W tym zawodzie dobre pieniądze od początku kariery bez dyplomu uczelni

W tym zawodzie dobre pieniądze od początku kariery bez dyplomu uczelni

Dobrze opłacanych zawodów nie brakuje. Pilot, prawnik, lekarz, menedżer, doradca finansowy to część profesji, które nie tylko cieszą się prestiżem. Są również dobrze opłacane, choć w dużej mierze wysokość wynagrodzenia zależy od specjalizacji i miejsca pracy. Czy możliwe są dobre zarobki na starcie bez dyplomu uczelni? Oczywiście, że tak!

Miejsca pracy czekają

Jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce jest chłodnictwo i klimatyzacja. Problemem brak wykwalifikowanych pracowników. Jest to niszowy kierunek, a młodzi mężczyźni na etapie wyboru szkoły średniej częściej kierują swoje kroki, jeśli chcą mieć zawód, w kierunku mechanika samochodowego, elektromechanika, elektryka. A tymczasem po ukończeniu kursu technik chłodnictwa i klimatyzacji czeka praca i dobra płaca.

Fachowiec z dyplomem ma do wyboru różne ścieżki rozwoju. Na stronie viessmann.ovh znajdziesz dużo informacji na temat możliwości pracy po ukończeniu kursu. Jako technik chłodnictwa i klimatyzacji możesz pracować w fabrykach zajmujących się produkcją tego typu urządzeń, sklepach, hurtowaniach, jako przedstawiciel handlowy. Kierunek pozostawia swobodę specjalizacji. Jak choćby pójście w kierunku klimatyzacji w samochodach czy w budynkach. Praca daje mnóstwo satysfakcji i wciąż stykasz się z nowoczesną technologią, innowacyjnymi rozwiązaniami ekologicznymi. Nie brakuje w niej wyzwań i z pewnością nie narzeka się na nudę.

Zarobki w branży

Jako technik chłodnictwa i klimatyzacji podejmiesz pracę w różnych gałęziach gospodarki. Zarobki uzależnione są od stanowiska, charakteru pracy, specjalizacji, umiejętności. A te można szlifować już podczas dobrze wybranego kursu. Wspomniana wcześniej szkoła https://www.viessmann.ovh specjalizuje się w urządzeniach różnego typu, ma wieloletnie doświadczenie i świetnie wyszkolonych ekspertów. Sporą część kursu stanowią zajęcia praktyczne- to dzięki nim później śmiało wchodzisz na rynek i wykonujesz swoje pierwsze zawodowe obowiązki w tym zawodzie.

Kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji trwa półtorej roku. A teorię można przyswajać podczas wykładów online, co zdecydowanie ułatwia pogodzenie pracy z nauką. Kurs składa się z dwóch części, z których każda kończy się egzaminem państwowym. Dodatkowo można otrzymać jeszcze uprawnienia do montażu urządzeń firmy Viessmann.

Ciekawa praca, dobre pieniądze i pewność zatrudnienia- bo już chyba żadna przestrzeń nie funkcjonuje bez chłodnictwa i klimatyzacji, to argumenty za wyborem tego zawodu. Zwłaszcza że uprawnienia można zdobyć w półtorej roku.

Dodaj komentarz