Jak zgodnie z prawem pozbyć się starych mebli w Warszawie?

Jak zgodnie z prawem pozbyć się starych mebli w Warszawie?

Każdy remont, zmiana aranżacji czy wymiana mebli wiąże się z potrzebą legalnego zutylizowania starych elementów wystroju, takich jak stare stoły, krzesła, komody czy fotele. Pierwszy pomysł to oczywiście wyniesienie takich mebli do pobliskich kontenerów na śmieci, jednak jest to podejście całkowicie niezgodne z prawem i stanowi działanie wbrew zasadom ochrony środowiska. Podpowiadamy, jakie alternatywy możemy zastosować w przypadku pozbyciu się starych mebli w Warszawie. 

Publikacja oferty darmowego oddania

Zanim rozpoczniemy starania związane z pozbyciem się naszych mebli, na początku spróbujmy dać nowe życie naszym meblom. Warto nieco poszerzyć horyzonty i zdać sobie sprawę z tego, że wiele osób może potrzebować takich elementów wystroju swoich własnych pomieszczeń, nawet pomimo pewnego stopnia zużycia czy przebarwień. Dlatego też jeszcze przed remontem lub zakupem nowych mebli, postarajmy się wystawić możliwie jak najwcześniej każdy mebel osobno, za drobną opłatą, lub nawet za darmo. Samo będziemy zaskoczeni, jak wiele zainteresowanych znajdzie się po meble, które chcieliśmy wstępnie zutylizować. 

Renowacja i sprzedaż po atrakcyjnej cenie

Inny wariant, równie atrakcyjny nie tylko pod względem ochrony środowiska, jak również naszego portfela to renowacja starych mebli i sprzedaż ich. Oczywiście nie jest to zajęcie dla wszystkich. Taka renowacja wymaga inwestycji w narzędzia, farby, a także poświęcenia sporych nakładów czasu. Jeśli jednak uda nam się nadać nowe życie naszym meblom, nie dość, że podreperuje swój budżet, to jeszcze nie będziemy musieli poszukiwać innych rozwiązań pozbycia się mebli. 

Samodzielny wywóz do odpowiedniego punktu odpadów

Nasze stare meble są w takim stanie, że renowacja nie ma żadnego sensu, a ze względu na ich kondycję nie chcemy również wystawiać ich nawet za darmo? W takim razie musimy zająć się ich utylizacją. W Warszawie ulokowane są punkty zbiórki odpadów, które chętnie przyjmą stare meble. Często jednak warunkiem przyjęcia takich elementów wystroju jest ich całkowite rozmontowanie. Dodatkowo samodzielnie musimy zadbać o organizację transportu, przewóz i wyładowanie wszystkich mebli. Nigdy również nie możemy być pewni, czy wszystkie stare meble faktycznie zostaną przyjęte przez punkt zbiórek odpadów. 

Skorzystanie z usług specjalistycznej firmy

Alternatywą w procesie pozbywania się starych mebli w Warszawie jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w usługach przeprowadzkowych, usług opróżniania mieszkań oraz wywóz niepotrzebnych mebli u sprzętów. W ramach takiej usługi my tak naprawdę nie musimy robić nic. W wyznaczonym terminie specjaliści odwiedzą nas, zajmą się demontażem, przetransportowaniem wszystkich mebli do odpowiedniego punktu odpadów bez zbędnych formalności. Czy warto skorzystać z takiej usługi? Oczywiście, że tak! Oszczędność czasu, błyskawiczne pozbycie się starych mebli w dowolnej ilości i możliwość dowolnego zagospodarowania wolnej przestrzeni – to tylko niektóre korzyści wynikające z wykorzystania usług specjalistycznej utylizacji starych mebli na terenie Warszawy.

Dodaj komentarz