Zakup telewizora na lata – na co zwrócić uwagę?

Zakup telewizora na lata – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chcesz kupić telewizor, który będzie nowoczesny i zapewni doskonały obraz, powinieneś zacząć od zapoznania się z poniższymi wskazówkami. Dzięki temu będziesz mógł wybrać model, który nawet za kilka lat wciąż będzie zachwycał możliwościami i wystarczy do korzystania z serwisów streamingowych i najnowszych konsol.

  1. Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?
  2. Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?
  3. Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?
  4. Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Wybierając nowy model telewizora, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na cztery rzeczy: rodzaj zastosowanej matrycy, wbudowane technologie, producenta i wielkość ekranu.

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Chociaż niektóre porządne telewizory sprzeda lat, wciąż zachwycają ostrością i odwzorowaniem kolorów, ich właściciele coraz częściej chcą kupić duży telewizor. Nie da się ukryć, że nowe modele są o wiele większe. Obecnie w dobrej cenie można kupić telewizor 55 lub 65 cali, co dawniej dla wielu osób było nieosiągalne ze względu na wysokie ceny. Duży ekran nie jest jednak najważniejszy. Ważne jest również to, czy telewizor ma wbudowane dobre głośniki (zwłaszcza jeżeli nie masz systemu kina domowego) oraz obsługuje aplikacje typu Netflix, HBO GO i Amazon Prime.

Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?

Sprzedawcy w sklepach zazwyczaj namawiają klientów do zakupu telewizorów z jak największą rozdzielczością. Różnice w cenach pomiędzy 4k a 8k wciąż są wysokie. Przed zakupem można poczytać recenzje różnych modeli lub wybrać się do znajomego, którym a taki model i przekonać się, czy różnica będzie widoczna. Na zakup telewizora 8k powinny zdecydować się osoby, które dysponują większym budżetem. Pozostali klienci mogą spokojnie kupić model 4k, ale za to z dobrą matrycą i wyprodukowany przez uznanego producenta. W tym przypadku można polecić telewizory Sony, które od lat stanowią niedościgniony wzór dla konkurencji oraz modele Philips, które jako jedyne mają podświetlane boki. Wiele polecanych modeli znajdziesz w zakładce telewizor stojący w NEO24, gdzie nowe telewizory sprzedawane są w przystępnych cenach.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Na pierwszy rzut oka trudno jest, przyglądając się telewizorowi, określić rodzaj matrycy, ale nie można tego bagatelizować. Wybór odpowiedniej technologii ma ogromne znaczenie i z pewnością wpłynie na komfort podczas oglądania. W sprzedaży można znaleźć nowe telewizory, które wykorzystują jedną z trzech technologii:

  • drogie telewizory OLED, w których wszystkie piksele mają niezależne podświetlenie. Dzięki temu można uzyskać lepsze wrażenia wizualne.
  • produkowane przez Samsung telewizory QLED – zapewniają realistyczny obraz. Firma Samsung stosuje w nich ulepszoną technologię wykorzystywaną w popularnych telewizorach LED.
  • telewizory LED – wyróżniają się niską ceną. Kupując taki model, warto sprawdzić opinie innych klientów, bo niektóre firmy sprzedają gorsze telewizory od innych. Wówczas widzowie mogą narzekać na nierówne podświetlenie obrazu, z czym niestety nie da się niczego zrobić.

Telewizor wyprodukowany w technologii LED to popularny wybór ze względu na stosunek jakości do ceny. Osobom, które cenią sobie jakość sprzętów firmy Samsung, można polecić niewiele droższe QLED. Najbardziej wymagającym widzom na pewno spodoba się oferta OLED, jednak ich cena może odstraszać. Warto więc zastanowić się nad tym, ile chce się przeznaczyć na zakup nowego telewizora i po prostu poszukać najlepszego modelu w tej klasie cenowej. W sklepie https://neo24.pl/ można to zrobić w bardzo prosty sposób, bo można wybrać zakres cen, technologię i inne oczekiwane parametry, co ogranicza wybór i ułatwia zakupy.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Telewizory smart tv są popularne wśród klientów, jednak nie zawsze wbudowany system smart spełnia ich oczekiwania. Warto wybierać takie, które działają na systemie Android, bo wówczas nie powinno być problemów z zainstalowaniem dodatkowych aplikacji. Jeżeli w urządzeniu nie ma smart TV, wystarczy połączyć z telewizorem specjalną przystawkę, która kosztuje od 200 do 300 złotych.

Dodaj komentarz