Wieczór panieński w SPA, usługi kosmetyczki, masaże – które SPA w Krakowie wybrać?

Wieczór panieński w SPA, usługi kosmetyczki, masaże – które SPA w Krakowie wybrać?

Wizyty w SPA z roku na rok tylko zyskują na popularności, a Polacy mogą sobie na nie pozwalać coraz częściej. Nie są to już tylko weekendowe wypady, ale również wizyty w tygodniu, na zabieg lub kilka z nich, które trwają kilka godzin. To idealna opcja na zadbanie o siebie, ale również relaks i odpoczynek również w trakcie tygodnia.

Jeżeli puszkujemy SPA w Krakowie, które możemy odwiedzić niemal w dowolnej chwili, nawet na tylko jeden zabieg, warto wybrać Moonlight SPA na ul. Bonifraterskiej 2. To właśnie tutaj, w sercu Krakowa, czeka bardzo bogata oferta masaży, zabiegów na twarz czy dekolt, ale również doskonała oferta dla tych, którzy planują organizację właśnie w SPA wieczoru panieńskiego!

SPA – co to jest, co oznacza słowo SPA?

Istnieją przynajmniej dwie bardzo prawdopodobne teorie, które informują nas o tym, skąd pochodzi słowo SPA. Pierwsza z nich wywodzi się z języka łacińskiego, i związana jest z frazą „sanus per aquam”, która oznacza „zdrowie przez wodę”. Jest to więc dość dokładne określenie tego, z czym w SPA mamy do czynienia po dzień dzisiejszy.

Inna teoria związana jest z Belgią, a mianowicie z miejscowością o nazwie Spa. Zdaniem niektórych badaczy to właśnie od niej pochodzi obecne, znane nam SPA. Na terenach belgijskiego Spa już w wieku XIV odkryto źródła znakomitych, leczniczych wód, i to właśnie od tego ma pochodzić obecne SPA. Co istotne, w mieście Spa po dzień dzisiejszy znajdują się bardzo liczne uzdrowiska, a w wielu z nich dominującą metodą, wykorzystywaną przez pracowników, jest hydroterapia – jest to leczenie właśnie z pomocą wody.

Czym jest SPA?

SPA w czasach obecnych to nowoczesny salon odnowy biologicznej. To miejsce, które chętnie odwiedzają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, którzy albo chcą zadbać o swój wygląd, albo chcą się zrelaksować lub zdecydować również na usługi lecznicze, do których zaliczają się np. lecznicze masaże.

Moonlight SPA

Masaż w SPA – jak go wybrać?

Wybór odpowiedniego dla nas masażu nie jest zadaniem łatwym. Wynika to głównie z tego, że wiele SPA oferuje ich bardzo bogatą ofertę, a osoba, która o masażach nie wie wiele, lub do tej pory nie korzystała z nich często, może mieć problem z wyborem.

Na początku warto zastanowić się, co ma być celem masażu. Jeżeli ma być to relaks, warto wybrać masaż relaksacyjny, natomiast jeżeli ma to być działanie lecznicze – wynikające np. z przepracowania i bólu pleców/kręgosłupa – warto wybrać masaż lecznicy.

Pamiętajmy jednak, że masaże to nie tylko plecy. Jeżeli tylko będziemy chcieli, czekają na nas masaże stóp czy masaże twarzy.

Jeżeli nie wiemy, jaki masaż wybrać, zachęcamy do poproszenia o pomoc obsługę. Najlepiej poinformować ich o naszych preferencjach – tych, których jesteśmy pewni, ale również szczerze odpowiadać na nasze pytania. Jeżeli mamy już jakieś doświadczenia z masażem, warto o nich opowiedzieć, z jakiego do tej pory korzystaliśmy, co nam w nim pasowało, a co nie. Na tej podstawie na pewno uda się wybrać odpowiedni dla nas masaż.

Zobacz ofertę masaży w Moonlight SPA

Jednocześnie, jeżeli przygoda związana z masażem dopiero się dla nas rozpoczyna, warto zdecydować na jeden z podstawowych masaży pleców. Warto na początek poznać klasykę, by później móc sprawnie i pewnie próbować innych masaży, szukając tego, który będzie dla nas idealny.

Zabiegi kosmetyczne w SPA – czym zajmuje się kosmetyczka?

W SPA czekają na nas nie tylko masażyści, ale również bardzo liczne kosmetyczki. To one są odpowiedzialne za olbrzymią część oferty SPA, do których zaliczają się czy to zabiegi na twarz, czy zabiegi na dekolt. Właśnie one, podobnie jak inne zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane są przez kosmetyczki w SPA.

Kliknij i dowiedz się więcej o Moonlight SPA

Wieczór panieński w SPA – czy to dobry pomysł?

Organizacja wieczoru panieńskiego w SPA to doskonały pomysł. Wynika to z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, w SPA można doskonale zadbać o swój wygląd, a łatwo się domyślić, jak ważny będzie nie dla przyszłej Panny Młodej, zwłaszcza tuż przed ślubem. Dzięki odpowiednim zabiegom m.in. na twarz, na pewno uda się zadbać o skórę w odpowiedni sposób, dzięki czemu na pewno będzie ona w najbliższym czasie prezentować się doskonale.

SPA to jednak nie tylko dbanie o zdrowie i urodę, ale również prawdziwy relaks. A jak wiadomo, ślub i wesele to dla przyszłych Panien Młodych ogromna fala stresu, nawet jeżeli wszystko idzie dobrze i nie ma poważniejszych problemów.

SPA jest więc miejscem idealnym na wieczór panieński, a jeżeli poszukujecie SPA w Krakowie, gdzie warto zorganizować wieczór panieński w Krakowie, warto wybrać Moonlight SPA – ma ono w swojej ofercie specjalne promocje i rabaty właśnie dla uczestniczek wieczorów panieńskich!

Dodaj komentarz