Zakres usług agencji interaktywnej

Zakres usług agencji interaktywnej

Agencja interaktywna oferuje szeroko pojęte działania marketingowe, które skupiają się m.in. na kreowaniu wizerunku firmy w sieci. Interaktywna agencja reklamowa jest w stanie zająć się także promowaniem mediach społecznościowych, a niekiedy także hostingiem.

Agencja interaktywna – co to jest?

Agencja interaktywna skupia swoje działania na marketingu internetowym. Budują oni wizerunek firmy na podstawie kierunku, który został wyznaczony przez klienta. To oni dbają o to, aby zbudować prawidłową relację z klientem, wysłać przekaz, jak również stworzyć prawidłową, reklamę w świecie wirtualnym. To ciągłe dbanie o rozwijanie relacji ze stałym gronem klientów oraz z osobami, które potencjalnie mogą być zainteresowane produktami i usługami.

Kto powinien postawić na agencję interaktywną?

Szacuje się, że każdego dnia, w Polce, z wyszukiwarki Google korzysta ok. 25 mln użytkowników. Społeczeństwo przyzwyczaiło się do tego, aby informacji poszukiwać w internecie. W miejscu, które w ciągu kilku sekund jest w stanie dać tak naprawdę odpowiedź na każde pytanie.

Dla kogo dedykowane są tak naprawdę usługi agencji interaktywnych? Dla każdej firmy. Marki muszą zadbać o to, aby budować świadomość wśród społeczeństwa, odnośnie swojego istnienia. Agencja interaktywna pomoże zadbać o stworzenie strony internetowej, która będzie także prosta w obsłudze dla wszystkich klientów.

Co wykonują agencje interaktywne?

Czym zajmuje się agencja interaktywna? Oto lista najczęściej spotykanych usług w obecnych czasach:

  • tworzenie stron WWW – najpopularniejsza usługa, najchętniej wykorzystywana. Rozpoczęcie działalności gospodarczej zaczyna się od budowy strony internetowej. To taka podstawa, która musi zostać także stworzona zgodnie z obowiązującymi zasadami SEO.
  • tworzenie sklepów internetowych – jest to koniecznością, jeżeli ktoś zajmuje się sprzedażą produktów. E-commerce jest w stanie wygenerować odpowiednie zyski. Chociaż – podobnie jak to bywa w przypadku „zwykłych” stron – sklep internetowy również musi zostać stworzony tak, aby móc uzyskiwać wysoką pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania.
  • kampania Google ADS – czyli reklamy w przeglądarkach internetowych. To m.in. opracowanie odpowiednich treści, ustalanie grup docelowych, wybieranie kanałów dystrybucji, ustalenie harmonogramu, jak również częstotliwości całej kampanii reklamowej.

Agencja interaktywna zajmuje się także takimi rzeczami jak: pozycjonowanie stron internetowych, aplikacje mobilne, portale internetowe, social media, copywriting, e-mail marketing, audyty i analizy, projekty graficzne, itd.

Dodaj komentarz