Wyposażenie magazynu w regały wspornikowe na rury, profile i inne dłużyce. Regały wspornikowe mnogość możliwości

Wyposażenie magazynu w regały wspornikowe na rury, profile i inne dłużyce. Regały wspornikowe mnogość możliwości

Zastosowanie regałów wspornikowych na rury, profile, dłużyce i inne surowce to najlepszy sposób na składowanie ładunków dłużycowych, które z różnych przyczyn nie mogą być przechowywane na regałach paletowych.

Czym są regały wspornikowe?

Regały wspornikowe to rozwiązanie dedykowane do składowania towarów o dużej długości. Ich konstrukcja składa się ze słupów nośnych, wsporników nośnych i stężeń. Nie zajmuje dużo miejsca, jak regały paletowe i pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. W zależności od potrzeb można doposażyć regały wspornikowe w dodatkowe wsporniki nośne. Regały paletowe obsługiwane są najczęściej specjalnymi wózkami widłowymi, poruszającymi się w czterech kierunkach lub dowolnymi wózkami, jednak wtedy konieczne jest zapewnienie szerszych korytarzy.

Zastosowanie regałów wspornikowych

Dzięki możliwości dowolnej regulacji rozstawu poziomów ramion nośnych, regały wspornikowe przeznaczone są do magazynowania desek, rur, profili, rynien, prętów, płyt meblarskich i innych, długich materiałów. Ich nieskomplikowana konstrukcja pozwala na łatwe dostosowanie regału do składowanego towaru. W zależności od rozstawu słupów i wsporników można na nich składować produkty o dowolnej masie, wymiarach i sztywności. Ponieważ mogą być użytkowane na zewnątrz, sprawdzą się w każdym magazynie. Możliwość doboru regału w wersji z jednostronnym lub dwustronnym dostępem daje możliwość dostosowania zakupu odpowiednio do potrzeb magazynu.

Zalety regałów wspornikowych

Regały wspornikowe dopasowane do indywidualnych potrzeb magazynu gwarantują optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zaprojektowany przez specjalistów system zapewnia bezpieczeństwo i funkcjonalność. Umożliwia składowanie towarów o dowolnych rozmiarach. Regały są stabilne i odporne na działanie sił dynamicznych. Ich niewątpliwą zaletą jest niewrażliwość na niesprzyjające warunki pogodowe. Regały wykonane są z ocynkowanej profilowanej blach stalowej, dzięki czemu nie grozi im korozja ani zarysowania.

Regały wspornikowe nie posiadają ograniczeń konstrukcyjnych, dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie magazynuje się rury, profile, dłużyce i inne surowce o znacznej długości.

Dodaj komentarz