Jak zrealizować bon na laptop dla nauczyciela? bon dla nauczyciela, bon na laptop dla nauczyciela

Jak zrealizować bon na laptop dla nauczyciela? bon dla nauczyciela, bon na laptop dla nauczyciela

Jeśli jesteś nauczycielem uprawnionym do otrzymania bonu na laptopa w ramach rządowego programu dofinansowania realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Cyfryzacji, poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Być może masz już za sobą procedurę złożenia wniosku i otrzymałeś bon. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpić do jego realizacji. I o tym m.in. piszemy poniżej.

Do kiedy można zrealizować bon dla nauczyciela?

Bon na laptop dla nauczyciela jest ważny do 31 grudnia 2025 roku. Teoretycznie oznacza to, że masz sporo czasu na wybór odpowiedniego modelu i dokonanie zakupu. W praktyce jednak może być różnie. Sklepy z elektroniką przygotowały bogatą ofertę laptopów na tę okazję. To z kolei sprawia, że ich sprzedaż będzie wysoka a tym samym nie wiadomo, czy dla wszystkich chętnych wystarczy komputerów w atrakcyjnych specyfikacjach. Niewykluczone, że czasem trzeba będzie poczekać. Z całą pewnością jednak nie należy odwlekać zakupu na ostatnią chwilę.

Jakie parametry musi spełniać laptop objęty programem dofinansowania?

Aby móc zrealizować bon dla nauczyciela, laptop, który sobie upatrzymy musi spełniać minimalne wymagania techniczne określone przez ministerstwo. Oto główne parametry:

– 1200 punktów w tzw. teście CrossMark,
– pamięć operacyjna (RAM) o pojemności co najmniej 8 GB,
– dysk SSD o pojemności co najmniej 256 GB,
– ekran o przekątnej co najmniej 13 cali,
– wbudowany mikrofon i kamera internetowa,
– wbudowane głośniki,
– klawiatura QWERTY,
– 2 x złącze komunikacyjne,
– zasilacz sieciowy przystosowany do napięcia sieciowego w Polsce,
– bateria zapewniająca ciągłość pracy przez min. 6 godzin,
– gwarancja producenta na okres co najmniej 36 miesięcy.

Ponadto laptop musi być fabrycznie nowy i zakupiony na terytorium Unii Europejskiej.

Czy można kupić laptop droższy niż 2500 zł?

Tak, możemy kupić laptop droższy niż 2500 zł, ale wtedy musimy dopłacić różnicę z własnej kieszeni. Nie można natomiast kupić laptopa tańszego niż 2500 zł i otrzymać resztę pieniędzy w gotówce lub na konto.

Sklepy z elektroniką posiadają specjalną ofertę komputerów z myślą o nauczycielach

Jeśli nie znasz się na komputerach i nie chcesz samodzielnie sprawdzać jakie parametry posiada wybrany przez Ciebie laptop, warto skorzystać z oferty sklepów z elektroniką, które przygotowały specjalną kategorię komputerów spełniających wymagania programu „bon dla nauczyciela”. Lista sklepów, w których można zrealizować bon jest dostępna bez problemu w internecie. Wchodząc na stronę wybranego sklepu możemy od razu skierować się do wybranej kategorii, a następnie postępować zgodnie z zamieszczonym poradnikiem. Jeśli coś nie jest jasne, możemy skorzystać z pomocy doradców.

Podsumowanie

Jak widać na podstawie powyższego tekstu, bon na laptop dla nauczyciela to świetna inicjatywa. Co ważne jego realizacja nie jest trudna ani czasochłonna. Najważniejsze tak naprawdę jest to, aby mieć bon. Kolejnym krokiem jest odwiedzenie sklepu i przejrzenie oferty laptopów objętych dofinansowaniem. Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak życzyć udanych zakupów i satysfakcji ze sprzętu.

Dodaj komentarz