Zgon w mieszkaniu – jak postąpić w takim przypadku?

Zgon w mieszkaniu – jak postąpić w takim przypadku?

Bardzo często do zgonów dochodzi mieszkaniach. W przypadku, gdy osoba zmarła była samotna, nie utrzymywała bliskich relacji z rodziną bądź sąsiadami, odkrycie śmierci może zająć wiele dni. W tym czasie ciało ulega  rozkładowi i wydziela toksyczne substancje, co stanowi zagrożenie dla osób mieszkających w pobliżu, a także może być powodem zalęgnięcia się owadów. Dlatego lokal musi zostać uprzątnięty i zdezynfekowany jak najszybciej. Jak uzyskać pomoc w takich przypadkach i czy można podjąć się sprzątania po śmierci samodzielnie? Przeczytaj artykuł do końca, aby poznać odpowiedzi.

Dlaczego miejsca śmierci są niebezpieczne?

Niektórym wydaje się, że ze względu na oszczędność czy zachowanie prywatności lepiej będzie podjąć się sprzątania mieszkania osoby zmarłej samodzielnie. Taka próba może jednak nie tylko skończyć się niezadowalającym efektem, ale przede wszystkim poważnymi konsekwencjami dla zdrowia.

W procesach gnilnych białek powstają szkodliwe związki ptomainy, który powszechnie są bardziej znane jako trupi jad. Wywołują wiele objawów ze strony układu pokarmowego, oddechowego, a nawet krwionośnego. U osoby, która uległa zatruciu pojawiają się mdłości, bóle brzucha, silny kaszel, duszności, bóle głowy, drgawki oraz gorączka. Skrajnych przypadkach ekspozycja na ptomainy może nawet doprowadzić do śmierci.

Poza tym warto zwrócić uwagę także na aspekt psychologiczny. Widok w mieszkaniu osoby zmarłej bywa często traumatyczny, a już sama śmierć osoby bliskiej jest w dużym obciążeniem dla ludzkiej psychiki. Dlatego warto zgłosić się do profesjonalistów, gdy ciało zostało odkryte po dłuższym czasie lub w mieszkaniu musi zostać przeprowadzone sprzątanie po samobójstwie, zabójstwie czy tragicznym wypadku. 

Gdzie można uzyskać pomoc?

W przypadku kiedy doszło do śmierci w mieszkaniu, najlepszym wyjściem będzie zwrócenie się do profesjonalistów, takich jak firma sprzątanie po zgonie. Oferują oni bardzo szybką pomoc i kompleksowe usługi. Z pracownikami można skontaktować się przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, dzwoniąc pod udostępniony przez firmę telefon alarmowy. Członkowie ekipy przybywają na miejsce w wyznaczonym czasie, by dokonać oględzin. To pozwoli na dobranie najbardziej skutecznych metod oraz wycenę całej usługi. Warto wiedzieć, że firma na pierwszym miejscu stawia nie tylko bezpieczeństwo, ale także oczekiwania i możliwości finansowe klienta. Każda usługa musi być dobrana indywidualnie do potrzeb oraz przypadku zleceniodawcy. Dopiero po uzgodnieniu wszystkich szczegółów oraz ceny usługi z klientem firma rozpoczyna pracę, dlatego nie trzeba martwić się o niespodziewane koszty.

A jeśli szukasz profesjonalnych usług sprzątania po śmierci w Białymstoku, wejdź na https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-zmarlych-bialystok/ 

Jak wygląda mieszkanie po sprzątaniu po zgonie?

To, w jakim stanie będzie znajdowało się mieszkanie po wykonaniu usługi, zależy w dużej mierze od przyczyny śmierci, czasu pozostawania zwłok, a także użytych metod. Trzeba liczyć się z tym, że najbardziej rozsądnym oraz opłacalnym wyjściem jest często usunięcie i z utylizowanie wszystkich sprzętów, które zostały skażone. Oczywiście wskazane przez osobę zlecającą przedmioty, kosztowności czy pamiątki rodzinne są zabezpieczane i przekazywane mu w późniejszym czasie. Bardzo często konieczny jest także demontaż okładzin, płytek, podłóg, boazerii czy tapet, by móc dokładnie usunąć materiał biologiczny i przeprowadzić skuteczną dezynfekcję. Poza tym mieszkanie musi zostać opróżnione oraz uszczelnione, aby przeprowadzić proces ozonowania. Działa on silnie dezynfekująco, usuwa nieprzyjemne zapachy, a także zabija szkodniki, takie jak muchy, pluskwy czy karaczany. Cały proces sprzątania zajmuje około kilku dni.  Po wszystkim mieszkanie jest w pełni bezpieczne, a na dowód tego klient otrzymuje odpowiedni certyfikat. Lokal można wystawić na sprzedaż bądź przeprowadzić w nim remont. 

Wypowiedzieć się więcej o sprzątaniu po zmarłych na terenie Wrocławia i okolic wejdź na stronę https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-zmarlych-wroclaw/ 

Dodaj komentarz