Wielozadaniowe Crocsy – dlaczego warto je mieć

Wielozadaniowe Crocsy – dlaczego warto je mieć

Uwielbiane przez miliony, znienawidzone przez trendsetterów – Crocsy to buty, które z pewnością przejdą do historii dzięki licznym kontrowersjom. Ulica z otwartymi ramionami przyjęła Crocsy do grona najwygodniejszych butów ku ogromnemu oburzeniu specjalistów ze świata mody. Dlaczego warto mieć je w swojej szafie?

Podróże kształcą

Pomysł na popularne dziś Crocsy zrodził się w głowach trójki przyjaciół, którzy podróżowali łodzią na Karaiby. Warunki panujące podczas wyprawy skłoniły ich do wykonania prowizorycznego obuwia, które będzie funkcjonować jako ochrona stóp. Wybór padł na piankę, która okazała się niezwykle wygodnym i trwałym materiałem. Okazało się, że tworzywo ma wiele zastosowań i znakomicie sprawdza się do produkcji obuwia. Firma Crocs została założona w 2002 roku.

Kontrowersyjny design

Obszerne klapki z dziurami, które wyglądem przypominają strukturę szwajcarskiego sera – tak można opisać Crocsy, które do dziś sprzedały się w ilości ponad 100 milionów par w 125 krajach świata. Do wyglądu należy dodać jeszcze grubą podeszwę oraz opaskę na piętę. Można by pomyśleć, że takie buty należy użytkować wyłącznie w zaciszu własnego domu lub na terenie ogródka. Tymczasem kontrowersja to coś, co od zawsze przyciągało kupujących. Oryginalny design to jeden z powodów, dla którego warto stać się właścicielem kultowych Crocsów.

Wygoda ponad wszystko

Ci, którzy najbardziej w świecie cenią komfortowe obuwie, potwierdzą, że ich wygląd gra tutaj drugie skrzypce. Dlatego właśnie osoby, które krzywią się na widok Crocsów, z pewnością docenią je za wygodę. Komfort, jaki zapewnia to obuwie, to zdecydowanie dominująca cecha. Crocsy należą do obuwia o ultralekkiej wadze. Podeszwa buta mięknie pod wpływem ciepła, dopasowując się do stopy. Kolejnym plusem jest wentylacja. Dzięki otworom w cholewce stopa się nie poci. Samo tworzywo ma również właściwości antybakteryjne, minimalizując powstawanie przykrych zapachów.

Funkcjonalne obuwie dla wymagających

Ludzie pokochali Crocsy za to, że są niezwykle funkcjonalne. Obuwie jest przede wszystkim łatwe w utrzymaniu czystości – powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, można je także wrzucić do pralki. Podeszwa butów nie brudzi nawierzchni, można zatem swobodnie użytkować je w zaciszu własnego domu. Crocsy są także wodoodporne i nie ślizgają się.

Cóż jeszcze dobrego można powiedzieć o najpopularniejszych butach świata? Tworzywo wzbogacono o opiłki srebra, dzięki czemu buty wykazują działanie antygrzybicze. Co więcej, wewnątrz buta rozmieszczono specjalne wypustki, które masują stopy podczas chodzenia. Dzięki temu pobudza się krążenie. Jak widać, twórcy słynnych Crocsów zadbali o to, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Nic dziwnego, że popularność Crocsów utrzymuje się na wysokim poziomie. Tylu zalet nie prezentowała chyba żadna para butów. Współczesne modele występują w ciekawej gamie kolorystycznej, a do kompletu można zakupić także zestaw zabawnych przypinek, czyniąc swoją parę Crocsów zupełnie unikalną.

Partnerem materiału jest Eastend – Twoje buty Crocs.

Dodaj komentarz