Wesele – świetna okazja, aby oryginalnie wyglądać i się dobrze bawić

Wesele – świetna okazja, aby oryginalnie wyglądać i się dobrze bawić

Stoisz przed wyborem kreacji weselnej? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy czym kierować się podczas zakupu wspomnianej kreacji.

Mogłoby się wydawać, że wybór sukienki na wesele nie powinien nastręczyć zbyt dużych trudności. W teorii wystarczy przecież założyć elegancką kreację w kolorze innym niż biel. Tyle, jeśli chodzi o teorię. A jak to wygląda w praktyce? W rzeczywistości wybór wspomnianej kreacji jest sprawą zdecydowanie bardziej skomplikowaną. Na co zatem zwracać uwagę podczas zakupu modelu kreacji?

Ślub oraz idące z nim w parze wesele stanowią jedne z najważniejszych uroczystości rodzinnych. Nic zatem dziwnego, że uczestnictwo we wspomnianych wydarzeniach wymaga znajomości zasad dress code’u. Jakich konkretnie? Po pierwsze, wybrana przez nas kreacja nie może przyćmić sukienki panny młodej. Warto dodać, iż nie powinna ona mocno odbiegać swoim wyglądem od sukienek innych, zaproszonych na uroczystość kobiet, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość pań zakłada na wesele modele minimalistyczne.

Kolor

Duża ilość pań wybierających się na wesele decyduje się na włożenie kreacji w odcieniu pastelowym. W nadchodzącym sezonie ślubnym 2020 prawdziwym hitem są zatem sukienki w kolorze słonecznej żółci, ciepłej moreli czy też subtelnego błękitu. Wolisz wyraziste barwy? W takim razie zdecyduj się na butelkową zieleń, atramentowy granat czy nawet ciemne bordo w odcieniu czerwonego wina. Panie, którym nie brakuje odwagi, mogą również pokusić się o założenie sukienki złotej lub srebrnej. Minimalistyczne kreacje w jednym kolorze nie są w twoim guście? Żaden problem! W takim razie wybierz model ombre, czyli łączącym w sobie dwa lub więcej kolorów. Możesz również zdecydować się na kreację zdobioną printami. W kolekcji Long Fashion wyszukasz sukienki z motywem florystycznym, a zatem kwiatowym bądź też liściastym. Warto dodać, że kreację uszytą z tkaniny z nadrukiem np. liści monstery możesz z powodzeniem nosić również na co dzień. Równie modne są printy geometryczne, w tym głównie paski oraz duże groszki.

Długość

Długość kreacji na wesele jest kwestią bardzo indywidualną. Jeszcze kilka lat temu funkcjonowała zasada, iż na wspomnianą uroczystość nie należy zakładać modelu maxi, czyli sięgającego do kostek. A jak jest dziś? Obecnie zaproszone na wesele panie mogą z powodzeniem pojawić się zarówno w kreacji mini, jak i midi czy też maxi. Z tego względu wybór długości warto uzależnić od posiadanej figury. Jeśli masz szczupłe, zgrabne nogi to bez wahania wybierz model o długości przed kolana, czyli mini. Narzekasz na nadmiar ciała w okolicy ud, ale możesz pochwalić się zgrabnymi, kobiecymi łydkami? W takim przypadku najlepszy wyborem będzie sukienka weselna midi. Jeśli zaś jesteś zdania, że twoje nogi nie należą do najzgrabniejszych, to z powodzeniem możesz zdecydować się na model maxi, który bez problemu zamaskuje niedoskonałości sylwetki.

Zakazane kreacje czyli czego unikać?

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, z łatwością można dojść do wniosku, że wybór kreacji jest niemalże dowolny. To poniekąd prawda, niemniej jednak istnieją wyjątki od tej reguły. Po pierwsze, na wesele pod żadnym pozorem nie zakładaj sukienki w kolorze białym bądź też ecru. Biel wraz ze wszystkimi swoimi odcieniami jest bowiem zarezerwowana dla panny młodej. A co z czernią? No cóż, dawniej założenie modelu w kolorze czarnym uchodziło za duże faux pas. Obecnie zasada ta nie jest restrykcyjnie przestrzegana, niemniej jednak warto przełamać czerń kolorowymi dodatkami np. zielonymi szpilkami i torebką w tym samym odcieniu.