdzają się firany z woalu?

W jakich wnętrzach sprawdzają się firany z woalu?

Firany zapewniają domownikom prywatność i chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Przy okazji pełnią we wnętrzu funkcję dekoracyjną. Firany z woalu są rozwiązaniem ponadczasowym i wydaje się, że nigdy nie wyjdą z mody. Nie są przejrzyste, ale przepuszczają światło. Można je marszczyć i upinać w dowolny sposób. W jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej?

Krótka charakterystyka woalu

Woal to tkanina, która cechuje się bardzo mocnym skrętem. Zazwyczaj produkowana jest z bawełny i włókien sztucznych. Firany z woalu mają formę cienkiej, delikatnie prześwitującej tkaniny o splocie włosowo-wątkowym. Utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Bywają białe, kremowe, ewentualnie pastelowe. Pasują do aranżacji skandynawskich, minimalistycznych i eleganckich jednocześnie. Woal nie rzuca się w oczy i pozostaje subtelną dekoracją okna. Firany woalowe np. https://www.arthomedesign.pl/pl/c/firany-woal-gladki/48 są często wybierane do salonów i sypialni.

Kiedy warto zdecydować się na firany z woalu?

Firany z woalu nie są zbyt przejrzyste. Dlatego sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się prywatność. Są często wybierane do sypialni utrzymanych w stylistyce romantycznej. Woal to tkanina subtelna i nieco tajemnicza, która doskonale komponuje się np. z naturalnym drewnem.

Firany woalowe uzupełnić mogą także modne aranżacje angielskie, dla których typowe są duże ilości tekstyliów. Zaskoczyć może fakt, że takie firany pasować będą nawet do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych. Mowa tutaj o modelach prostych, mocno spiętych. Ich głównym zadaniem jest ograniczanie ilości światła wpadającego do środka. Funkcja dekoracyjna spada na drugi plan.

Zalety firan z woalu

Firany z woalu niezmiennie od lat cieszą się na rynku dużą popularnością. Mają zresztą całkiem sporo zalet. Przede wszystkim dają szerokie możliwości aranżacyjne. Można je upinać w dowolny sposób. Jednak nawet nasunięte na zwykły karnisz prezentują się bardzo elegancko. Woal zawsze ładnie się układa i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów.

Tkaniny woalowe uchodzą za bardzo uniwersalne. Firany wykonane z woalu prezentują się świetnie w każdej formie. Mogą być puszczone zupełnie luźno lub spięte z użyciem klamry lub kolorowej wstążki. Trudno o lepszą dekorację wnętrza. Poza tym okazuje się, że sam woal jest tkaniną raczej mało wymagającą. Nie sprawia większych problemów w zakresie utrzymania w czystości. Poza tym gotowe firany z woalu nie są produktami zbyt drogimi.

Dodaj komentarz