Jak kupić i aktywować klucz do pakietu Microsoft Office 2019

Jak kupić i aktywować klucz do pakietu Microsoft Office 2019

Pakiety aplikacji Office są kupowane nie tylko przez organizacje różnej wielkości, ale także przez zwykłych użytkowników. Programy te pomagają tworzyć i edytować teksty, tabele i inne dokumenty. Wśród pakietów biurowych właściciele komputerów często wybierają produkty firmy Microsoft. Obejmuje to pakiet Microsoft Office 2019. Niektórzy instalują pirackie wersje tego oprogramowania. Jednak takie oprogramowanie często zawiera złośliwą zawartość, co zwiększa ryzyko zainfekowania komputera. Dlatego ważne jest, aby zakupić klucz licencyjny do pakietu Office 2019, aby uzyskać wszystkie korzyści płynące z licencji wieczystej. Niestety, nie każdy wie, jak aktywować pakiet biurowy. W rezultacie spędzają dużo czasu, aby uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności tego oprogramowania.

Następnie wyjaśnimy, jak kupić klucz Office 2019 i go aktywować. Odpowiemy również na najczęstsze pytania, które pojawiają się wśród użytkowników aplikacji biurowych. Informacje te pomogą ci szybko zainstalować licencjonowaną wersję oprogramowania i wyeliminować potencjalne problemy. 

Zakup klucza

Zaleca się zamawianie licencjonowanego oprogramowania wyłącznie na stronie dewelopera lub w sklepach, które oficjalnie mają prawo do sprzedaży produktów Microsoft. Tylko w takim przypadku kupujący otrzyma legalną kopię oprogramowania i będzie mógł ją bezproblemowo aktywować. Oficjalne sklepy zazwyczaj posiadają duży asortyment takiego oprogramowania.

Przed zamówieniem klucza do Microsoft Office 2019 ważne jest, aby wybrać najbardziej odpowiednią wersję pakietu biurowego. 


Licencje osobiste są dostępne dla zwykłych użytkowników:

  • dla domu i nauki;
  • dla domu i firmy;
  • profesjonalne.

Wersje te różnią się między sobą liczbą aplikacji. Najbardziej przystępna cenowo jest wersja dla domu i nauki. Chociaż ten pakiet biurowy jest bardzo tani, zawiera tylko 3 programy – Word, PowerPoint i Excel.

Jeśli oprócz podstawowych programów biurowych właściciele komputerów potrzebują oprogramowania do tworzenia i robienia notatek oraz zarządzania wiadomościami e-mail, zaleca się zakup klucza Office 2019 dla domu i firmy.
Profesjonalna licencja Office 2019 zawiera dużą liczbę aplikacji. Oprócz programów z poprzednich wersji, dostępne są również Publisher i Access. Pierwszy z nich pozwala na tworzenie publikacji, a drugi daje możliwość pracy z bazami danych.

Gdy dana osoba kupi licencjonowany pakiet Microsoft Office 2019, otrzyma klucz do oprogramowania. W przypadku zakupu wersji cyfrowej klucz zostanie wysłany na adres e-mail. Jeśli użytkownik zamówił pudełkową wersję pakietu Office 2019, numer licencji zostanie podany na opakowaniu.

Aktywacja klucza

Przed aktywacją pakietu biurowego należy go zainstalować na komputerze. W tym celu należy przejść do centrum pobierania Microsoft i pobrać stamtąd narzędzia do wdrażania pakietu Office. Oprogramowanie to służy do pobierania plików instalacyjnych na komputer. Następnie należy uruchomić instalację pakietu Office i poczekać na jej zakończenie. Średnio trwa to 5 minut lub nieco dłużej na słabych urządzeniach.

Aby aktywować Office 2019, uruchom dowolną aplikację biurową. Na przykład Word. Następnie automatycznie otworzy się okno, w którym można określić klucz licencyjny. Następnie należy wybrać metodę aktywacji. Użytkownicy mogą to zrobić online lub telefonicznie.

Najwygodniejszą metodą aktywacji jest aktywacja przez Internet. Jeśli komputer jest podłączony do sieci, właściciel urządzenia musi jedynie wybrać „Aktywuj to oprogramowanie przez Internet” i kliknąć „Dalej”. Proces zakończy się automatycznie.

Jeśli właściciel komputera nie ma dostępu do sieci, aktywacja Office 2019 będzie musiała zostać przeprowadzona telefonicznie. Należy zadzwonić pod bezpłatny numer, podyktować licencję i nagrać kod potwierdzający. Ważne jest, aby nie popełnić błędu podczas tej procedury. W przeciwnym razie trzeba będzie rozpocząć ją od nowa.

Popularne pytania

Co powinienem zrobić, jeśli klucz się nie aktywuje?

Najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem połączenia internetowego lub nieprawidłową specyfikacją klucza. Należy sprawdzić dostęp do sieci i powtórzyć procedurę. Jeśli przeglądarka działa normalnie, zaleca się ponowne wprowadzenie klucza licencyjnego i dokładne sprawdzenie, czy wszystkie znaki są poprawne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jaki układ klawiatury jest włączony.
Jeśli te metody nie pomogły, możliwe, że klucz do Microsoft Office 2019 jest już używany na innym urządzeniu. Można go używać tylko na jednym komputerze.

Jak przenieść klucz na inny komputer?

Najpierw należy całkowicie odinstalować pakiet biurowy ze starego urządzenia. Następnie należy zainstalować i aktywować oprogramowanie na nowym komputerze.

Jak skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft?

Możesz poprosić o pomoc pracowników Microsoft. Przydatne informacje można również znaleźć na stronie internetowej dewelopera support.microsoft.com. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań często zadawanych przez właścicieli komputerów PC.

Podsumowanie

Chociaż zakup licencjonowanego oprogramowania będzie wymagał poniesienia znacznych kosztów, jest on bardziej opłacalny niż korzystanie z pirackiego oprogramowania. Po pierwsze, nabywca licencji uzyskuje dostęp do pełnej funkcjonalności aplikacji biurowych. Po drugie, legalne oprogramowanie jest gwarantowane jako wolne od wbudowanych wirusów. Dzięki temu oprogramowanie działa stabilnie i szybko. Ponadto licencjonowane oprogramowanie regularnie otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia usterek w ich pracy.

Dodaj komentarz