Top horrory października – po co sięgali czytelnicy?

Top horrory października – po co sięgali czytelnicy?

Polacy kochają książki horrory. Pokazują to wszelkie, czytelnicze statystyki. Szczególnie po ten gatunek literatury sięgamy natomiast jesienią. Coraz niższe temperatury i częste szarugi za oknem zachęcają do wciągnięcia się w interesującą lekturę. Którą książkę warto zatem wybrać? Wskazujemy top horrory października. 

„Dom stu szeptów” – Graham Masterton

Absolutnym numerem jeden w aktualnych rankingach jest horror „Dom stu szeptów” Grahama Mastertona. To najnowsza powieść tego autora. Brytyjski mistrz grozy tym razem dokonuje autorskiej interpretacji opowieści o nawiedzonym domu. Allhallows Hall to rezydencja, która u każdego czytelnika wywoła szybsze bicie serca. Otaczające nią ponure i mgliste wrzosowiska wiele mówią o tym, co można znaleźć w środku tej posiadłości. Skrzypiące podłogi, odbijające się echo i wiatr gwiżdżący w korytarzach to tylko drobny wstęp… Ta jaskinia grozy kryje w sobie wiele mrocznych sekretów. Fani twórczości tego autora na pewno się nie zawiodą, bo książki horrory Grahama Mastertona zawsze trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

„Czerwona królowa” – Christina Henry

Warto też wybrać „Czerwoną królową” Christiny Henry. To nieco mniej znana autorka horrorów. Dotychczas kojarzyli ją raczej czytelnicy ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka i tworzy. W 2015 roku jej kariera nabrała jednak rozpędu. Otrzymała wtedy nominację do Goodreads Choice Award w kategorii najlepszy horror. Z kolei w kategorii fantasy i science fiction zdobyła nagrodę Amazon’s Best Books of the Year. Jej powieści zaczęto natomiast tłumaczyć na języki obce. Niedawno w Polsce wydana została właśnie „Czerwona królowa”. To niesamowita książka horror, która przypadanie do gustu w szczególności osobom lubiącym połączenie gatunku horroru z elementami fantastyki.

„Później” – Stephen King

W ostatnim czasie swoją najnowszą powieść wydał także Stephen King. Autor ten wraca znów do gatunku horroru. „Później” porównywana jest z jego najlepszymi dziełami, w tym książką „To”. „Później” to powieść silnie poruszająca czytelników i niesamowicie przerażająca. Można w niej znaleźć wątek straconej niewinności, a także konieczności dokonania wyboru pomiędzy dobrem a złem. Książki horrory Stephena Kinga to lektury, które czyta się niemal jednym tchem. Wciągająca i wartka akcja nie pozwala się bowiem od nich oderwać ani na moment. Oczywiście wszystkie wymienione książki horrory można znaleźć w zaufanych księgarniach. Polecamy w szczególności stronę internetową Matfel.pl.

Dodaj komentarz