Skuteczne odzyskiwanie odszkodowania w Rzeszowie

Skuteczne odzyskiwanie odszkodowania w Rzeszowie

Osoby, które szukają profesjonalnego wsparcia w skutecznym egzekwowaniu odszkodowań za poniesione straty na skutek różnych wypadków, mogą zwrócić się o pomoc do rzetelnej i profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. Kiedy skorzystać z takiego rozwiązania?

Odzyskiwanie odszkodowania – kiedy należą się pieniądze?

Lista odszkodowań jest bardzo długa. Do najpopularniejszych należą odszkodowania komunikacyjne i odszkodowania za wypadki w pracy. Tu najczęściej ofiara wypadku nie ma wątpliwości, że po doznanych szkodach, powinna otrzymać ekwiwalent pieniężny od Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy. Wiele jest jednak i takich sytuacji, w których swoich praw trzeba dochodzić nawet na drodze sądowej, szczególnie jeśli odzyskiwanie odszkodowania dotyczy śmierci bliskiej osoby, błędów medycznych, popełnionych podczas zabiegu czy operacji lub chorób zawodowych. Za każdym razem ważne jest, by ustalić właściwą podstawę prawną. I dlatego trzeba znać zapisy regulujące odzyskiwanie odszkodowania, zawarte w Kodeksie Cywilnym. Tu warto szczególnie pamiętać o takich zapisach jak zasada winy czy wypłata zadośćuczynienia po stracie bliskiej osoby, które są ważne, jeśli pokrzywdzona osoba stara się o odszkodowanie za wypadek w miejscu wykonywania pracy.

Jak zacząć procedurę odzyskiwania odszkodowania?

Teoretycznie każda sprawa jest bardzo prosta i precyzyjnie określona w przepisach prawa polskiego. W praktyce bywa różnie i każdy, kto próbował raz uzyskać odszkodowanie za wypadek na chodniku, wie że już początki bywają niezwykle trudne. By odzyskać odszkodowanie, trzeba bowiem najpierw ustalić winnego albo sprawcę. Przy wypadku na wadliwym chodniku, trzeba więc wskazać zarządcę drogi, a urzędy publiczne nie kwapią się do tego. Podobnie jest w kwestii odszkodowania za błędy medyczne czy za wypadki w pracy. Brak ustalenia winnego często uniemożliwia rozpoczęcie całej procedury i uniemożliwia odzyskanie odszkodowania. Nie należy się jednak poddawać, zwłaszcza że można wykorzystać wiedzę kancelarii odszkodowawczej, która po pierwsze posiada wieloletnie doświadczenie i wie, jak precyzyjnie i szybko ustalić winowajcę, a po drugie będzie potrafiła tak poprowadzić rozmowy, by możliwa była wypłata środków bez konieczności spotykania się w sądzie.

Czy odszkodowanie można uzyskać tylko bezpośrednio po wypadku?

Osoby, które są poszkodowane w wielu życiowych sytuacjach i należy im się odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy, mają określony czas na rozpoczęcie całej procedury. Np. o odszkodowania za śmierć bliskiej osoby można się starać do trzech albo nawet do dwudziestu lat po zaistniałym zdarzeniu. Można więc nawet po roku od traumatycznego przeżycia nawiązać kontakt z kancelarią odszkodowawczą i sprawdzić, jakie świadczenia się należą.

Natomiast w kwestii odszkodowania za choroby zawodowe do ZUS można zgłosić się w dowolnym momencie, ponieważ takie sprawy nie ulegają przedawnieniu. Należy jednak mieć na uwadze, że po wielu latach trudniej będzie wywalczyć właściwą kwotę zadośćuczynienia. Każdy przypadek jest traktowany inaczej, dlatego warto się za każdym razem konsultować z prawnikiem, by wiedzieć do kiedy można się zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego w kwestii odszkodowania za szkody majątkowe w wypadkach komunikacyjnych czy w miejscu pracy.

Bezpłatne porady prawne – czy warto z nich korzystać?

Wiele osób samodzielnie próbuje odzyskać odszkodowania lotnicze, czy za wypadki komunikacyjne lub za śmierć bliskiej osoby. Choć profesjonalna opieka prawna ma wiele zalet, to poszkodowanych skutecznie odstraszają wysokie stawki, które trzeba uregulować, nawet jeśli nie ma najmniejszych szans na wypłatę zadośćuczynienia. Warto jednak dobrze rozejrzeć się na rynku, ponieważ funkcjonują także takie kancelarie odszkodowawcze, które udzielają bezpłatnych porad prawnych, a wynagrodzenie pobierają jedynie, przy wygranych sprawach. To gwarantuje, że osoba, która stara się o odszkodowanie lotnicze, komunikacyjne czy w rolnictwie może najpierw przekonać się, jakie ma szanse, a dopiero kiedy odzyska odszkodowanie, uregulować należność za pomoc przy pozytywnym zakończeniu całej procedury, związanej z zadośćuczynieniem. 

Odzyskiwanie odszkodowań w Rzeszowie

Kancelarią odszkodowawczą, która świadczy odzyskiwanie odszkodowań w Rzeszowie i okolicy jest Ex Lege Odszkodowania. Z kancelarią odszkodowawczą Ex Lege Odszkodowania można skontaktować się:

Dodaj komentarz