Wiaty stadionowe – wiaty sportowe dla zawodników

Wiaty stadionowe – wiaty sportowe dla zawodników

Wiaty stadionowe to niezbędne wyposażenie składające się na placówki sportowe. Zwykle umieszczane są one wokół boisk, które zlokalizowane są na otwartej przestrzeni. Szczególnym zadaniem, które pełnią wiaty stadionowe jest zapewnienie osobą biorącym udział w rozgrywce miejsce na odpoczynek lub oczekiwanie na wejście na boisko. Mówimy wtedy o wiatach dla zawodników rezerwowych.

Wiaty stadionowe nie są jednak przeznaczone jedynie dla zawodników. Bardzo często montowane są one tam, gdzie istotne miejsce zajmują sędziowie lub trenerzy. Osoby takie mimo tego, że nie biorą aktywnego udziału w meczu, muszą mieć dogodną przestrzeń, która pozwoli im na obserwację całej rozgrywki szczególnie wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie są zbyt sprzyjające.

Wiedząc, jakie są główne zadania, które spełniają wiaty stadionowe, możemy lepiej dopasować wybrane modele do naszych oczekiwań, dzięki czemu ekonomicznie zagospodarujemy przestrzenią i przygotujemy boisko do gry.

Wiaty stadionowe – do czego służą?

Tak, jak wspominaliśmy wyżej wiaty stadionowe mają wiele zastosowań. Oprócz tego, że są one miejscem dla trenujących sportowców lub wspierających ich trenerów, mogą obejmować one także trybuny sportowe czy po prostu trybuny dla publiczności.

Wiaty stadionowe są wydzieloną przestrzenią, która może być dostosowana także dla pracowników medycznych, tworzących punkt pierwszej pomocy medycznej, który jest jednym z wymogów podczas realizowania wydarzenia publicznego. Dlatego właśnie bardzo często w obiektach sportowych, gdzie planowane są festiwale lub inne podobne wydarzenia pod wiatą stadionową możemy znaleźć ratowników medycznych wraz z niezbędnym sprzętem medycznym.

Wiaty stadionowe są także bardzo przydatne właśnie podczas wydarzeń na większą skalę, ponieważ pozwalają na zgromadzenie pod nimi profesjonalnych dziennikarzy lub operatorów kamery. Przestrzeń taka jest szczególnie istotna wtedy, gdy warunki atmosferyczne niekoniecznie sprzyjają wydarzeniom sportowym lub organizowanej zabawie. Pod wiatą operatorzy kamer mogą ulokować swój sprzęt i zabezpieczyć go przed deszczem.

W ofercie naszego sklepu możemy zaproponować różne modele wiat stadionowych wraz z określoną liczbą siedzisk. Wielu klientów chętnie zwraca się do nas po zakup profesjonalnych trybun sportowych, które pozwolą na utworzenie pełnego miejsca rozgrywek dla sportowców oraz wspierających ich przyjaciół oraz rodzin.

Z jakich materiałów wykonane są wiaty stadionowe?

Trybuny stadionowe to profesjonalne konstrukcje, które muszą być odporne na szczególne warunki atmosferyczne. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed deszczem czy promieniowaniem słonecznym, ale przede wszystkim zapewnienie pełnego widoku miejsca rozgrywek sportowych . Dlatego właśnie konstrukcja wiat nie może być przypadkowa i musi być wysoce odporna na uderzenia czy inne czynniki niszczące.

W ofercie naszego sklepu profesjonalne wiaty stadionowe zwykle produkowane są z poliwęglanu. Surowiec ten jest bardzo odporny na uszkodzenia, dzięki czemu wyprodukowane z niego konstrukcje są stabilne i trwałe.

Czy wiaty sportowe są drogie?

Odpowiadając na pytanie, czy wiaty sportowe są drogie, nie możemy stwierdzić jednoznacznej sumy. Kwota, która będzie konieczna na zainstalowanie profesjonalnych wiat stadionowych może być różna w zależności od potrzeb. Zwykle uniwersalne wiaty stadionowe przeznaczone dla zawodników rezerwowych mieszczą się w kwocie ok.  4-8 tysięcy zł. Jeżeli jednak w grę wchodzą nieco bardziej zaawansowane konstrukcje, na przykład trybuny sportowe, to cena może być zupełnie inna. Dlatego właśnie wszystkich zainteresowanych klientów zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi konsultantami, którzy z chęcią odpowiedzą na pytania związane z ceną oraz dostępnością naszych produktów.

Planując montaż wiat stadionowych, warto uwzględnić wszelkie koszty związane z ich ustawieniem. Klientów, którzy zastanawiają się, od czego zacząć, jakie kwestie warto uwzględnić przygotowując wycenę utworzenia placówki sportowej na świeżym powietrzu zachęcamy do kontaktu. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli nam udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zaproponowanie korzystnych rozwiązań dla naszych klientów.

Artykuł powstał we współpracy z artbud.pl

Dodaj komentarz