Jak zaaranżować przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie? Poznaj nasze propozycje

Jak zaaranżować przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie? Poznaj nasze propozycje

Jesteś dumnym właścicielem ogrodu, ale nie do końca wiesz, jak go urządzić i zaaranżować? Co zrobić, byś czuł się w nim nie tylko przytulnie, ale i komfortowo? Jakich elementów do solidnego wypoczynku nie może w nim zabraknąć?

Meble ogrodowe w średniej i dużej strefie wypoczynku

Meble ogrodowe to niepodważalnie jeden z najistotniejszych elementów aranżacji, bez którego ciężko wyobrazić sobie krótką drzemkę, rozprostowanie nóg podczas odpoczynku po pracy, czy poranną kawę na stoliku zastawionym śniadaniem i przekąskami.

Od wielkości ogrodu i przestrzeni na wypoczynek będzie zależeć charakter i gabaryty mebli, które będą się w niej znajdować. W przypadku dużych ogrodów warto wybrać zestawy jak np. jeden z tych znajdujących się na tej stronie: https://www.meblobranie.pl/zestawy-ogrodowe. Poszczególne ich elementy komponują się ze sobą stylistycznie, estetycznie, kolorystycznie i wykończeniowo, dlatego tworzą spójną i harmonijną całość, która dodatkowo sprzyja wypoczynkowi i wprawia w relaksacyjny nastrój.

W przestrzeni nieco bardziej ograniczonej świetnie sprawdzi się sam narożnik ze strony: https://www.meblobranie.pl/ogrodowe/narozniki-ogrodowe. Świetnie uzupełni ogrodowe patio, taras lub werandę, a na znajdującym się przed nim niewielkim stoliku postawisz coś słodkiego, kawę, położysz świecę zapachową, kadzidełka lub dekoracyjne lampki solarne.

Niewielka przestrzeń wypoczynkowa — jak ją urządzić?

Jeżeli ogród jest niewielki, również i wtedy można świetnie go zagospodarować, uwzględniając miejsce na odpoczynek. W takiej sytuacji dobrze sprawdzają się sofy ogrodowe (np. https://www.meblobranie.pl/sofy-ogrodowe), które zazwyczaj są dwuosobowe, dlatego można na nich rozsiąść się i zrelaksować w doborowym towarzystwie lub położyć się i zdrzemnąć.

Jeżeli tylko jest taka możliwość, przy sofie można postawić niewielki stolik lub donicę z kwiatami, a na nim głośnik bluetooth z muzyką relaksacyjną.

Adaptacja budynków gospodarczych pod strefę relaksu

Inwencja twórcza to ogromna siła, dzięki której niejeden zaniedbany ogród zyskał drugie życie, w tym znajdujące się w nim budynki gospodarcze. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie takich budowli, eliminując z ich konstrukcji jedną lub dwie ściany, podpierając je odpowiednim stelażem, tym samym zyskując przestrzeń, w której mogą znajdować się meble do wypoczynku, dekoracyjne oświetlenie, leżanki ogrodowe, przyjemna dla oka roślinność i kwiaty. Ciekawym rozwiązaniem jest tuż obok takiej strefy wypoczynku i dekoracji postawić elementy służące rekreacji, czyli np. grill, huśtawki, dziecięcy plac zabaw.

Dodaj komentarz