Wózek 2w1 czy 3w1? Podpowiadamy!

Wózek 2w1 czy 3w1? Podpowiadamy!

Wózki wielofunkcyjne od lat cieszą się ogromną popularnością. Ich zakup wiąże się z szeregiem zalet, która z tych opcji jest atrakcyjniejsza i warto się nią zainteresować?

Łóżeczko, wanienka i wózek to trzy podstawowe elementy, bez których nie ma mowy o niemowlęcej wyprawce. Kiedy młodzi rodzice planują zakup wózka, muszą zmierzyć się z wieloma dylematami i zastanowić się, jakie są ich oczekiwania. Jeśli szukają rozwiązania praktycznego i na długi czas, często ich wybór pada na wózki, które łączą w sobie kilka kombinacji. Wózki wielofunkcyjne mają wiele zalet, ale wciąż pozostaje wątpliwość, czy lepiej zdecydować się na wózek 2w1, czy 3w1. Która opcja będzie lepsza?

2w1 a 3w1 – podstawowa różnica między wózkami

Zasadnicza różnica tkwi w tym, czy komplet zawiera fotelik samochodowy, czy nie. Wszystkie wózki wielofunkcyjne mają wózek głęboki i spacerowy. Jednak w odróżnieniu od wózków 2w1 wózki 3w1 mają oprócz gondoli i spacerówki fotelik. W obu wariantach można zamienić jeden wózek w drugi za pomocą kilku kliknięć. Każdy element pasuje na stelaż wózka. Niewątpliwą zaletą wózków wielofunkcyjnych jest też oszczędność miejsca.

Dlaczego warto postawić na wózek 3w1?

Pod względem ekonomicznym lepiej wypada wózek 3w1. Teoretycznie cena wygląda na pokaźną, ale jeślibyśmy policzyli koszt osobnego zakupu gondoli, spacerówki i nosidełka, to suma łączna byłaby wyższa. Pamiętajmy przy tym, że kupujemy wózek, z którego będziemy korzystać kilka lat, więc ponosimy koszt jednorazowy. Zaletą wózków 3w1 jest możliwość montowania nosidełka bez konieczności montażu specjalnych adapterów.

Co z bezpieczeństwem?

Drugą ważną sprawą podczas zakupu wózka jest bezpieczeństwo dziecka. Część rodziców celowo decyduje się na wózki 2w1, aby fotelik samochodowy dokupić osobno. Wychodzą z założenia, że lepszej jakości nosidełko można kupić osobno. Czasem rzeczywiście tak jest, ale nie jest to reguła. Trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę i na jakich skupiać się markach. Jeżeli przy wózku jest fotelik tak cenionych marek jak BeSafe, AxKid czy Maxi Cosi, nie musimy się niczego obawiać. Produkty te przeszły mnóstwo testów.

Kiedy na pewno wózek 2w1?

Na wózek 2w1 decydujmy się przede wszystkim wtedy, kiedy już dostaliśmy fotelik samochodowy lub wybraliśmy taki model, jakiego przy wózkach 3w1 nie ma. Jednak to, że postawimy na model bez nosidełka, nie znaczy, że nie mamy przyjrzeć się wyposażeniu wózka. Liczy się nie tylko cena. Spójrzmy na koła, regulowane oparcie, ergonomiczną regulowaną rączkę, czy materac.

Przykładem wózka, który będzie wygodny i dla nas i dla dziecka, a przy tym trwały i bezpieczny, jest wózek Cybex Balios S. W tkaninie budki znajduje się filtr UPV50 chroniący dziecko przed promieniowaniem słonecznym, ma bezobsługowe duże koła umożliwiające poruszanie się po trudnym terenie i dobre zawieszenie. Istotne jest to, że do kompletu dodano adaptery, dzięki czemu na stelażu wózka możemy przypiąć dowolny fotelik samochodowy. Dzięki temu funkcjonalność jest na tym samym poziomie co wózka 3w1..

Dodaj komentarz