Jak udekorować tort na komunię dla dziewczynki?

Jak udekorować tort na komunię dla dziewczynki?

Komunia jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i rodzica, dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. Przyjęcie komunijne powinno być eleganckie, aby podkreślić ważność okazji. Z pewnością jednym z istotniejszych elementów przyjęcia jest tort. Dowiedz się, na jakie ozdoby na tort komunijny dla dziewczynki warto się zdecydować, aby wypiek ten został na długo zapamiętany zarówno przez dziecko, jak i gości.

Jaka kolorystyka tortu na komunię dla dziewczynki?

Nie tylko wnętrze ciasta jest ważne, ale także i jego dekoracja zewnętrzna. W przypadku ciasta dla dziewczynki, bardzo często wybiera się ozdoby na tort komunijny w kolorze różowym, chociaż nie jest to oczywiście żadna reguła. Jeśli chodzi natomiast o chłopców, dla nich zwykle przygotowywane są wypieki z niebieskimi akcentami. Dekoracja tortu powinna być przede wszystkim spójna z ozdobami, które zostaną użyte w wystroju sali komunijnej. Wszystkie te elementy powinny do siebie pasować. Na przyjęciu komunijnym dominującym kolorem jest biel. To właśnie białe, kremowe lub beżowe są przygotowywane torty. W odcieniach różu, fioletu, srebra czy złota są jedynie dodatki.

Istotna jest nie tylko kolorystyka dekoracji, ale także wybrane motywy. Oczywiście na takim wydarzeniu powinny dominować dodatki ze wzorami komunijnymi, np. przedstawiające hostię, kielich, modlące się postacie czy różaniec. Motywy te mogą znaleźć się m.in. na topperach lub jadalnych nadrukach.

Jak przyozdobić tort komunijny dla dziewczynki?

Postaw na dekorowanie tortu masą cukrową, którą możesz pokryć cały wypiek, aby nadać mu aksamitnego wykończenia. Ponadto z masy możesz również wykonać figurki przedstawiające motywy komunijne. W profesjonalnych sklepach cukierniczych, takich jak tortytorty.pl, możesz zakupić również gotowe ozdoby z masy cukrowej, odznaczające się precyzyjnym i pięknym wykonaniem.

Aby tort komunijny był naprawdę wyjątkowy, można przyozdobić go wydrukiem jadalnym wykonanym na papierze opłatkowym lub cukrowym. Na takim materiale można nadrukować dowolny wzór, w tym portret dziecka. Taki tort na pewno zostanie zapamiętany przez dziewczynkę przez długi czas.

Tort komunijny dla dziewczynki z jadalnymi kwiatami

Świetnym pomysłem na przyozdobienie tortu są dekoracje cukiernicze, które są subtelne i nawiązują do natury. Jeśli interesują Cię takie dodatki, zdecyduj się na dekorowanie tortu jadalnymi kwiatami, takimi jak suszone płatki jaśminu, piwonii, bławatka, chabru czy słonecznika. Za pomocą tych dodatków można wykonać ciekawą kompozycję. Uzupełnieniem kwiatów mogą być posypki, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i różnych rozmiarach. Na komunijne wypieki szczególnie dobrze sprawdzą się srebrne lub białe perełki.

Jakie jeszcze ozdoby można wykonać na wypieku komunijnym? Dużą popularnością cieszy się dekorowanie tortu kremem, tworzącym perfekcyjnie gładką powierzchnię. Jeśli chcesz, aby otynkowanie było bardziej dekoracyjne, możesz użyć skrobki z ząbkami lub szablonów, które stworzą na powierzchni interesujące wzory. Postaw także na pyszne rozwiązanie, jakim jest czekolada Callebaut. To belgijski przysmak dostępny w wielu kolorach, m.in. białym, ciemnym oraz różowym. Za jego pomocą możesz stworzyć m.in. drip cake.

Dodaj komentarz