Wycieczki na Cypr jako niezapomniana przygoda życia

Wycieczki na Cypr jako niezapomniana przygoda życia

Dla osób pragnących prawdziwej jakości wypoczynku na plaży, bez zauważalnych wad – Cypr będzie w sam raz. Nie powinno być zaskoczeniem, że są tanie wakacje na Cyprze, ale wszystko zależy od potrzeb i wybranej pory roku. Zazwyczaj rozpoczęcie sezonu przypada tu na kwiecień, a kończy się sezon w październiku. Tutejsze plaże są naprawdę wspaniałe, z białym piaskiem, a sam Cypr jest w zasadzie europejskim rekordzistą pod względem czystości i udogodnień plażowych. Wybrzeże jest całkowicie dostępne dla wszystkich wczasowiczów, nie ma „własnych” plaż, dlatego wycieczki na Cypr są chętnie wybierane w zależności od zdolności płatniczej. Nie zaistnieje w takim razie niepotrzebnych i czasami niezrozumiałych „niespodzianek”.

Na Cyprze panuje łagodny i przyjemny klimat, podobno jest aż do 330 słonecznych dni w roku. Wyjazd na Cypr może towarzyszyć całkowitemu braku nawet chmur na niebie, co sugerują recenzje wielu turystów. Stosunek jakości usług do wartości hotelu jest całkiem uzasadniony. Ogólnie rzecz biorąc, dominuje tu spokojny styl pobytu, bez nadmiernego hałasu dyskotek i alkoholowych imprez. Istnieje opinia, że najlepsze cypryjskie wakacje są w południowych kurortach. Te wczasy na Cyprze są preferowane przez niewielkie grupy ludzi, być może z dziećmi, kiedy priorytetem są zmierzone wakacje.

Umiarkowany klimat Cypru ma również wpływ na długość sezonu wakacyjnego. Wiele osób przyjeżdża nie tylko od kwietnia do października, ale także w innych miesiącach, gdyż Cypr cieszy ciepłą pogodą nawet w zimie.

Cechy charakterystyczne zwiedzania Cypru i jego kurortów

Wiele osób interesuje się pytaniem, dlaczego warto spędzić wakacje na Cyprze. Pojedzznami.pl podpowie Ci odpowiedź, to przede wszystkim – bogata oferta ośrodków wypoczynkowych. Tutaj można dokonać wyboru na rzecz młodzieżowych imprez, jak i relaksujących wakacji z rodziną. Wyspa została podzielona faktycznie na dwie części – Republikę Cypryjską lub Cypr Południowy, gdzie mieszkają niepodlegli Cypryjczycy i Grecy. Nieuznawany Cypr Północny, należący do Turcji, jest zamieszkiwany przez Turków. To, co warto wiedzieć przed podróżą na Cypr: na północną cześć wyspy można wjechać tylko z terytorium Cypru Południowego. Jeśli lecisz z Turcji do tureckiej części Cypru, to w świetle prawa Republiki Cypru jesteś intruzem.

Większość miasteczek turystycznych, do których tak przyjemnie jest przyjechać i poopalać się na słońcu, znajduje się w południowej, czyli tzw. greckiej, części kraju. Są to między innymi Larnaka, Pafos, Limassol i Ayia Napa, Protaras. Jeśli wolisz spokojne wakacje z dala od zgiełku, wybierz się do Protaras. Jeśli masz ochotę na luksusowe wakacje all inclusive, zakupy i zwiedzanie, zatrzymaj się w Pafos. Jeśli wolałbyś poczuć orzeźwienie w gąszczu nocnego życia, barów i dyskotek, wybierz się do Ayia Napa, gdzie wypoczywają również sami Cypryjczycy. Jeśli chcesz połączyć zabawę, zakupy, spacery i plażowanie, wybierz się do Limassol. Na niedrogi wypoczynek i relaks można się wybrać do Larnaki, gdzie dostępne są wycieczki last minute.

Kolejną cechą Cypru jest to, że transport publiczny nie jest tutaj dobrze rozwinięty. Więc wskazane jest wypożyczenie samochodu np. w Larnace po przyjeździe. Tygodniowy wynajem nie będzie kosztował Cię dużo pieniędzy, a doda więcej komfortu i możliwości odwiedzenia ciekawych miejsc, kurortów i plaż.

Dodaj komentarz