Związki od strony sypialni

Związki od strony sypialni

Związki rozpalają umysły wielu osób. Powstało mnóstwo opracowań na ten temat, związki też są tematem wielu rozmów, badań, a także dzieł popkultury. Żeby związek dwojga ludzi był udany, kluczem jest znalezienie wspólnych zainteresowań i dopasowanie do siebie. Także w sferze intymnej, bo nie ma się co oszukiwać – dopasowanie w sypialni ma ogromny wpływ na dany związek i może decydować o tym, czy dwie osoby będą w stanie ze sobą żyć bez poczucia frustracji i narastających problemów. A preferencje w tym aspekcie są naprawdę różnorodne. Grunt to znaleźć osobę, z którą będzie można je dzielić i doskonale się bawić oraz dopełniać. A to bardzo ważne dla wielu ludzi. Jednak poza seksem ważne jest też uczucie. Bez uczucia niewiele rzeczy jest tak naprawdę możliwe. Zwłaszcza, choć nie tylko, dla osób demiseksualnych – a jednak nawet oni mogą stworzyć udany i satysfakcjonujący seksualnie związek.

  1. Miłość w związku
  2. Pożądanie w związku
  3. Walka z nudą w związku

Uczucie miłości w związku pomiędzy obojgiem partnerów

Miłość w związku jest kluczowa. Oczywiście, istnieją osoby, które ciągnie do siebie tylko chęć uprawiania seksu i każde zainwestowanie czasu w rozwój relacji wiążą nie z emocjami, miłością czy pogłębianiem związku emocjonalnego, ale z seksualnością. Jednak w przypadku osób demiseksualnych takie rozwiązanie nie będzie miało racji bytu. A trzeba wiedzieć, że to też jest orientacja – zobacz co znaczy demiseksualizm. Osoba demiseksualna jest w stanie odczuwać pociąg seksualny, ale tylko wtedy, gdy jest w dany związek emocjonalnie zaangażowana – w innym przypadku nie czuje seksualnego napięcia i nie jest zainteresowana seksem.

Związki od strony łóżkowej

Niedobranie łóżkowe może prowadzić do wielu nieporozumień. Niekiedy problemów na tyle poważnych, że  konieczna jest praca nad funkcjonowaniem związku. Związki bowiem należy rozwijać i dbać o nie. Czasami wystarczy zmiana podejścia, jeśli się chce to większość problemów można wspólnie rozwiązać. Często też wystarczy po prostu szczera rozmowa i większe otwarcie się na nowości łóżkowe – jeśli któreś z partnerów ma ochotę na hak analny to warto o tym porozmawiać.

Nuda powoduje zakończenie związku – walcz z nią

Nuda może zniszczyć każdy związek. Dotyczy to też nudy w sypialni. Dlatego tak ważne jest rozmawianie o swoich potrzebach. Czasami może to przynieść bardzo interesujące efekty. Może się okazać nawet, że oboje zakosztujecie w zabawach w dominację i uległość, a obroża bdsm będzie tylko pierwszym z wielu wspólnych, erotycznych zakupów.

Dodaj komentarz