Wanny do zabudowy – jakie modele wybrać, aby stworzyć wyjątkową aranżację łazienki?

Wanny do zabudowy – jakie modele wybrać, aby stworzyć wyjątkową aranżację łazienki?

Wanny do zabudowy to rozwiązanie pozwalające na ekonomiczne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni łazienki. Zajmują mniej miejsca niż wanny wolnostojące, z łatwością można je wkomponować w pomysł na wystrój pomieszczenia. Wybierając wannę, staramy się zwykle znaleźć produkt na lata – dziś podpowiemy na jakie jego aspekty warto zwrócić uwagę, posługując się przykładem wanny Spiro od marki Roca.

Materiał – podstawa konstrukcji każdej wanny

Przeglądając katalogi firm znajdujemy różnego rodzaju wanny do zabudowy, które swoją niepowtarzalną stylistyką przyciągają uwagę. Dlatego też tym razem zaczniemy od innego aspektu – materiału wykorzystanego do produkcji wanny. Z jednej strony wpływa on na trwałość produktu, co jest bardzo ważne w kontekście tak ważnego elementu wyposażenia łazienki, który będzie dodatkowo zabudowany. Z drugiej – kształtuje również nasze odczucia podczas kąpieli.

Wanna Spiro została wyprodukowana z materiału kompozytowego Stonex®. Dzięki temu wanna do zabudowy może posiadać stosunkowo cienkie ścianki, co przekłada się na jej przestronne wnętrze. Pomimo tego jest bardzo trwała – odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na promieniowanie UV. Taka wanna więc, jeśli będzie prawidłowo użytkowana, nie utraci swoich walorów estetycznych przez lata. Co ważne, powłoka zewnętrzna materiału Stonex® jest odporna na działanie standardowych środków chemicznych, wykorzystywanych do sprzątania.

Osoby ceniące sobie komfort podczas kąpieli na pewno zwrócą uwagę na naturalne odczucia w dotyku. Materiał Stonex® tworzy wrażenie ciepła, które dodatkowo spotęgowane jest dzięki dobrym właściwościom izolującym. Wanna do zabudowy Spiro, podobnie jak inne wykonane z tego materiału, utrzymuje ciepło dłużej niż powszechne wanny akrylowe.

Komfort użytkowania wanny do zabudowy

Skoro już wspomnieliśmy o komforcie – warto rozwinąć ten wątek. Prostokątny kształt i przemyślane wymiary (170 x 75 cm) powodują, że wanna do zabudowy Spiro może być łatwo wkomponowana we wnętrze nawet niezbyt dużej łazienki, np. w jej rogu. Dodając do tego wspomniane już cienkie ścianki uzyskujemy naprawdę pokaźną przestrzeń do kąpieli. Warto podkreślić również przemyślaną konstrukcję wanny, która znacznie wzbogaca jej funkcjonalność. Dostępne są dwie pozycje oparcia – leżąca i siedząca. Możemy również korzystać z aż trzech półek odstawczych. Odpływ wody został umieszczony pośrodku.

Element nowoczesnego wnętrza

Wanny do zabudowy bardzo często przedstawiane są jako rozwiązane stworzone z myślą o niedużych łazienkach. Jest to prawda, gdyż pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować taki produkt w większym pomieszczeniu, a nawet pokoju kąpielowym.

Ma ona bowiem wiele innych zalet – zabudowa umożliwia łatwe dopasowanie wanny do aranżacji całej łazienki. W ten sposób idealnie wkomponowujemy ją w zamysł stylistyczny wnętrza, przez co staje się jego nieodłącznym elementem.

Mimo tego, sama wanna do zabudowy również może mieć własne, wyraźnie podkreślone walory stylistyczne. Spiro na przykład posiada nowoczesną, odważną bryłę z idealnie prostymi kątami. Z jednej strony więc uda się ją estetycznie wpasować w pomieszczenie, ale z drugiej podkreślić jego styl.

Dodaj komentarz