Najlepsze materace — Nasze top 5

Najlepsze materace — Nasze top 5

Dobry materac to nie tylko kluczowy element zdrowego i komfortowego snu, ale również fundament dobrego samopoczucia i energii na co dzień. Z uwagi na różnorodność dostępnych na rynku rodzajów materacy, zdecydowaliśmy się skupić na pięciu z nich. Postaramy się wyjaśnić, dla jakich osób będą one odpowiednim wyborem.

Sprawdzimy między innymi: materac piankowy, materace bonellowe, materace lateksowe, materace z kokosem oraz materace kieszeniowe. Każdy z nich cechuje się innymi właściwościami, z którymi warto zapoznać się przed wyborem odpowiedniego modelu.

Dobrany materac — Materace sprężynowe, materace piankowe, jaki wybrać?

Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższych podpunktach, które omówią specyfikę każdego z 5 rodzajów materacy i przedstawią zalety poszczególnych rozwiązań. Kolejność wpisów nie ma znaczenia, a jedynie pozwala na zachowanie prawidłowego toku myślowego.

Materac z pianki poliuretanowej (materac piankowy)

Materace piankowe są powszechnie wykorzystywane i stanowią zdecydowaną większość materacy występujących w domach. Materace z pianki znane są z tego, że zapewniają dobrą równowagę między wsparciem a wygodą. Pianka poliuretanowa dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie wsparcie dla różnych obszarów. Pianka również dobrze izoluje ruch, a co za tym idzie, wspólne spanie nie jest tak kłopotliwe i nie zaburza snu przy np. przewracaniu się na drugi bok. Zaletą jest również cena, bo materace piankowe należą do najtańszych dostępnych materacy.

Materac multipocket (materac sprężynowy)

Materac multipocket jest bardzo zbliżony budową do materaca kieszeniowego. Mają zwiększoną ilość sprężyn, które umieszczone są w specjalnych woreczkach, a tym samym korzystanie z tego materaca nie wywołuje efektu “falowania”. Dzięki tej innowacyjnej metodzie, mamy nie tylko wygodniejszy, ale i cichszy sen. Osoby, które będą spać w łóżku wykorzystującym materac multipocket, będą bardzo miło zaskoczone komfortem jaki oferuje.

Materac lateksowy

Materac lateksowy, to produkt z wyższej półki, ale oferujący przy tym olbrzymi poziom komfortu, często łączy się go z materacem kieszeniowym dla zmaksymalizowania wygody. Tego typu materace oferują doskonały poziom komfortu, bo lateks naturalnie dopasowuje się do kształtu ciała i pomaga nam w zmniejszeniu bólu stawów oraz pleców. Najważniejszą z funkcji materaca lateksowego jest jego odporność na roztocza, pleśń i drobnoustroje, dzięki czemu świetnie nadaje się dla użytkowników cierpiących na problemy związane z alergią na te czynniki, z którymi na co dzień mamy do czynienia.

Materac z kokosem

Materace z wkładem kokosowym, to jedne z naszych ulubionych rozwiązań, gdyż stawiają poprzeczkę materaców dla alergików na bardzo wysokim poziomie. Włókna kokosowe tak jak w przypadku lateksu, są odporne na roztocza itd. Kokos ze względu na naturalną strukturę pozwala na doskonały przepływ powietrza i zmniejsza naszą potliwość oraz uczucie wilgoci w ciepłe dni. Warto jednak pamiętać, że materac z kokosem jest dość twardy, więc proponujemy go używać przez osoby „cięższe”.

Materac kieszeniowy

Ostatnim w naszym top 5 jest materac kieszeniowy, czyli bardzo innowacyjne rozwiązanie, które stosuje technologię sprężynową, tak jak w przypadku materaca multipocket.. Każda sprężyna ma swoją własną „kieszonkę”, dzięki której sprężyny pracują oddzielnie, a tym samym gwarantują niesamowity komfort. W przypadku, gdy śpimy z kimś, np. małżonkiem, nie jesteśmy w stanie zbudzić drugiej osoby, bo przewracając się na swojej stronie, sprężyny po drugiej stronie materaca się nie ruszają.

Dodaj komentarz