Wybieramy prezent na komunię

Wybieramy prezent na komunię

Choć do okresu komunijnego pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz warto zacząć rozglądać się za odpowiednim prezentem dla swojej pociechy. Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka ważny moment, który rodzice zwykle czczą przyjęciem dla najbliższych, a jego zwieńczeniem są prezenty, na które dzieci czekają z utęsknieniem. Oto propozycje prezentów na komunię, która warto rozważyć.

Dla sportowca

Dziecko, które uwielbia być w ciągłym ruchu i cieszy go każda aktywność sportowa, wpadnie w prawdziwy zachwyt, gdy dostanie na Komunię nowoczesny rower górski z profesjonalnym osprzętem umożliwiającym wygodną jazdę w terenie. Taki rower to koszt około 2.000zł. Jeśli widzimy, że nasze dziecko interesuje się tego rodzaju aktywnością, a zwykły rower nie spełnia już jego oczekiwań, warto zainwestować w nowy sprzęt, który pozwoli maluchowi rozwijać swoją sportową pasję.

Innym pomysłem na udany prezent dla dziecka o sportowym duchu jest zakup w prezencie hulajnogi lub deski skateboardowej. W dzisiejszych czasach dzieci na nowo odkrywają uroki jazdy na tego rodzaju sprzętach sportowych, które szczyt swojej popularności przeżywały w latach 80. Dzieci coraz chętniej uczą się trików i naśladują w tym swoich starszych kolegów. Podwórka natomiast są coraz lepiej przystosowane do bezpiecznej jazdy na desce czy hulajnodze, więc bez obaw może kupić taki sprzęt dziecku.Musimy przy tym przygotować się na wydatek rzędu 200-300zl.

Dla miłośnika elektroniki

Robot zdalnie sterowany, zestaw kreatywny LEGO do samodzielnego skonstruowania i zaprogramowania to prawdziwa gratka dla dziecka, które interesuje się elektroniką. Taki prezent zapewni mu nie tylko świetną zabawę, lae również rozwine umiejętyności analitycznego myślenia, nauczy podstaw programowania i robotyki. Za taki prezent zapłacimy od 400 do 600zł. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na tak kosztowny podarunek, możemy kupić dziecku zestaw Sekrety elektroniki, który umożliwia wykonanie ponad 100 różnych eksperymentów z dziedziny elektroniki. maluch  będzie miał świetną zabawę przez naprawdę długi czas, a my wydamy na ten prezent około 100zł.

Dla fana gier 

Obecnie niemal każde dziecko uwielbia gry komputerowe, jednak niektóre dzieci czerpią z nich prawdziwą satysfakcję i zarazem rozwijają umiejętności logicznego myślenia, współzawodnictwa czy refleksu. Świetnym pomysłem na prezent komunijny może być zakup konsoli do gier, która daje również możliwość gier ruchowych za pomocą specjalnych kontrolerów. Wyzwania taneczne lub sportowe, mini golf czy siatkówka to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny. Dziecko będzie miało niesamowitą frajdę z gry, a jednocześnie będzie w ciągłym ruchu, co korzystnie wpłynie na jego rozwój. Konsola do gier to jednak spory wydatek, bo zapłacimy za nią od 800 do 1600zł. Jeśli planujemy właśnie taki prezent kupić dziecku na Komunię, warto z odpowiednim wyprzedzeniem odkładać środki na jego sfinansowanie.

Wybór prezentu na Komunię powinien być dobrze przemyślany i wybrany w oparciu o rzeczywiste zainteresowania dziecka. Niektóre z propozycji mogą jednak okazać się zbyt dużym obciążeniem bieżącego budżetu domowego. Doraźnym wsparciem w takiej sytuacji może być na przykład pożyczka 1000zł, którą możemy zaciągnąć na miesiąc. Obecnie oferty pożyczek dostępne są przez internet, więc możemy o nie wnioskować bez konieczności wychodzenia z domu. 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Was pomocne w trakcie poszukiwania idealnego prezentu komunijnego dla dziecka.

Dodaj komentarz