Wiedzą wszystko o pieniądzu; znamy laureatów quizów

Wiedzą wszystko o pieniądzu; znamy laureatów quizów

Znamy laureatów quizów „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Atrakcyjne nagrody rzeczowe trafią do dziewięciorga internautów.

W wakacje Polska Agencja Prasowa uruchomiła cykl quizów, które sprawdzały wiedzę o obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Przed spróbowaniem swoich sił można było wdrożyć się w tematykę, oglądając webinary prowadzone przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Z pierwszym quizem najlepiej poradzili sobie: Monika Strojna (I miejsce), Aleksandra K. (II miejsce) oraz Jarosław Kalisz (III miejsce). To internauci, którzy najszybciej i poprawnie odpowiedzieli na nasze pytania. A pytaliśmy m.in. o historię pieniądza gotówkowego, udział transakcji gotówkowych w całości płatności w naszym kraju czy o emitenta pieniądza gotówkowego w Polsce.

Drugi quiz dotyczył elektronicznych instrumentów płatniczych. W tej tematyce najlepsi okazali się: Katarzyna M. (I miejsce), Anna Kogut (II miejsce) oraz Alicja Karwowska (III miejsce).

W trzecim quizie pytaliśmy o zabezpieczenia banknotów, a najmocniejsi okazali się: Paulina Koziara (I miejsce), Elżbieta Karwowska (II miejsce) oraz Agata Wnorowska (III miejsce).

Laureaci pierwszego miejsca otrzymają czytniki e-booków, drugiego – panele solarne do ładowania telefonów komórkowych i butelki filtrujące, a trzeciego – bezprzewodowe głośniki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Webinaria i quizy organizowane są w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, realizowanego przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Już wkrótce zaprosimy dorosłych i dzieci do kolejnego konkursu!

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Fot. PAP/Adam Warżawa

Dodaj komentarz