Mała umywalka do łazienki: jak wybrać odpowiednią?

Mała umywalka do łazienki: jak wybrać odpowiednią?

Jeśli chodzi o małe łazienki lub toalety, ważne jest, aby wybrać odpowiednią armaturę. Rynek oferuje wiele produktów dedykowanych do łazienek, jednak nie wszystkie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Jednakże można spotkać ciekawe wzory umywalek, które są przeznaczone specjalnie do małych łazienek. Przy urządzaniu łazienki istotne jest, aby estetyka szła w parze z wygodą i funkcjonalnością. Poniżej przedstawiono kilka interesujących propozycji małych umywalek.

Jaki model umywalki będzie najbardziej odpowiedni do małego pomieszczenia?

Na rynku ceramiki sanitarnej można znaleźć wiele małych umywalek, które wpisują się w zasady nowoczesnego designu i są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Umywalka do łazienki powinna być przede wszystkim zgodna z naszymi indywidualnymi potrzebami i warunkami mieszkalnymi. Jeśli w domu mamy tylko jedną umywalkę, warto zwiększyć jej rozmiar. W przypadku toalety zazwyczaj wystarczające są najmniejsze modele. Znaczenie ma wielkość umywalki, ale też jej kształt:

  • do długich i wąskich pomieszczeń lepiej pasują prostokątne umywalki;
  • do łazienek w kształcie kwadratu można wybrać umywalki owalne lub nablatowe w kształcie koła. 

W narożnikach łazienek można zastosować narożne modele umywalek, które są najmniejsze i pozwalają na wykorzystanie trudnych do zagospodarowania przestrzeni. Jednak, umiejscowienie lustra w takiej konfiguracji może stanowić problem. Kolejnym aspektem jest głębokość umywalki. Jeśli planujemy wykorzystanie umywalki do mycia większych przedmiotów, np. naczyń, warto podjąć decyzję o wyborze umywalki o większej głębokości. Natomiast do codziennego mycia rąk wystarczy płytsza miska. Dobrze również pomyśleć o funkcjonalności umywalki i zapewnić miejsce na przechowywanie kosmetyków, mydła i szczoteczek do zębów.

Jakie rodzaje umywalek są dostępne na rynku?

Na rynku są dostępne różne rodzaje umywalek, a wybór zależy od sposobu montażu oraz położenia baterii. Można wybierać między umywalkami:

  • wiszącymi;
  • nablatowymi;
  • wpuszczanymi w blat;
  • meblowymi. 

Umywalki mogą mieć otwór lub brak otworu do mocowania baterii, co wpływa na wybór odpowiedniej armatury.

Warto pamiętać, że dobierając rozmiar umywalki, trzeba uwzględnić lokalizację w łazience i zapewnić sobie swobodę ruchów. Przestrzegając kilku zasad, takich jak odległość przedniego rantu umywalki od ściany montażowej, która będzie wynosić około 40 cm lub zostawienie odstępu co najmniej 20 cm od innych elementów, można wybrać odpowiednią umywalkę. Przed umywalką warto również zostawić około 70 cm wolnej przestrzeni.

Dodaj komentarz