Zobacz, jak odmawiać Różaniec

Zobacz, jak odmawiać Różaniec

Jedną z najpopularniejszych modlitw wśród katolików jest Różaniec. Ma on bogatą historię, ale słynie przede wszystkim ze swojej skuteczności. Modlitwa za wstawiennictwem Maryi naprawdę może zdziałać cuda. Jak poprawnie ją odmawiać? Podpowiadamy!

Różaniec – jak poprawnie się modlić?

Musisz wiedzieć, iż Różaniec zaczyna się od kilku modlitw, a mianowicie Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo (trzy razy) i Chwała Ojcu. Następnie rozważanych jest pięć tajemnic, z czego każda obejmuje także modlitwę Ojcze Nasz i dziesięć powtórzeń Zdrowaś Maryjo. Z kolei na koniec tajemnic odmawia się Chwała Ojcu.

Tajemnice różańcowe są pogrupowane w cztery części. W poniedziałki i soboty odmawia się tajemnice radosne: Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, Nawiedzenie św. Elżbiety, Narodziny Jezusa, Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni, Odnalezienie Jezusa w świątyni. W czwartki należy odmawiać tajemnice światła: Chrzest Jezusa w Jordanie, Wesele w Kanie Galilejskiej, Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia, Przemienienie na górze Tabor oraz Ustanowienie Eucharystii. Natomiast we wtorki i piątki odmawia się tajemnice bolesne: Modlitwa Jezusa w Ogrójcu, Biczowanie, Cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa, Ukrzyżowanie Jezusa. Wyróżnia się również tajemnice chwalebne odmawiane w środy i niedziele, na które składa się Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie Jezusa, Zesłanie Ducha Świętego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

Różaniec z paciorkami

Odmawianie tej wyjątkowej modlitwy jest znacznie łatwiejsze, jeśli ma się przy sobie różaniec z paciorkami. Pozwala on skupić się, a także nie pomylić się i nie zgubić w modlitwie. Dawniej różańce miały postać sznurków z supełkami. Z czasem popularne stały się koraliki. Dziś przyjmują one różne formy.

Piękne różańce znajdziesz w ofercie sklepu internetowego jakobczak.pl/rozance. Dostępne są zarówno tradycyjne różańce z paciorkami, jak i w formie bransoletek czy pierścionków. Warto zdecydować się np. na różaniec wykonany z drewna albo kamieni szlachetnych. Możesz również wybrać wersję pachnącą. Wybór jest naprawdę duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Różaniec to też doskonały prezent, np. z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Różaniec to nie tylko piękna, ale i skuteczna modlitwa. Jej odmawianie znacznie ułatwiają paciorki. Możesz zdecydować się także na bransoletkę lub pierścionek. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić różaniec, koniecznie odwiedź hurtownię z dewocjonaliami Jakobczak.

Dodaj komentarz