Wymień klucze do drzwi, nie tracąc głowy

Wymień klucze do drzwi, nie tracąc głowy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile kluczy masz na swoim breloczku? Prawdopodobnie więcej, niż jesteś w stanie sobie przypomnieć. Za każdym razem, gdy wracasz do domu, masz inny zestaw kluczy do drzwi wejściowych, kuchni, samochodu itd. Co więcej, każdy z nich jest specyficzny dla danego zastosowania i nie może być używany jako klucz uniwersalny. Klucze te są również podatne na zgubienie od czasu do czasu. Nie jest to duży problem, gdy zdarza się to raz na rok lub dwa. Jeśli jednak zdarza się to częściej, po pewnym czasie staje się to frustrujące i denerwujące. Śledzenie wszystkich tych kluczy jest również żmudnym zadaniem, dlatego większość ludzi woli wymieniać zamki, zamiast kupować nowe klucze za każdym razem, gdy znowu zaginą.

Wymienić zamek czy dorobić klucze?

Odwiecznym pytaniem, które zadają sobie ludzie po zgubieniu kluczy jest ‘czy dorabianie kluczy Poznań jest mi potrzebne, czy jednak wymienić zamek’. Jeśli jesteśmy jedynymi lokatorami, bez problemu możemy zakupić nowy zamek. Gorzej jeśli jest kilku domowników. Jest kilka powodów dla których warto rozważyć rożne opcje:

  • ilość kompletów które musielibyśmy dorobić
  • czy wymiana zamka nie będzie dużo droższa niż dorabianie kluczy
  • koszt usługi wymiany zamka
  • typ drzwi które posiadamy

Na którąkolwiek z opcji się zdecydujemy, warto zatrudnić profesjonalnego ślusarza do tej pracy. Takich znajdziesz na https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/. Specjaliści pomogą Ci zdecydować czy lepiej dorobić klucze czy wymienić cały zamek. Może się okazać, że pomimo zewnętrznego dobrego wyglądu, zamek jest już tak zużyty, że konieczna będzie natychmiastowa wymiana. Jeśli nie, pozostaje tylko dorobić klucze co będzie dużo mniejszym kosztem. Pamiętaj, że nawet do tak prostej czynności warto zatrudnić profesjonalistę. Wymiana zamka może wydawać się prosta, jednak jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa Twojego domu. Nie warto ryzykować dla zaoszczędzenia kilku złotych.

Zmiana zamka z powodu problemów z bezpieczeństwem

Jeśli w Twoim domu występują problemy z bezpieczeństwem, powinieneś natychmiast zmienić zamki. Jeśli okaże się, że zamek jest bardzo stary i zużyty, należy go jak najszybciej wymienić. Nie jest dobrym pomysłem pozostawienie zużytego zamka jako jedynej linii obrony przed intruzami. Wielu właścicieli domów decyduje się na wymianę zamków po włamaniu. Czy jednak wymiana zamków po zgubieniu kluczy jest konieczna? Jest to pytanie na które każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Warto jednak stawiać bezpieczeństwo ponad wszystko!

Dodaj komentarz