Dlaczego warto mieć w szafie porządny t-shirt i jak go wybrać?

Dlaczego warto mieć w szafie porządny t-shirt i jak go wybrać?

T-shirt to zdecydowanie jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów męskiej garderoby. Trudno byłoby chyba znaleźć mężczyznę czy chłopaka, który stwierdziłby, że nie lubi ich nosić. Sporo za to znalazłoby się takich, którzy nie wyobrażają sobie bez nich szafy. Co ciekawe, koszulki męskie bywają też wybierane przez Panie.

T-shirt niejedno ma imię

Pisząc o roli, jaką -t-shirty odgrywają w męskiej garderobie musimy oczywiście wspomnieć, że są Panowie, którzy zdecydowanie lepiej czują się w formalnych strojach. Zdarza się więc, że nad koszulki zdecydowanie przedkładają koszule (w ostateczności – koszulki polo). Nie zmienia to jednak faktu, że również oni powinni mieć w swojej szafie co najmniej kilka wygodnych, dobrej jakości koszulek męskich. Przydają się one bowiem jako baza do innych stylizacji – i to nie tylko sportowych. Wystarczy wybrać egzemplarz w stonowanych, basicowych barwach (czyli np. białe, szare, czarne czy granatowe), dobrze dopasowany do sylwetki i bez nadruków. Taki t-shirt bardzo przydaje się do strojów w stylu casual (czyli np. do tworzenia zestawów razem z marynarką).

Strój dla aktywnych

Koszulki męskie są też niezastąpionym elementem strojów wykorzystywanych do uprawiania różnych sportów. Wiadomo jednak, że i koszulka koszulce nierówna, i trening treningowi. Jeżeli dana osoba trenuje jakąś dyscyplinę regularnie, zapewne chętnie korzysta z koszulek funkcyjnych. Jeżeli jednak ktoś ćwiczy amatorsko, raz na jakiś czas, lub po prostu wychodzi pograć w piłkę z dziećmi lub pojeździć z nimi rowerem – zwykły, bawełniany męski t-shirt z powodzeniem się u niego sprawdzi. Zresztą, zapaleni sportowcy-amatorzy też taki element stroju powinni posiadać. Wiadomo przecież, że nie zawsze jest możliwość założenia specjalnych sportowych strojów. Wtedy dobrze mieć pod ręką t-shirt, który ma zdecydowanie bardziej uniwersalny charakter. Z powodzeniem można w nim też ćwiczyć.

Nadruk ma znaczenie

Oczywiście powodów, dla których mężczyźni powinni mieć w szafie t-shirty jest znacznie więcej, niż te wymienione wyżej. Tamte dotyczyły dwóch skrajnych sytuacji. Wiadomo jednak, że pomiędzy nimi jest cała masa okoliczności i okazji, w których t-shirt to prawdziwy must have. Co więcej, koszulka staje się często nośnikiem stylu danej osoby oraz tego, jak chce być postrzegana przez otoczenie. Wtedy zazwyczaj pierwszy plan wychodzi to, co na koszulce jest nadrukowane.

T-shirty męskie z nadrukiem to klasyka klasyki. Trudno w zasadzie sklasyfikować ich rodzaje. Najprościej chyba wskazać liczną grupę koszulek z nadrukami w formie logo producenta. Wybierając je warto zwrócić uwagę na jego estetykę. Pamiętając przy tym, że czasy epatowania wielkimi logotypami na ubraniach dawno mamy już za sobą. Z drugiej strony – minął też okres, w którym duże logotypy uznawane były za przejaw złego gustu i braku obycia. W efekcie dziś panuje w tej sferze duża dowolność. Bez problemu więc można kierować się po prostu własnym gustem.

Dobrym przykładem męskich koszulek, na których logotyp zazwyczaj jest „w punkt”, są koszulki męskie Big Star. Panowie mają tu też ułatwione zadanie, ponieważ bez problemu mogą wybrać taki wariant tego loga, który będzie najbardziej pasował do ich stylu.

Jakość przede wszystkim

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, która ma fundamentalne znacznie jeśli chodzi o wybór t-shirtu. Kupując go należy koniecznie zwrócić uwagę na jego jakość. Minimum to spojrzenie na to, jaki ma skład. Koszulka do codziennego użytku powinna być uszyta z bawełny (ewentualnie bawełny z naprawdę niewielką domieszką innych włókien). Tylko wtedy skóra będzie mogła w niej oddychać. Wszelkie poliestrowe „wynalazki”, nawet te najładniejsze, z najbardziej dowcipnymi napisami, w codziennym użytkowaniu mogą być wyjątkowo problematyczne.

Kolejną kwestią jest jakość bawełny – nie powinna być ona zbyt cienka, bo wtedy istnieje duże ryzyko, że po jednym praniu koszulka straci fason.

Dodaj komentarz