Wymiana szyby samochodowej tylnej – czy zawsze jest konieczna?

Wymiana szyby samochodowej tylnej – czy zawsze jest konieczna?

Odpryski i niewielkie uszkodzenia pojawiające się na przedniej szybie samochodowej często nadają się do naprawy. Dzięki czemu można uniknąć wymiany szyby na nową. Inaczej jest natomiast w przypadku szyby tylnej. Wówczas nawet najmniejsze uszkodzenie wymaga wymiany szyby na całkiem nowy egzemplarz.

Jak przebiega wymiana szyby samochodowej tylnej?

Wymiana szyby samochodowej tylnej to proces złożony i wymagający dużej staranności. Ponadto do jej przeprowadzania niezbędne są odpowiednie narzędzia. Można więc już na wstępie stwierdzić, że samodzielna wymiana nie będzie dobrym pomysłem. By móc zamontować nową szybę, trzeba najpierw usunąć starą, a następnie zdemontować wycieraczki, uszczelki i klipsy. Tylną szybę można łatwo i bezpiecznie wyciągnąć za pomocą specjalnych przyssawek, co już samo w sobie raczej dyskwalifikuje w kontekście tej pracy osoby niewykwalifikowane i nieposiadające odpowiedniego sprzętu. Na odpowiednio przygotowaną już powierzchnię nakłada się podkład oraz odpowiednią warstwę kleju. Szybę należy osadzić z należytą starannością, również przy użyciu przyssawek. Dopiero teraz montuje się spinki, które umożliwiają założenie listew wykończeniowych. Tak mniej więcej wygląda wymiana szyby samochodowej tylnej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Autoglass. 

Ile czasu zajmuje wymiana szyby samochodowej tylnej?

Profesjonalna wymiana szyby samochodowej tylnej odbywa się w pełnym skupieniu i z należytą starannością. Dlatego też czas trwania usługi to około jedna godzina. Jednak po przeprowadzonej wymianie, auto jest już gotowe do jazdy. Chcąc dowiedzieć się, ile czasu zajmuje wymiana szyby w konkretnym serwisie, wystarczy zajrzeć na stronę Autoglass. Można tam zapoznać się między innymi z mapą firmowych filii oraz warsztatów partnerskich.

Wymiana szyby samochodowej tylnej kojarzy się wielu osobom z czynnością mocno skomplikowaną i niebezpieczną. W końcu ta koncentruje się ona na szybie, która sama w sobie jest materiałem podatnym na uszkodzenia, a którą dodatkowo można się skaleczyć. Jednak w profesjonalnym serwisie mają już doświadczenie w tego typu działaniach, dlatego powierzając im to zadanie, można mieć pewność, że zajmą się tym w odpowiedni sposób, a sama wymiana będzie przebiegała bezpiecznie. Koszt wymiany nie jest wysoki, a zlecając tę czynność profesjonalistom, jest pewność, że szyba będzie wstawiona poprawnie.

Dodaj komentarz