Jakie są korzyści dla zdrowia związane z dobrym snem na odpowiednim materacu?

Jakie są korzyści dla zdrowia związane z dobrym snem na odpowiednim materacu?

Dobry materac to podstawowy element wyposażenia każdej sypialni. W łóżku spędzamy aż ⅓ każdego dnia! Z tego powodu wygoda i prawidłowa postawa podczas snu to czynniki, które w znacznym stopniu wpływają na zdrowie organizmu. Jakie korzyści można uzyskać dzięki zakupowi materaca wysokiej jakości?

Jak materac wpływa na sen?

Głównym zadaniem materaca jest podpieranie kręgosłupa osoby śpiącej, bez względu na jej pozycję. Powinien on dostosowywać się do aktualnego ułożenia ciała – w przeciwnym razie bardzo szybko pojawią się napięcia mięśniowe i niedokrwienie niektórych części ciała. Dyskomfort tego rodzaju uniemożliwia zapadnięcie w głęboką fazę snu, która w największym stopniu odpowiada za regenerację. Szukając materaca do sypialni, warto kierować się przede wszystkim dopasowaniem twardości oraz rodzaju wypełnienia do wagi i potrzeb użytkownika. Jednak kluczem do sukcesu jest wybór materaca z asortymentu renomowanej firmy. Jednym z cenionych producentów na rynku produktów sypialnianych jest Hilding. W ofercie marki można znaleźć modele zaprojektowane z myślą o poszczególnych grupach użytkowników, m.in. dedykowane dzieciom, parom czy osobom starszym. Dzięki wyborze egzemplarza, który wyprodukowano z użyciem najnowszych technologii, można zapewnić sobie niezastąpiony komfort podczas snu.

Sen podstawą zdrowego stylu życia

Zdrowy styl życia jest z reguły kojarzony głównie z dietą oraz aktywnością fizyczną. Jednak podstawą dobrego samopoczucia jest sen! To w godzinach nocnych organizm ma czas na regenerację i zebranie sił potrzebnych na wyzwania kolejnego dnia. Jakie korzyści zdrowotne można uzyskać śpiąc regularnie na dobrym materacu?

  • Rozluźnienie mięśni – materac podpierający całą sylwetkę pozwala mięśniom na rozluźnienie się. Dzięki temu organizm może bez problemu zapaść w głęboką fazę snu.
  • Brak reakcji alergicznych – jedną z kategorii dostępnych w ofercie materaca marki Hilding są egzemplarze antyalergiczne. Wykonane są z materiałów przyjaznych dla osób zmagających się z tendencjami do uczuleń.
  • Uniknięcie przewlekłego bólu pleców – schorzenia kręgosłupa są uznawane za chorobę cywilizacyjną. Problem wynika głównie z siedzącego trybu życia, małej ilości ruchu i spania w niewygodnym łóżku! Źle dopasowany materac, podatny na odkształcenia, może potęgować ryzyko powstania wad postawy. Z kolei jeśli będzie odpowiednio dopasowany – kręgosłup uzyska podparcie i możliwe będzie zniwelowanie ewentualnych dolegliwości bólowych.

Czy sen wpływa na zdrowie psychiczne?

Sen jest czynnikiem bezpośrednio związanym ze zdrowiem psychicznym. Źle dopasowany materac, który wywołuje dyskomfort podczas przebywania w łóżku, może być przyczyną wywołania bezsenności. Zaburzenia snu mogą z kolei stać się czynnikiem zapalnym m.in. dla epizodów depresyjnych lub zaburzeń lękowych. Badania potwierdzają, że dbanie o higienę snu i spanie na wygodnym materacu zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów psychicznych, poprawia nastrój i zwiększa ilość energii do działania!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz