Wybieramy najmodniejsze kolory 2022 roku do wnętrz

Wybieramy najmodniejsze kolory 2022 roku do wnętrz

Neutralne kolory to trend ponadczasowy, który został szczególnie doceniony w pandemii. W czasach, w których całe życie, również to zawodowe przeniosło się do domu, zaczęto przykładać coraz większą wagę do kolorów, które nas otaczają. Jaskrawe i żywe elementy dodają wnętrzu charakteru, jednak ich przesyt bądź nieodpowiednie skomponowanie mogą wywołać frustrację. Wnętrze powinno zapewniać poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz sprzyjać relaksowi.

Neutralna paleta 

Neutralna paleta barw otaczająca nas na co dzień pomaga w wyciszeniu oraz skupieniu. Obejmuje kolory podstawowe m.in. biel, szarości i beże zarówno w ciepłych, jak i zimnych odcieniach. Neutralne kolory otwierają szereg możliwości dla wnętrza, pomagają uzyskać minimalistyczny charakter przestrzeni oraz nadają schludnego i czystego wyglądu. Sprawdzają się nie tylko jako kolory ścian – ale również jako kolory mebli takich jak np. sofy do salonu

Stonowane błękity 

Zauważalnym trendem w kolorystyce roku 2021 był kolor niebieski. Niewykluczone, że ten mikrotrend zostanie z nami na kolejny rok. Chodzi tutaj o wszelkie odcienie tego koloru – zarówno te stonowane, jak i bardziej jaskrawe czy wyzywające. Kolor niebieski przywołuje optymistyczne skojarzenia letniego nieba, wielkiego oceanu oraz świeżego powietrza. Wszystko to przyczynia się do złudzenia poszerzenia przestrzeni w naszych domach. Spędzając więcej czasu w domu niż dotychczas, warto zadbać o rewitalizację pomieszczeń.

Odcienie zieleni

Przewidujemy, że wyraźnym trendem przyszłego roku będą zielenie. Kolor zielony nie od dziś kojarzy się z harmonią, spokojem oraz naturą. Te elementy są niezwykle ważne w każdym wnętrzu. Zarówno pastelowe odcienie, jak i te bardziej nasycone przywołują pozytywne emocje. Skomponowane z neutralnymi barwami, dodadzą wnętrzu ciekawego i świeżego wyglądu. Ciemne odcienie zieleni wpadające w szmaragd zapewnią elegancki wystrój pomieszczeń. Zieleń to kolor przyrody, za którą zdarzało nam się tęsknić w ostatnich latach, spędzając większość czasu w domach. Nietrudno się dziwić, że kolor ten jest coraz bardziej doceniany i eksponowany we wnętrzach.

Zgaszona pomarańcz i ruda terakota

Ciekawym trendem, który można zauważyć zarówno w modzie, jak i w projektowaniu wnętrz, jest inspiracja latami 60 i 70. Estetyka tych czasów jest energiczna i ciepła oraz wywołuje optymistyczne skojarzenia. Jednym z najbardziej charakterystycznych kolorów tych lat jest zgaszony pomarańcz. Doskonale skomponuje się z zieleniami oraz naturalnymi beżami. Można zauważyć, iż kolory te nie są tylko symbolem minionej epoki, ale są również kolorami ziemi. Innym odcieniem, który przebije się w nadchodzących trendach, będzie terakota. Nazwa ta nawiązuje do ziemi spalonej słońcem. Terakota może wpadać w najróżniejsze odcienie, jednak jednym z najgorętszych hitów będą ciepłe rudości, przywołujące skojarzenia zachodzącego słońca.

Pastelowe róże i fiolety

Ten trend może niektórych zaskoczyć. Będzie on odejściem od kolorów ziemi i jednocześnie hołdem w stronę późnych lat 90. Pastelowe róże i fiolety reprezentują początek XXI wieku i rozkwit popkultury. Mimo że kolory te pozornie wydają się pasować do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, odpowiednio skomponowane i wyważone mogą nadać nietuzinkowego stylu i charakteru w każdym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz