Bezrękawnik męski – jak właściwie dobrać ten element garderoby?

Bezrękawnik męski – jak właściwie dobrać ten element garderoby?

Bezrękawnik męski to uniwersalny element garderoby, zarówno męskiej, jak i damskiej. Sprawdza się zamiast kurtki i można go nosić niemalże przez cały rok. Co więcej, dostępny jest nie tylko w wersjach sportowych, ale i bardziej casualowych czy nawet eleganckich. W jakich sytuacjach przydaje się panom bezrękawnik? Jak właściwie dobrać model, który będzie nie tylko komfortowy w noszeniu, ale i sprawi, że sylwetka będzie się świetnie prezentować?

Bezrękawnik w garderobie każdego mężczyzny – idealny zamiast kurtki

Oprócz kurtki w garderobie mężczyzny powinien zagościć przynajmniej jeden bezrękawnik. Brak rękawów sprawia, że to dobry pomysł na stworzenie nieco lżejszej stylizacji na pory przejściowe, choć nie tylko.

Wczesną wiosną, gdy jest jeszcze chłodno, ale już znacznie cieplej niż zimą, w puchowej kurtce bywa zbyt gorąco, a koszulka i bluza nie gwarantują odpowiedniego komfortu termicznego. Za to bezrękawnik jest doskonałą alternatywą i pozwala cieszyć się ciepłem, ale nie efektem przegrzewania. Podobnie rzecz się ma w porze wcześniej jesieni, a nawet w zimie, która coraz częściej jest na tyle ciepła, że grube kurtki wyciągamy dopiero w okolicy świąt lub po nowym roku.

Bezrękawnik można założyć latem na cienką koszulkę z długim, a nawet krótkim rękawem bądź na bluzę, jeśli pogoda jest wietrzna, a z nieba sączy się deszcz. Co ważne, bezrękawniki męskie można znaleźć w szerokiej palecie rozmiarów, również tych plus size – np. na stronie https://duzylolek.pl/. Dzięki temu każdy mężczyzna znajdzie model dopasowany do swojej sylwetki.

Puchowy czy pikowany bezrękawnik męski?

Jeśli często wyjeżdżamy, zarówno w sprawach służbowych, jak i prywatnych, nie stronimy od weekendowych wypadów w góry, spacerów na szlakach czy też aktywnych urlopów, bezrękawnik bezwzględnie powinien się znaleźć w naszej garderobie.

Do wyboru są modele puchowe i pikowane. Który wybrać? Puchowe bezrękawniki są grube i bardzo ciepłe, dlatego doskonale zastępują jesienno-zimowe okrycia wierzchnie. Z kolei modele pikowane są cieńsze i lżejsze, łatwo je zmieścić w plecaku czy torbie, co oznacza, że sprawdzą się nawet podczas długich wędrówek. Jeśli stawiamy na różnego rodzaju wyjazdy i wycieczki, chcemy być przygotowani na wszelkie warunki pogodowe, wybierzmy oba modele, które zapakujemy w zależności od potrzeb.

Warstwa wierzchnia, która ma znaczenie

Uwagę należy również zwrócić na warstwę wierzchnią bezrękawnika. Jeśli ma on służyć podczas wycieczek, warto postawić na model, który z zewnątrz posiada warstwę hydrofobową. Chodzi o to, aby bezrękawnik zapewniał ciepło, ale i chronił przed wiatrem czy deszczem, jeśli jest ryzyko, że właśnie w takich warunkach będzie użytkowany. To również kwestia jego wytrzymałości.

Kolorystyka i krój, czyli estetyka

Jaki fason i kolor bezrękawnika wybrać? Ciemne kolory są najbardziej uniwersalne, za to te żywsze, np. czerwony czy niebieski, są w stanie urozmaicić każdą stylizację. Tu zatem postawmy na to, co nam się podoba i na dopasowaną stylizację.

Wybierzmy model z kapturem, jeśli nie lubimy czapek, lub z szerokim kołnierzem, jeśli zazwyczaj nosimy czapki. Poza tym liczy się dopasowany rozmiar – bezrękawnik nie może być zbyt obcisły, bo będzie się źle prezentował i nie zagwarantuje wygody, a zbyt obszerny optycznie poszerzy sylwetkę.

Zapoznajmy się z ofertą rynkową, weźmy pod uwagę własny gust, najczęściej wybierane stylizacje, a także sytuacje, w których skorzystamy z tego elementu garderoby. Dzięki temu wybierzemy idealny model!

Dodaj komentarz