Jak wybrać kosmetyki do cery mieszanej?

Jak wybrać kosmetyki do cery mieszanej?

Kosmetyki dla skóry mieszanej można znaleźć w wielu drogeriach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pochopny ich zakup nigdy nie będzie dobrym pomysłem. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, co takiego wkładamy do swojego koszyka zakupowego. Na szczęście, skutecznych kosmetyków, które mogą pomóc cerze mieszanej jest całkiem sporo. 

Postaw na naturalne preparaty pielęgnacyjne

Jeżeli zależy nam na zakupieniu dobrych jakościowo kosmetyków do cery mieszanej, zdecydujmy się na te o naturalnych składach. Trzeba przyznać, że nie bez powodu cieszą się one coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Charakteryzuje je bowiem dosyć wysoka skuteczność oraz oczywiście bezpieczeństwo stosowania. Nie można odmówić im także sporej wydajności, przez co starczają użytkownikom na dosyć długi okres czasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup całego zestawu kosmetyków dedykowanych cerze mieszanej. Dzięki temu będziemy mogli zatroszczyć się o stan skóry w kompleksowy sposób. 

Wybierz krem nawilżająco-matujący

Podstawą pielęgnacji skóry mieszanej będzie bez wątpienia stosowanie odpowiednio dobranego kremu. Jak się jednak okazuje, o dobry wybór wcale niełatwo. Wynika to w dużej mierze ze specyfiki cery mieszanej. Z jednej strony mamy do czynienia z nadmiernym się jej przetłuszczaniem, zwłaszcza w strefie T. Obejmuje ona czoło, brodę oraz nos. Jeżeli chodzi zaś o policzki, są one najczęściej przesuszone. Strefa T wymaga więc redukcji nadmiaru sebum, a policzki dość mocnego nawilżenia. Od kremu do skóry mieszanej trzeba więc oczekiwać dość wszechstronnego działania. Na pewno powinien on regulować pracę gruczołów łojowych. Istotne jest też i to, aby odżywiał i regenerował naskórek. Jako, że w strefie T często pojawiają się niedoskonałości, krem powinien mieć także właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Jego konsystencja powinna być raczej lekka. 

Nie zapomnij o masce i peelingu

Kosmetyki dla skóry mieszanej to także maska oraz peeling. Jeżeli chodzi o maskę, wydaje się, że najlepiej zdecydować się na te na bazie glinki. Doskonale sprawdzi się glinka zielona, brązowa oraz biała. Charakteryzują się one właściwościami matującymi, przeciwzapalnymi oraz detoksykującymi. Wydaje się, że pomocne mogą okazać się także maski intensywnie nawilżające, w kremowej formie. Warto aplikować je przede wszystkim na policzki. Na strefę T, w tym samym czasie możemy nałożyć maskę glinkową. Od czasu do czasu, najlepiej dwa razy w tygodniu, dobrze byłoby zastosować peeling. Nie może on być jednak wybrany zbyt pochopnie. Wydaje się, że w przypadku skóry mieszanej, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup peelingu enzymatycznego. Charakteryzuje się on delikatniejszym dla skóry działaniem od peelingu ziarnistego. Warto zaznaczyć, że bazuje on przede wszystkim na ekstrakcie z bromelainy i papainy. Najczęściej ma on formę proszku, który należy rozmieszać z wodą bądź z ulubionym tonikiem. W roli toniku idealnie sprawdzą się hydrolaty. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://ziaja.com/c/mieszana-1085

Dodaj komentarz