Zdrowe odżywianie w pracy zdalnej. Wybierz dietę pudełkową z dowozem do domu

Zdrowe odżywianie w pracy zdalnej. Wybierz dietę pudełkową z dowozem do domu

Śpisz dłużej, nie tracisz czasu na dojazdy i możesz pracować w piżamie lub ulubionym dresie – praca zdalna ma wiele zalet, ale dla niektórych osób bywa też kłopotliwa, ponieważ wymaga bardzo dobrej organizacji czasu. Jedną z największych trudności bywa… zdrowe jedzenie. Specjaliści Nice To Fit You podpowiadają, jak planować posiłki na czas pracy zdalnej, aby sprostać temu wyzwaniu.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak zorganizować swoją pracę zdalną,
  • jakich zasad związanych z jedzeniem warto trzymać się w domu,
  • dlaczego dobrze jest korzystać z diety z dowozem do domu w czasie pracy zdalnej.

Nieograniczony dostęp do lodówki skłania Cię do podjadania? A może właśnie trudno Ci się oderwać od komputera, aby coś zjeść? Kluczem do okiełznania tych i innych trudności związanych z pracą zdalną są samodyscyplina oraz work-life balance, czyli odpowiedni podział czasu na część zawodową oraz prywatną.

Jak zorganizować pracę z domu?                                  

Aby w domu pracować równie wydajnie co w biurze, staraj się organizować sobie czas tak samo, jak gdybyś rzeczywiście wychodził do pracy. Wstań wcześniej niż 5 minut przed rozpoczęciem pierwszego zadania. Zanim usiądziesz do komputera, weź prysznic, ubierz się wygodnie i zjedz śniadanie – dzięki temu będziesz mieć energię do pracy i nie będzie Cię rozpraszać burczenie w brzuchu. Potem zadbaj o regularne przerwy na kawę czy krótkie ćwiczenia.

Ustal z pracodawcą oraz domownikami porę zakończenia Twojej pracy zdalnej. Dzięki temu po konkretnej godzinie będziesz mógł spokojnie zająć się domem, relaksem i spędzaniem czasu z bliskimi – bez myślenia o raporcie, który musisz jeszcze dokończyć wieczorem.

Zasady zdrowego odżywiania podczas pracy z domu

Dieta w pracy zdalnej nie powinna zbytnio różnić się od tej, którą stosowałeś, spędzając dni w biurze – o ile oczywiście w tamtym czasie czułeś się dobrze i nie jadłeś głównie gotowych dań kupionych gdzieś po drodze. Jeśli przed przejściem na tryb zdalny lunch do pracy przygotowywałeś dzień wcześniej lub rano, nie rezygnuj z tego nawyku. Dzięki temu w trakcie pracy będziesz robił przerwę tylko na jedzenie, a nie ma przygotowywanie posiłku. Przecież to, że jesteś w domu, nie oznacza, że masz na wszystko czas!

Poniżej znajdziesz kilka zasad związanych z jedzeniem podczas home office, których warto przestrzegać:

  • jedz posiłki regularnie, o wyznaczonych godzinach,
  • nigdy nie przynoś śniadania czy obiadu do biurka – zjedz na spokojnie w jadalni czy w kuchni, a skutecznie oczyścisz głowę i wrócisz do pracy z większym zapałem,
  • nie przesadzaj z kawą – lepiej zastąpić ją zwykłą wodą,
  • nie podjadaj – jeśli czujesz głód, postaw na konkretną przekąskę (np. jogurt naturalny czy garść orzechów), zamiast podjadać jedno ciasteczko co kilka minut.

Diety pudełkowe w pracy zdalnej

Nie wiesz, co jeść w domu i nie masz nawyku przygotowywania posiłków z wyprzedzeniem? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie dieta pudełkowa Nice To Fit You. Komplet posiłków na cały dzień zostanie dostarczony prosto pod drzwi Twojego domowego biura. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który z łatwością podzielisz między pracę i relaks w gronie najbliższych.

Dodatkowo dzięki diecie z dowozem od NTFY będziesz mieć pewność, że odżywiasz się zdrowo, jedząc to, co lubisz. To możliwe dzięki opcji samodzielnego wyboru menu na każdy dzień w ramach pakietu Plus lub Super+. Dieta w pracy musi być dopasowana do Twojego gustu – przecież przerwa na lunch to przyjemność, a nie czas na szybkie zaspokojenie głodu czymś, co nie do końca Ci smakuje!

Wiesz już, jak dbać o zdrowie i dobrą dietę podczas pracy zdalnej. Zorganizuj swój czas, a planowanie posiłków powierz specjalistom, którzy dobrze znają się na tym, co robią – dietetykom NTFY!

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz