Wózek Gondola czy spacerówka – jaki powinniśmy wybrać?

Wózek Gondola czy spacerówka – jaki powinniśmy wybrać?

Zakup pierwszego wózka dla naszej pociechy to nie lada wyzwanie. Przeglądając rozmaite oferty, można się zastanawiać, czy powinniśmy postawić na wózek Gondola, spacerówkę, czy jeszcze inny model. Warto przy tym zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie będzie najlepsze i dlaczego tak często stawia się na korzystanie z wózka Gondoli. Wyjaśniamy to w tym artykule!

Model typu „gondola” – zalety

Na samym początku warto wyjaśnić zalety tego typu pojazdu dla dziecka. Przede wszystkim wózek Gondola pozwala maluchowi na podróżowanie w pozycji leżącej. Nic więc dziwnego, że jest to zwykle pierwszy wybór świeżo upieczonych rodziców. Wózki Gondola cechują się również komfortową przestrzenią dla dziecka, a także dużą budką, która jest pomocna w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych. Wszystko to sprawia jednak, że tego typu wózek jest niezwykle ciężki, co sprawia, że ciężko się je transportuje. Właśnie dlatego coraz częściej można znaleźć osoby stawiające na szybki zakup kolejnego wózka.

Spacerówka – lżejszy zamiennik klasycznego wózka

Jednym z argumentów za tym, aby w końcu dokonać wymiany wózka, jest trudność z ciągłym znoszeniem i wnoszeniem go po schodach (jeśli jest oczywiście taka konieczność). Jednak nie tylko to determinuje przejście na tzw. spacerówkę. Wózek Gondola doskonale sprawdza się w przypadku maluchów, które jeszcze nie potrafią siedzieć i jedynie leżą. Jeśli jednak nasza pociecha nauczy się siadania, warto pomyśleć o wózku, który umożliwia faktycznie wygodne siedzenie. W ten sposób zaoszczędzimy sobie wielu krzyków i płaczu wynikających z poruszania się wózkiem idealnym dla najmniejszych dzieci.

Czy zawsze trzeba zmieniać wózek?

Najprostszą odpowiedzią na tak zadane pytanie jest – nie. Nie zawsze. Oczywiście trudnością może być to, że dziecko płacze, bo nie chce już leżeć, a typowy wózek Gondola sprzyja właśnie takiej pozycji. Temu można jednak zaradzić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w wózku umieścić dodatkowe koce lub poduszeczki, aby umożliwić dziecko przyjęcie wygodniejszej pozycji, która pozwoli na przyglądanie się światu. Warto też pamiętać, że podczas zakupu Gondoli warto wybrać model, w którym pomieści się kilkumiesięczne dziecko. Zaleca się, aby taki wózek miał odpowiednią amortyzację, która sprawi, że doskonale będzie spełniać swoje zadanie. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić wózek, ale jeśli chcemy uniknąć dodatkowych wydatków, lepiej od razu zainwestować w odpowiedni wózek. Niestety, ale w pierwszych miesiącach życia dziecka zwykła spacerówka nie zda egzaminu, więc rozwiązaniem nie będzie zakupienie już na samym początku tego typu wózka.

Dodaj komentarz