Zobacz, czym zajmuje się agencja nieruchomości!

Zobacz, czym zajmuje się agencja nieruchomości!

Rynek nieruchomości to obszar, w którym zachodzi bardzo wiele zmian. Rządzi się on swoimi prawami, które dla osób spoza branży mogą wydawać się niezrozumiałe i skomplikowane. Transakcje takie jak wynajem – najem, sprzedaż – kupno, mogą na pierwszy rzut oka wydawać się prostymi czynnościami, jednak w rzeczywistości obejmują szereg aspektów, do których należy podejść ze szczególną uważnością. Wiedza, doświadczenie i profesjonalne podejście są więc na tej płaszczyźnie niezwykle istotne. Tylko dzięki temu obie strony przeprowadzanej transakcji mogą osiągnąć własne cele i zyskać satysfakcję z finalnego rezultatu. Właśnie w tym momencie na ratunek przychodzi agencja nieruchomości, która dzięki pozyskanym przez lata umiejętnościom jest w stanie sprawnie i prawidłowo przeprowadzić cały proces. Wiele osób wciąż uważa, że jej rola jest zbędnym ogniwem, a prowizje, które należy uiścić nie są dla nich opłacalne. Ale czy rzeczywiście tak to wygląda? Warto bliżej przyjrzeć się ich działalności w celu lepszego zrozumienia ich istotności i zbawiennej roli jaką odgrywają. Świadomość czego możemy od nich oczekiwać i jak powinno to wyglądać spowoduje, że obdarzymy je większym zaufaniem, co w konsekwencji pozwoli nam osiągnąć sukces.

Agencja nieruchomości – czym jest?

Agencja nieruchomości to w głównej mierze organizacja, która funkcjonuje na rynku nieruchomości. Jest ona pośrednikiem transakcji pomiędzy sprzedającym i kupującym oraz wynajmującym i najemcą. Kilka lat temu, aby podjąć się pracy w agencji, dana osoba była zobowiązana do posiadania specjalnej licencji. Aktualnie prawo nie przewiduje takiej konieczności. Jednak należy podkreślić, że pomimo tego, że nie muszą ukończyć odpowiedniego testu, wciąż zobligowani są do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Ich obowiązkiem jest kierowanie się kodeksem etycznym, który mówi o podejmowaniu działań, które są zgodne z prawem oraz takich, które będą zgodne z interesem obu stron. Warto zaznaczyć, że większość pośredników nieruchomości nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez kursy, szkolenia lub nawet specjalistyczne studia.

Co agencja nieruchomości zrobi za Ciebie?

Współpracę z agencją nieruchomości może podjąć każda osoba, która tego potrzebuje. Niezależnie od typu nieruchomości oraz charakteru  transakcji, pośrednicy są po to, aby pomóc wszystkim. Wsparcie rozpoczyna się wraz z wykonaniem wyceny nieruchomości. Posiadając lokal, mamy tendencję do zawyżania jego rzeczywistej wartości. Dzieje się tak z dwóch powodów, po pierwsze oczekujemy jak największego zysku, a po drugie możemy być z nim po prostu emocjonalnie związani. Z tego powodu, warto, aby agent nieruchomość spojrzał na lokal obiektywnym spojrzeniem i ustalił jego realną cenę. Dzięki temu, zwiększymy swoje szanse na jak najszybsze znalezienie kupca bądź najemcy. Później pośrednik przygotuje indywidualnie sporządzoną ofertę zawierającą zdjęcia oraz szczegółowy opis nieruchomości. Pierwsze wrażenie nie jest ważne jedynie w kontaktach międzyludzkich, w kontekście lokali zasada ta również jest jak najbardziej aktualna. W momencie, gdy będą zgłaszać się zainteresowani, obowiązkiem agenta będzie pokazanie im nieruchomości. Na sam koniec przygotowuje on komplet dokumentów niezbędny do finalizacji transakcji.

Na jakie korzyści możemy liczyć?

Podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy z agencją nieruchomości niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, jest to gwarancja profesjonalizmu i ogólnego know-how, którego my jako osoby spoza branży z pewnością nie posiadamy. Zyskujemy pewność, że zostaną zastosowane najlepsze rozwiązania z punktu widzenia każdej strony. Po drugie, pośrednik ma możliwość skutecznej negocjacji ceny, ponieważ posiada w tym obszarze dużo doświadczenia. Po trzecie, jest to osoba, której możemy zaufać ze względu na działalność zgodną z prawem. Wie co może, a czego na pewno nie może zrobić, aby nie wiązało się to z jakimikolwiek nieprzyjemnościami. Podpisana umowa nie będzie niekorzystnie wpływać na nasze interesy, a na przykład kupowany lokal będzie skrupulatnie sprawdzony pod względem prawnym. Agencja nieruchomości sprawia, że nie musimy się stresować czy denerwować, a w zamian za to zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów.

Dodaj komentarz