Operator PGE Narodowego, spółka PL.2012+, podpisał umowę partnerstwa tytularnego z PGE Polską Grupą Energetyczną na kolejne pięć lat. Uroczystość ta zbiegła się w czasie ze Świętem Piłki Nożnej i uroczystością nadania stadionowi oficjalnego imienia Kazimierza Górskiego. – Jestem przekonany, że PGE Narodowy będzie wciąż przysparzał nam wszystkim wielu emocji sportowych, kulturalnych i biznesowych – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem tytularnym stołecznej areny od lipca 2015 roku, teraz współpraca została przedłużona na następne pięć lat.
– Jako PGE Narodowy jesteśmy areną wielofunkcyjną, służymy Polakom w zapewnianiu im atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Cieszę się, że podpisaliśmy umowę z PGE Polską Grupą Energetyczną na to, żeby kolejne pięć lat była z nami i żebyśmy wspólnie mogli te cele realizować – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Włodzimierz Dola, prezes zarządu spółki PL.2012+, operatora stadionu.
PGE Narodowy to największy stadion w Polsce, wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. W ciągu dwóch lat po otwarciu stał się samofinansującym się przedsiębiorstwem.
– Ten stadion to najważniejszy obiekt sportowy w Polsce i jestem przekonany, że będzie przysparzał wszystkim Polakom wielu emocji sportowych, ale też kulturalnych i biznesowych. Mamy tutaj wiele stref biznesowych, w których można się spotykać i wymieniać kontakty biznesowe – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. – Jesteśmy dumni z tego, że przez kolejne pięć lat będziemy obecni na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego.
Oficjalnego imiennego patrona stadion zyskał podczas Święta Piłki Nożnej 10 października br. Kazimierz Górski, trener i selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski w latach 1971–1976, od kilku lat był nieoficjalnym patronem areny. Od 2014 roku przed wejściem na stadion stoi również jego pomnik.
– Kazimierz Górski był kimś więcej niż tylko trenerem kadry narodowej. Każdy, kto pamięta lata 70., wie doskonale, że Kazimierz Górski dawał w tych trudnych latach Polakom ogromną nadzieję na odzyskanie naszej wartości – mówił podczas niedzielnej uroczystości premier Mateusz Morawiecki.
Pod wodzą Górskiego polska drużyna rozegrała 73 oficjalne mecze, w tym 45 zwycięskich. Zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku, zdobyła też złoto igrzysk olimpijskich w Monachium i srebro w Montrealu.
– Kazimierz Górski to trener 100-lecia. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę jego urodzin. Nie było lepszego miejsca w Polsce, które mogłoby mieć takiego patrona. PGE Narodowy jest domem polskiej reprezentacji, a Kazimierz Górski jest uznawany za ojca największych sukcesów reprezentacyjnych Polski. Cieszymy się, że mogliśmy te kwestie sfinalizować i Kazimierz Górski stał się patronem PGE Narodowego – podkreśla Włodzimierz Dola.
– Mam nadzieję, że polska reprezentacja w piłce nożnej nadal będzie tutaj niepokonana – mówi Wojciech Dąbrowski.
Niedzielne uroczystości odbyły się dzień po meczu polskiej kadry z reprezentacją San Marino w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, które w przyszłym roku odbędą się w Katarze. Był to kolejny wygrany na PGE Narodowym mecz Polski. Od 2014 roku nasza kadra nieprzerwanie ze stadionu schodzi niepokonana.
PGE Narodowy był także areną zmagań innych sportowców – w 2012 roku odbył się tu VII SuperFinał rozgrywek futbolu amerykańskiego, a na płycie boiska miał także miejsce finisz Maratonu Warszawskiego. Ze względu na olbrzymią przestrzeń i aż 58 tys. miejsc dla widzów na PGE Narodowym odbyło się też wiele koncertów światowych gwiazd. To tu wystąpili m.in. The Rolling Stones, Madonna, Coldplay, Beyoncé, Metallica czy Roger Waters.
Źródło: Newseria.pl