Dobry sklep rowerowy

Dobry sklep rowerowy

Z zakupem roweru jest jak z zakupem samochodu. Im większe potrzeby i wymagania, tym więcej trzeba poświęcić nie tylko pieniędzy, ale i czasu na wybór konkretnego modelu. Na szczęście nie trzeba nigdzie jeździć osobiście – internetowy sklep z rowerami może wysłać jednoślad prosto do domu klienta.

Co kupić: rower używany czy nowy?

Wszystko rozbija się o potrzeby – jeśli rower ma służyć tylko okazjonalnie, wówczas można pokusić się o używany w dobrym stanie. Jednak osoby, które potrzebują roweru do codziennych dojazdów do pracy, rowerowych eskapad lub do ekstremalnej jazdy w trudnym terenie, powinny z dużą rozwagą podchodzić do zakupów z drugiej ręki. Dotyczy to szczególnie osób, które chcą kupić rower elektryczny. W tym przypadku łatwo można trafić na rower wątpliwego pochodzenia (np. staroć sprowadzony z zagranicy), bez gwarancji i instrukcji obsługi. W takich rowerach zwykle trzeba kupić nową baterię i wówczas może się okazać, że jej koszt przewyższy cenę roweru albo w ogóle nie będzie można jej wymienić.

Zakup „elektryka” z drugiej ręki nie opłaca się również dlatego, że obecnie można kupić nowy model w bardzo dobrej cenie. Doskonałym przykładem są tutaj produkowane w Polsce rowery EcoBike, które są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Rowery tej marki można kupić już za 4 500 – 5 500 złotych, a za najdroższe trzeba zapłacić ok. 13 000 złotych, Kolejnym przykładem z rodzimego podwórka są stosunkowo tanie rowery Kross. To najpopularniejsza marka w Polsce, dzięki czemu łatwo można dostać części zamienne, a serwisy nie mają większych problemów z ich naprawą. Dużą popularnością w Polsce cieszą się również rowery Kellys – w ofercie słowackiego producenta modele z napędem elektrycznym są dostępne już za niecałe 10 000 złotych.

Dlaczego warto kupić rower przez internet?

Zakupy w tradycyjnym sklepie mają wiele zalet. Przede wszystkim klient może zobaczyć rower na własne oczy, dotknąć go i przetestować. Nieoceniony jest również bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, który może udzielić niezbędnych informacji o danym modelu i doradzić przy zakupie. W takich sklepach nierzadko pracują prawdziwi pasjonaci, z którymi można wręcz godzinami rozprawiać o jednośladach. Ponadto sklepy rowerowe często zapewniają przeglądy i serwisy, a także oferują złożenie roweru według specyfikacji klienta.

Czy zatem internetowy sklep z rowerami może stanowić konkurencję dla stacjonarnego? Jak najbardziej. Jego siłą jest dostępność – sklep online jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Klient nie musi nigdzie jeździć ani ograniczać się do sklepów w okolicy. Tym sposobem oszczędza mnóstwo czasu, a jednocześnie może liczyć na większy wybór modeli i marek. Poza tym w sklepie online można godzinami oglądać różne rowery, porównywać je ze sobą, sprawdzić testy i recenzje w internecie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w sklepach internetowych ceny są często niższe i można trafić na korzystne promocje.

Internetowy sklep rowerowy – jaki wybrać?

Dobry sklep online to taki, który oferuje szeroki wybór rowerów – zarówno w ramach kategorii (górskie, szosowe, miejskie, turystyczne), jak i w przedziałach cenowych. Jeden klient będzie zwracał uwagę wyłącznie na rowery Giant all mountain w cenie od 20 tysięcy w górę, inny będzie potrzebował wszechstronnego, ale stosunkowo taniego crossa. Oczywiście wybór to nie wszystko –ważne jest również podejście do klienta. Czy sklep oferuje możliwość zakupu na raty? Czy klient może liczyć na pomoc przy zakupie i sprawny kontakt z obsługą sklepu? Czy sklep zapewnia dodatkowe usługi, np. wykonanie roweru na zamówienie? 

Godnym polecenia sklepem dla rowerzystów jest chociażby korczyksport.pl. Można tu znaleźć jednoślady rodzimych marek, np. rowery Northec, Kross i EcoBike. Sklep oferuje również bardzo popularne w Polsce rowery Sign, Kellys oraz Giant. Z kolei rowerzystki mogą tu zamówić zaprojektowane specjalnie dla kobiet rowery Liv. Co ważne, nie trzeba wydawać całej kwoty od razu – rower można spłacać w dogodnych ratach z zerowym oprocentowaniem. Klient może również liczyć na obsługę sklepu, która pomaga w dobraniu odpowiedniego roweru oraz udziela wszelkich potrzebnych informacji.

Więcej informacji na temat sklepu stacjonarnego i internetowego Korczyk Sport można uzyskać ze strony internetowej https://www.korczyksport.pl/ oraz:

Dodaj komentarz